پرسش و پاسخ
 
* پرسش   HyperLink HyperLink
 
 
     
   
     
   
عنوان پرسش: اخبار
شرح پرسش: اخبار مربوط به جامعه اصلاح طلبان
فایل مرتبط: - - -
لینک مرتبط: - - -
وضعیت سوال: در انتظار پاسخ
 
 
گروه تخصصی: همه موارد زمان ثبت سوال: پنجشنبه، 30 خرداد 1392 - 11:35:22 تعداد بازدید: 304 تعداد پاسخ: 18
 
     
 
* پاسخ جدید  
 
 
     
 


 
     
 
پاسخ:  
   
فایل مرتبط: (حد اکثر 4 مگابایت)
لینک مرتبط:
 
 
پیام مدیریت در خصوص درج پاسخها

 
     
 
* مشخصات متخصص جدیدترین  -  قدیمی ترین  - امتیاز
 
 
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سپیده بهادری
د، 17/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
دیدار فعالان زن اصلاح طلب با عارف

جمعی از فعالان زن اصلاح‌طلب با محمدرضا عارف دیدار و از وی برای رفتار و عملکردش در عرصه انتخابات و پایه‌گذاری حرکتی اخلاقی در سیاست تقدیر و تشکر کردند.

به گزارش ایلنا، عارف در این دیدار با تشریح فضای فعالیت خود در زمان انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما در حالی آغاز به کار کردیم که فضای دانشگاه‌ها امنیتی و در بی‌انگیزگی کامل بود.

وی با بیان اینکه "همیشه از همه سیاسی‌تر بودم اما سیاسی‌کار نبودم"، خاطرنشان کرد: بر این باورم که باید مصلحت کشور را دید و با توجه به مصلحت کشور باید از منافع شخصی خودمان بگذریم.

معاون اول دولت اصلاحات در ادامه تاکید کرد: همه باید به آقای روحانی کمک کنند و البته اگر هر کسی به جز آقای روحانی هم بود، باید کمک می‌کردیم. رییس‌جمهور نباید احساس کند که افراد به او تحمیل می‌شوند.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره فعالیت‌های زنان و برنامه‌های عملی برای این قشر اظهار کرد: دو کار قرار است انجام دهیم؛ اول بنیاد امید را تقویت می‌کنیم که ان‌شاءالله محور فعالیت‌ NGOها شود و اولویت اصلی ما هم فعالیت‌های زنان یعنی 50 درصد پر توان جامعه است.

بر اساس این گزارش، در این دیدار فائزه هاشمی از حرکت اخلاقی محمدرضا عارف تشکر کرد و خطاب به وی گفت: در جبهه اصولگرایان همیشه بر اصول تاکید می‌شود اما دیدیدم که آنها از خود گذشتگی نداشتند. بنابراین اقدامی که شما انجام دادید فقط از بزرگان سر می‌زند و در پس این اقدام، نتیجه‌ای که حاصل شد ملت را شاد کرد.

در ادامه جلسه معصومه ابتکار، فعال سیاسی و عضو سابق شورای شهر تهران اظهار کرد: برخی سیاستمداران، قدرت‌طلب و فرصت‌طلب هستند، به قیمتی که حتی حاضرند آبرویشان برود اما از قدرت چشم‌پوشی نکنند. اما اقدام شما الگوی ماندگار فضیلت اخلاقی بود تا ان‌شاءالله برای دیگران درس شود.

ابتکار خطاب به عارف ادامه داد: شما نمادی از بلوغ سیاسی مردم ایران شدید و درسی از بزرگواری، اخلاق، تصمیمات به موقع و درست به همه دادید.

شهربانو امانی نماینده پیشین مجلس نیز اظهار کرد: شما از گفتمان اصلاح‌طلبی در صدا و سیما دفاع و دوستی و مروت را در کشور زنده کردید. ان‌شاءالله بعد از این دو پیروزی بزرگ - یعنی پیروزی اصلاح‌طلبان و اعتدالگرایان در انتخابات و پیروزی تیم ملی - ان‌شاءالله سومین پیروزی هم نظام به عنوان عیدی در شب نیمه شعبان به ملت تقدیم کند.

همچنین نرگس محمدی، از فعالان حقوق زنان نیز با بیان اینکه "روزهای شاد ما با اشک همراه بود چراکه برخی از کسانی که باید می‌بودند، حضور نداشتند"، خطاب به عارف گفت: شما دوباره اصلاح‌طلبان را زنده کردید، چراکه در طی این هشت و بویژه چهار سال اخیر صحبت از این بود که اصلاحات مرده است. در دوران اصلاحات مدنیت تکمیل شد و اصلاحات در ایران هرگز از بین نخواهد رفت.

اشرف بروجردی دیگر فعال اصلاح‌طلب زن نیز تاکید کرد: شما اخلاق را به سیاست برگرداندید و به همه آموزش دادید که می‌شود هم اخلاق‌مدار و هم سیاستمدار بود.

فخرالسادات محتشمی‌پور، فعال سیاسی و همسر مصطفی تاج‎زاده نیز در این جلسه از طرف خود و به نمایندگی از همسرش از عارف تشکر کرد و با اشاره به نقش خانم دکتر مروج - همسر محمدرضا عارف - ابراز عقیده کرد: همراهی خانم مروج یادآور همراهی‌های زهرا رهنورد بود. نیازی که اکنون جامه مدنی به شما دارد بیشتر از قرار گرفتن در پست‌های دولتی است.

همچنین در این دیدار فخرالسادات محتشمی‌پور، کتاب همسرش را به عارف تقدیم کرد و نمایده لرستان نیز متنی را از طرف حامیان عارف در این استان قرائت کرد.

در این دیدار زهرا شجاعی و سهیلا جلودارزاده هم طی سخنانی از اقدام اخیر عارف به عنوان حرکتی ارزشمند و ماندگار در تاریخ سیاسی ایران یاد کردند.

جهت مشاهده عکس ها روی لینک زیر کلیک کنید:
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://omidnameh.ir
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سپیده بهادری
ی، 16/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
با توجه به راه اندازی بخش خبری مرجع متخصصین ایران این بخش رو می بندم
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سپیده بهادری
ی، 16/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
حیرت شجونی از رای 18 میلیونی روحانی

جعفر شجونی ضمن رد تاثیر حمایت اکبر هاشمی و سیدمحمد خاتمی در موفقیت روحانی اظهار داشت: ما تصور می کردیم که آقای قالیباف با رای بالایی انتخاب شود، اما آقای روحانی به عنوان رییس جمهور معرفی شد. بازهم می گویم که رای 18 میلیونی حیرت آور بود. به همین دلیل باید بگویم که صحبت درباره هاشمی و خاتمی بیهوده و غلط است.

وی افزود: الان باید دنبال این باشیم تا آقای روحانی به وعده هایی که داده، عمل کند و این را بداند همه آنهایی که به او رای دادند، انتظار دارند که هیچ کوتاهی در اداره کشور نداشته باشد. واقعا نمی دانم چرا عده ای دوست دارند روحانی را به هاشمی و خاتمی منتسب کنند. آن هم در شرایطی که این دو چهره مورد قبول مردم نیستند.

به گزارش عصر ایران، شجونی در پایان سخنانش گفت: امیدوارم رییس جمهوری منتخب شرایطی را به وجود بیاورد که دولتش در آرامش کار کند و بتواند مشکلات را کم کند. به هر حال همه می دانند که مردم نگران هستند و بیکاری و گرانی باعث شده تا شرایط زندگی سخت شود. به همین دلیل باید گفت آقای روحانی باید بداند که وظیفه مهمی بر عهده گرفته است و به همین دلیل باید در انتخاب مدیرانش دقت عمل زیادی داشته باشد.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سپیده بهادری
ی، 16/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
ضرغامی خطاب به عارف:کاش همه مثل شما بودند

به گزارش امید ،سید عزت‌ الله ضرغامی در این نامه ضمن قدردانی از نامه محبت آمیز عارف درخصوص تقدیر از رسانه ملی اعلام کرد: نامه محبت آمیز شما که حاکی از قدر شناسی وجامع نگری است، موجب خوشحالی اینجانب و همه خدمتگزاران نظام در رسانه ملی شد. متقابلا رضایت همکاران در ستاد انتخابات سازمان صدا و سیما از تعامل بسیار اخلاقی وصمیمانه جنابعالی با آنان را خدمت شما اعلام می‌کنم.
وی با قدردانی از رفتار صادقانه عارف در مناظره‌های تلویزیونی تاکید کرد: چه خوب می‌شد اگر همه جریان‌ها و شخصیت‌های سیاسی در عین حفظ مواضع فردی و گروهی، جانب انصاف را روا می‌داشتند و نسبت به آنچه پیرامون آنان می‌گذرد واقع بینانه برخورد کرده و نقاط قوت و ضعف رقیب را صادقانه در بستری از تقوای الهی ارزیابی و قضاوت می‌کردند.
ضرغامی در پایان آورده است: رفتار جنابعالی در طول این مدت الگوی خوبی برای تحقق این آرزوست.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سپیده بهادری
ج، 14/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
سید محمد خاتمی: ملت صبور و واقع‌بین باشند

اعضای هیأت رئیسه انجمن اسلامی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران با سید محمد خاتمی دیدار کردند. سید محمد خاتمی پس از استماع مطالب دانشجویان، سخنان مهمی را در خصوص انتخابات، آینده گفتمان اصلاح طلبی، سخنان اخیر مقام معظم رهبری، انتظارات از دولت آینده و ضرورت پافشاری بر اجرای قانون توسط رئیس جمهور بیان کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر روی لینک زیر کلیک کنید:
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://aftabnews.ir
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سپیده بهادری
چ، 12/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
استقبال تاج‌زاده از نظریه جدید مصباح‌یزدی

این زندانی سیاسی ضمن استقبال از مطالبی که مصباح یزدی در سخنرانی خود به مناسبت جشن بعثت مطرح نموده، خواستار تبیین مبانی و لوازم این نظریه شده است.

محمدتقی مصباح یزدی عصر پنج شنبه گذشته در مراسم عمامه گذاری طلاب مدرسه علمیه امام و جشن بعثت نبی اکرم در این مدرسه علمیه گفته بود: پس از هشتاد سال به این رسیدم که سر مسأله این است که اصلا این عالم برای این آفریده نشده که همه به زور به سعادت برسند و اصلاح بشوند.وی با اشاره به این‌که جای موجودی خالی بود که با اراده خودش راه صحیح را انتخاب کند، وجود گروه‌های متضاد در جامعه را لازمه فراهم شدن زمینه انتخاب خوانده بود.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سپیده بهادری
س، 11/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
تحلیل کرباسچی، حاجی و زیباکلام درباره انتخاب شهردار آینده تهران

غلامحسین کرباسچی در گفت‌وگویی اظهار کرد: هر دو جناح سیاسی باید روی معیار تجربه موفق برای انتخاب شهردار تهران به توافق برسند.

وی ادامه داد: باید از کاندیداهای مطرح شده برای تصدی پست شهرداری تهران برنامه خواسته شود تا هر کدام عملیاتی‌تر بود به عنوان شهردار آینده تهران برگزیده شود.

شهردار پیشین تهران در پایان بر انتخاب فردی با تجربه عمرانی و آشنا به مسائل حمل و نقل و ترافیک شهری به عنوان شهردار تهران تاکید کرد.

هم‌چنین وزیر آموزش و پرورش دولت هشتم گفت: شهردار تهران باید مدیری آشنا به مسائل محیط زیست، حمل و نقل و ترافیک شهری باشد.

مرتضی حاجی در گفت‌وگویی اظهار کرد: کارنامه افراد مطرح شده برای تصدی پست شهرداری تهران باید به صورت همه‌جانبه مورد بررسی قرار گیرد و فردی با سوابق عمرانی و آشنا به مسائل محیط زیست و مسائل اجتماعی به عنوان شهردار تهران برگزیده شود.

وی در ادامه بر لزوم چندبعدی بودن شهردار تهران تاکید کرد.

حاجی گفت: دو طرح برای شهر تهران تعریف شده و اولویت شهرداری تهران با کسی است که توانایی اجرای آن‌ها را داشته باشد.

صادق زیباکلام تحلیلگر مسایل سیاسی نیز در بخشی از یک گفت‌وگو با تاکید بر ضرورت «سلامت و پاک‌دستی افراد» به محسن هاشمی اشاره کرد و با بیان این‌که «وی در مدیریت مترو نشان داد که خطی و جناحی کار نمی‌کند» برخی گمانه‌زنی‌ها در مورد انتخاب وی به عنوان شهردار تهران را یادآور شد و ابراز عقیده کرد: آن بخش از اصولگرایان که به دنبال پیشرفت، کارآمدی، پاسخگویی و مدیری غیرخطی هستند از شهردار شدن محسن هاشمی دفاع می‌کنند، ولی برخی از اصولگرایان که نگاه‌شان خطی و جناحی است به جای این‌که به دنبال مدیری کارآمد باشند به دنبال مدیری هستند که به مواضع سیاسی شان نزدیکتر است.

به گزارش ایسنا، وی پیش‌بینی کرد که «محسن هاشمی به صورت ناپلئونی در شورای شهر رای بیاورد و شهردار تهران شود.»
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سپیده بهادری
د، 10/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
روحانی: دولت آینده از هیچ کمکی به فوتبال دریغ نمی‌کند

ساختمان مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، چهارشنبه شب میزبان تیم ملی فوتبال ایران بود. بازیکنان، کادر فنی و جمعی از مسئولان ورزش و فوتبال ایران، دیشب با دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور منتخب ایران دیدار کردند.

جهت مشاهده متن کامل خبر به لینک زیر مراجعه فرمایید:
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://aftabnews.ir
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سپیده بهادری
ش، 08/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
نامه شورای مرکزی اصلاح طلبان بروجرد به دکتر روحانی

به گزارش امید، متن این نامه به شرح زیر است:
بسم اللـه الرحمن الرحیم


مژده ای دل که دگر باد صبا بازآمد
هدهد خوش خبر از طرف سبا بازآمد
برکش ای مرغ سحر نغمه داودی باز
که سلیمان گل از باد هوا بازآمد
عارفی کو که کند فهم زبان سوسن
تا بپرسد که چرا رفت و چرا بازآمد
پس از انتشار خبر انتخاب جناب آقای دکتر حسن روحانی به ریاست جمهوری دوره یازدهم، پاسخ خواجه ی شیراز به تفأل ما چنین بود.
حافظ، حافظه ی تاریخی مردم ایران است؛ شعر او سرشار از نقد حاکمیت، حاکی از دردمشترک ما و نسل های پیشین ایرانی است که عالی ترین نمودش را این چنین در بیان و اندیشه ی حافظ یافته؛ و همین، شعر او را حتی با گذشت قرن ها، بدل به شعر زمان کرده است.
جناب آقای دکتر روحانی، رئیس جمهور محترم
گویی حافظ نیز هم صدا و هم احساس با مردم امروز ایران، هوای معتدل و زندگی بخش بهاریِ پس از زمستان جانسوز را احساس کرده و دوباره در رستاخیز بهار طبیعت، حیات خویش را جشن گرفته است.
ایرانیان در بیست و چهارم خرداد با انتخاب دولت امید، جمود نومیدی را شکستند و بار دیگر فرصت خود را به محکِ تجربه آزمودند و از ظلمت بی اعتمادی گذشتند که : اِنَّ اَللّـهَ لَایُـغَیّـِروا مَابِقَـومٍ حَتّی یُغَیّـِروا مَا بِاَنفُـسِهِم
مردم با مشارکت خود نشان دادند حتی در زمستانِ یأس و بی اعتمادی با حقّ خود قهر نمی کنند و فرصت هاشان را نمی سوزانند؛ و چرا چنین کنند؟ وقتی باز تنها حق و کوتاه ترین فرصت را برای تغییر وضع موجود به گونه ای مسالمت آمیز در دست دارند و می توانند از همین کورسوی امید راهی برای گذار به دموکراسی بگشایند حتی اگر دیگران بخواهند این حق و فرصت را پایمال کنند و بسوزانند.
شور و غوغای مردم در کوی و برزن، جشن پیروزی اندیشه اصلاح طلبی و میانه روی بود؛ جشن چیرگی یک گفتمان بر گفتمان دیگربود.
اینجا ایران است...صدایی که می شنوید طنین امیدی است که سالها بود از دل ما رخت بربسته بود...ما گلهای بنفشه ایم که دوباره سبز می شویم.
جناب آقای دکتر روحانی
ما موفقیت حضرتعالی را در جلب اعتماد مردم و جنبش اصلاح طلبی، برای بازگرداندن فضای اعتدال و توسعه به کشور و احیای جامعه مدنی و نهادهای آن به شما و مردم بزرگ ایران شادباش می گوییم؛ که غبار اندوه را از چهره جامعه زدودید.
همچنین درایت و تدبیر حضرات آقایان خاتمی و هاشمی رفسنجانی را می ستاییم که با برکشیدنِ حسن روحانی به رقابت انتخاباتی و پشتیبانی همه جانبه از ایشان، قرعه دولت را به نام عقلانیت و تدبیر و اصلاح و اعتدال زدند و ثابت نمودند به حق، شایسته رهبری جنبش مدنی ایرانیان هستند...
و چه بگوییم از جوانمردی و معرفت عارف که خردمندانه از دایره بیرون شد تا روحانی نقطه ی پرگار باشد و نشان داد که در بازی دموکراسی تنها پیروزی حقیقی پیروزی گفتمان و حزب است نه پیروزی اشخاص، و در این میدان نباید دستخوش خودشیفتگی و خودمحوری باشیم تا قافیه را به حریف ببازیم و اندیشه و آرمان یک جنبش را به شکست بکشانیم.
بی شک نام عارف در میان بزرگان سیاست ایران و رهبری جنبش اصلاحی مردم همواره خواهد درخشید.
ما امیدواریم دولت جناب آقای دکتر روحانی به یاری ایزد، ضمن بهره گیری از تجربه و شخصیت جناب آقای دکتر محمدرضا عارف، دست در دست اصلاح طلبان، مطالبات معقول جنبش اصلاحی و اعتدال گرای مردم ایران را محقق ساخته، جمهوریت مخدوش نظام را ترمیم کنند و برای تقویت مردمسالاری برآمده از انقلاب اسلامی ایران بکوشند.
در پایان از محضر رهبرانقلاب که با دعوت از آحاد مردم حتی آنانی که ممکن است موافق نظام نباشند برای شرکت در انتخابات و همچنین تاکیدات فراوانشان مبنی بر عدم حمایت از نامزدی خاص و تلاش ایشان برای صیانت از آراء مردم با حق الناس شمردن رأی مردم، در زمینه سازی برای بازگشت امید و اعتماد مردم کمال امتنان را داریم و آرزومندیم با تقویت و تداوم نگاه پدرانه ی ایشان شاهد تعامل سازنده ی همه قوا و نهادهای حکومتی و دولتی با یکدیگر و بازگشت آرامش به فضای ذهنی جامعه بویژه با حذف موازی کاریها و خنثی سازی های همه دستگاه ها باشیم.
خداوندا دولت تدبیر و امید را یاری فرما.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سپیده بهادری
ش، 08/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
روایت ابطحی از دیدارش با عارف

دیروز رفتم به آقای عارف خسته نباشید گفتم. از سیاست و خاطرات تلخ و شیرین ایام انتخابات صحبت کردیم. معمولا یزدی‌ها وقتی عصبانی می‌شوند، میزنند به کانال یزدی. دیروز هم یکی دو بار هنگامی که از بی معرفتی ها و بداخلاقی های قبل و بعد انتخابات حرف می زد، کانال عوض میکرد این مرد بزرگ اخلاق. واقعا عارف مرد قابل احترامی است.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سپیده بهادری
پ، 06/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
آیت الله موحدی کرمانی در نماز جمعه تهران:
روحانی به حق شایسته ریاست جمهوری اس

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی خطیب این هفته نماز جمعه تهران در خطبه نماز جمعه که در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: پیروزی و راهیابی تیم ملی فوتبال ایران را به جام جهانی به رهبری، ملت و خود عزیزان ملی پوش تبریک عرض می کنم، خداوند این عزیزان را عزت بیشتر دهد.

وی با اشاره به پیروزی عظیم و حماسه سیاسی و حضور گسترده مردم پای صندوق های رای گفت: این پیروزی را به ملت ایران تبریک عرض می کنم و از مردم خوب و ولایتمدار تشکر می کنم. از این مردم خوب باید تشکر کنیم البته نباید تشکر فقط زبانی باشد، مسئولان باید خادم جدی این مردم باشند.

آیت الله موحدی کرمانی ادامه داد : حماسه سیاسی دشمن را مایوس کرد و دشمن فهمید این حماسه لبیکی به ندای رهبری است ، این مردم تابع ولی فقیه هستند و رابطه رهبری و مردم ناگسستنی است.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با تبریک به حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور منتخب و اشاره به سابقه خدمات وی گفت: روحانی به حق شایسته این مقام است، هم از رجل سیاسی و هم از رجل دینی و مذهبی است، وی مدیری قوی مدبر و شایسته است، انسانی انقلابی و تابع ولایت است، در دوران خفقان قبل از پیروزی انقلاب مبارزات چشمگیری داشته است، سخنرانی ایشان در مسجد ارگ که مقام بنیانگذار انقلاب را به عنوان امام خمینی(ره) خطاب کردند، فراموش نمی شود.

وی ادامه داد: روحانی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز بوده است و در مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور داشته است، آن چه از او دیده ایم فردی موفق بوده است، امیدواریم خدا او را یاری کند چرا که بار، بار سنگینی است.

آیت الله موحدی کرمانی خطاب به روحانی گفت: این جمله را به رئیس جمهور می گویم که شما می توانید با خواندن آیه ایه قرآن کریم و هضم این فرامین و آماده شدن برای اجرا این بار سنگین، از طریق دستورات دینی این بار را به منزل برسانید.

وی همچنین با تاکید بر اجرای فرامین حضرت علی(ع) به مالک اشتر افزود: معتقدم یک فرد مسئول در هر سطحی که باشد و هر نوع مسئولیتی که داشته باشد باید این عهد نامه را بخواند و به آن عمل کند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه یکی از کارهای سنگین دولت منتخب انتخاب کارگزاران شایسته است، اظهار داشت: روحانی باید مشاوران و وزیران شایسته ای را انتخاب کند و دعا کنیم خدا او را موفق گرداند، مردم در حدی که می توانند کمک کنند.

آیت الله موحدی کرمانی خواستار آن شد که روحانی با انتخاب افراد نخبه و امتحان پس داده، وفادار ولایت فقیه که علاقه شان را نشان داده اند و خادم مردم بوده اند انتخاب صحیحی برای اعضای دولت خود داشته باشد که بتوانند مشکلات اقتصادی را حل کنند.

وی گفت: رئیس جمهور قدرتی دارد که به عنوان طبیب عمل کند، ممکن است مردم چیزهایی را بخواهند اما طبیب دلسوز است و آنچه را که مصلحت مریض است تجویز می کند، همان طور که اسلام دلسوز مردم است.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به روز جانباز افزود: جانبازان و آزادگان عزیزی که در زندان های صدام شکنجه دیدند ما به آنها مدیونیم، هر کدام از آنها که هر سختی را در راه انقلاب تحمل کردند باید آن را مطرح کرد و از آنها قدردانی کرد. افراد گمنامی که خدمتی انجام داده اند فرصتی شود تا آنها مطرح شوند.

وی در پایان نماز جمعه گفت: لازم است به مناسبت نیمه شعبان از سربازان گمنام امام زمان(عج) که خدمات چشمگیری انجام می دهند و دنبال مطرح شدن نیستند تشکر کنیم و این سربازان توطئه های دشمن را خنثی می کنند و عناصر خائن را شناسایی می کنند، خداوند اینها را مشمول عنایت خاص خود قرار دهد.

موحدی کرمانی در خطبه اول به عظمت ماه شعبان اشاره کرد و گفت: خداوند در ماه شعبان یک جایزه بزرگ را برای بنده‌های خود در نظر گرفته که همه باید این جایزه را دریافت کنند و آن جایزه حرکت به سوی ذات مقدس و بریدن از آنچه غیر خدا است.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران در خصوص منتظران حضرت مهدی(عج) گفت: منتظران عاشق عدالت و اسلام هستند، از ظلم بیزارند، منتظر باید زمینه را فراهم کند و زیبایی اسلام را به دنیا معرفی کند.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سپیده بهادری
چ، 05/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
عارف: در مورد همکاری من با دولت یازدهم هیچ شکی نداشته باشید

به گزارش خبرگزای مهر، تعدادی از دانشجویان دانشگاه های کشور در دیدار با محمد رضا عارف، از اقدام وی که موجب پیروزی دکتر حسن روحانی در انتخابات شد تشکر و قدردانی کردند و خواستار پذیرش مسئولیتی در دولت یازدهم از جانب وی شدند.

دغدغه اصلی این دانشجویان فعال شدن مجدد تشکل های دانشجویی از جمله برداشتن محدودیت ها برای فعالیت های انجمن های اسلامی در دانشگاه ها بود.

محمدرضا عارف نیز پس از شنیدن سخنان دانشجویان گفت: طی سال‌های اخیر، فضای خوبی در دانشگاه‌ها نبود و بسیاری از دانشجویان انگیزه ای برای فعالیت نداشتند ولی اکنون فضا، فضای خوبی است و به نظرم این وظیفه شماست که این فضا را حفظ کنید.

عارف با تاکید بر اینکه باید فضای همدلی و نگاه امیدوارانه به آینده را حفظ کرد یادآور شد: اگر تشکل‌های دانشجویی دوباره احیا شوند قطعا بهتر می توان این فضا را حفظ کرد.

معاون اول دولت اصلاحات با تاکید بر حفظ سرمایه اجتماعی ، اظهار داشت: باید تشکل های مردمی، مردمی بودنشان را حفظ کنند و مردمی باقی بمانند. نباید تشکل‌ها فرمایشی شوند و یا از جایی خط بگیرند.

عارف با اشاره به فضای امید در کشور گفت: فضای امید در کشور جان گرفته است و در این چند روزی که مردم شادی می‌کردند و به خیابان‌ها آمده بودند، هیچ کس شعار مرگ بر دیگری نداد که این خیلی ارزشمند است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص نحوه همکاری‌اش با دولت اظهار داشت: در مورد همکاری من با دولت یازدهم هیچ شکی نداشته باشید، من بارها تاکید کردم آماده‌ام آنچه در توان دارم به مجموعه دولت کمک کنم و در گذشته هم به همین شکل اقدام کردم.

عارف در پایان یادآور شد: دانشجویان سهم زیادی در نگاه امیدوارانه جامعه به آینده دارند که باید از این سهم بهره ببرند.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سپیده بهادری
س، 04/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
مهار تورم و نقدینگی اولین فوریت دولت تدبیر و امید


به گزارش خبرنگار مهر، تورم و مهار افزایش بی سابقه قیمتها؛ وعده ای که حسن روحانی رئیس جمهور منتخب ملت ایران در تبلیغات انتخاباتی خود مطرح کرد و از آن به عنوان یکی از مهمترین اولویتهای دولت تدبیر و امید نام برد.

با انتخاب روحانی مطرح کننده دولت تدبیر و امید به عنوان رئیس جمهور یازدهم، یکی از چالشهای اساسی پیش روی این دولت مهار نرخ تورم و نقدینگی است، این موضوع یکی از موضوعاتی است که حسن روحانی رئیس جمهور منتخب در برنامه های انتخاباتی خود به مردم وعده داد. وی با بیان اینکه کدام کشور در منطقه هست که تورم ۳۰ درصدی داشته باشد؟ تورم نقطه به نقطه در کشور ما بالای ۴۰ درصد است. در مواد غذایی این تورم ۵۸ درصد بوده است چون تولید رونق نداشته است.

دریافت مالیات ظالمانه از کارگران و کارمندان

روحانی در وب سایت خود تورم را مالیات ظالمانه‌ای دانست که از کارمندان، کارگران و افراد بادرآمد ثابت به اجبار دریافت می‌شود. وی می گوید: مالیاتی که طی سال‌های گذشته بی‌رحمانه بر مردم تحمیل شده است و بر اثر آن اغنیا، غنی‌تر و فقرا، فقیرتر شدند.

متأسفانه طی دوره 1391-1384، نرخ تورم در کشور از 10.3 درصد به 30.5 درصد افزایش یافته، یعنی به بیان دیگر گرانی ها و افزایش قیمتها ٣ برابر شده است. در حالی قیمت کالاها و خدمات در این مدت 300 درصد افزایش یافته که بنا بر گزارش رسمی دولت درآمد واقعی مردم کاهش یافته است. در حالی‌ که اکثر کشورهای جهان در همین مدت مشابه توانسته‌اند در سایه سیاست‌های سنجیده اقتصادی، نرخ تورم خود را به‌ طور چشمگیری کاهش دهند.

در گزارش حسن روحانی آمده است: طبق گزارش صندوق بین‌المللی پول، در دوره 2012-2005 نرخ تورم عربستان 2.9 درصد، ترکیه 8.2 درصد و در کشور انقلاب شده مصر نرخ تورم 9.8 درصد بوده است. نرخ تورم منطقه 8.5 درصد و نرخ تورم جهان نیز 3.9 درصد است.

حل تورم با 4 حرکت

رئیس جمهور منتخب اعلام کرده است: با توجه به آثار مخرب تورم در اقتصاد خانوار و در سطح ملی، مهار تورم با جدیت و با 4 روش در "دولت تدبیر و امید" دنبال خواهد شد.

به هر حال دولت تدبیر و امید برای مهار نرخ تورم ناچار به مهار نقدینگی است، این در حالی است که رقم نقدینگی طی سال های اخیر همواره افزایشی بوده است، به نحوی که بر اساس اعلام محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی میزان نقدینگی در پایان سال 91 با رشد 30.8 درصدی به 460 هزار و 700 میلیارد ریال رسیده است.

در روزهای گذشته نیز گزارشی در مجلس ارائه شد که طی آن بانک مرکزی در افت شدید ارزش پول ملی و ایجاد تورم بالا مقصر شناخته شد. در جدول زیر روند افزایش حجم نقدینگی در زمان فعالیت دولت های نهم و دهم نشان داده شده است.

جدول رشد نقدینگی در 8 سال گذشته

سال رقم نقدینگی (میلیارد ریال) تغییرات نسبت به سال قبل (میلیارد ریال) درصد تغییرات
1384 921019 235152 34.3
1385 1284199 363180 39.4
1386 1600293 316094 27.7
1387 1901366 301073 15.9
1388 2355889 454523 23.9
1389 2948874 592985 25.2
1390 3522204 573330 19.4
1391 4607000 1084796 30.8
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سپیده بهادری
س، 04/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
روحانی:عارف جوهره رجال خود را نشان دادحجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی پیش از ظهر امروز پنجشنبه در همایش تقدیر از مسئولان ستاد های انتخاباتی خود، ضمن تبریک میلاد حضرت علی اکبر(ع) گفت: امیدواریم همه آنهایی که به دولت تدبیر و امید کمک کردند، خودشان پیشتاز خدمت و فداکاری بیشتر در راه تحقق آرمان ها باشند.
وی با بیان اینکه بی تردید این پیروزی و خلق حماسه را به لطف عنایات خاص امام زمان(عج) و همچنین تدابیر مقام معظم رهبری و به خصوص کلمات و جملات و رهنمودهای ایشان مخصوصا آنجایی که در لحظات آخر فرمودند که رای مردم امانت و حق الناس است، مدیون هستیم. اگر تدابیر ایشان نبود، معلوم نبود شاهد چنین روزی برای ملت ایران توام با این همه شادی بودیم یا خیر.
رئیس جمهور منتخب مردم ضمن تشکر از همه فرهیختگان، اندیشمندان و جوانان در ایجاد صحنه پرشور انتخابات، گفت: این حضور مبین یک جمله بود و آن این بود که ما آینده بهتری را برای مردم می خواهیم.
روحانی با تشکر از حمایت ها و رهنمودهای هاشمی رفسنجانی و خاتمی تصریح کرد: از آیت الله هاشمی رفسنجانی که حوصله، صبر و سکوتش بسیار زیبا و معنی دار بود، تشکر می کنم و جریان های سیاسی، اصلاح طلب، اصولگرا متشکرم.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: زیبایی ها در آن نبود که پایان تلاش ها به نام حسن روحانی بماند، آنچه زیبا بود و همگی آن را لمس کردند، این بود که خیلی ها از خیلی چیزها گذشتند، از حزب و جناح گذشتند و این گذشت خیلی مهم بود.
رئیس جمهور منتخب مردم برهمین اساس به مشکلات موجود در برخی وزارتخانه ها اشاره کرد و گفت: این روزها که مسئولین وزارتخانه ها نزد من می آیند و در حال نقل و انتقال قدرت هستیم، مشکلات برایم بیشتر ملموس تر می شود، اما هر چه می شنوم از امیدم کاسته نمی شود و تلاشم را بیشتر می کنم.
روحانی همچنین خاطرنشان کرد: مطمئنم که حضور مردم تنها در روزهای انتخابات نیست بلکه حمایت و هدایت و ارشاد مردم برای این دولت خواهد ماند؛ از برادر عزیزم عارف که اخلاقی عمل کرد هم تشکر می کنم چرا که وی جوهره رجال خود را با این کار نشان داد.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سپیده بهادری
د، 03/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
گلایه‌های دختر دکتر شریعتی از اتهام‌های وارده بر پدرش

ششمین نشست «تفکر از نمای نزدیک» با عنوان "شریعتی و ادبیات" همزمان با سی‌وششمین سالگرد درگذشت دکتر علی شریعتی با حضور فرزندش سوسن و مصطفی مستور عصر روز گذشته - 29 خرداد ماه - در خانه موزه دکتر شریعتی برگزار شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر روی لینک زیر کلیک کنید:
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://omidnameh.ir
- - -


 
     
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2019 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)