پرسش و پاسخ
 
* پرسش   HyperLink HyperLink
 
 
     
   
     
   
عنوان پرسش: درمان پرمویی بانوان در طب سنتی
شرح پرسش: ایا می دانید یکی از شایع ترین مشکلات بانوان وجود و یا ظهور موهای زائد ریش مانند در صورت است. دانسته هایمان را در این رابطه به اشتراک بگذاریم.
فایل مرتبط: - - -
لینک مرتبط: - - -
وضعیت سوال: در انتظار پاسخ
 
 
گروه تخصصی: علوم پزشکی > پزشکی زمان ثبت سوال: یکشنبه، 10 شهریور 1392 - 19:31:41 تعداد بازدید: 5048 تعداد پاسخ: 8
 
     
 
* پاسخ جدید  
 
 
     
 


 
     
 
پاسخ:  
   
فایل مرتبط: (حد اکثر 4 مگابایت)
لینک مرتبط:
 
 
پیام مدیریت در خصوص درج پاسخها

 
     
 
* مشخصات متخصص جدیدترین  -  قدیمی ترین  - امتیاز
 
 
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

kamran shokri
س، 18/02/97 - 14:41
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
از درمان های مرسوم برای پرمویی بانوان می توان به لیزر درمانی و اپیلاسیون های موقت و کرم های مختلفی اشاره کرد که به این منظور تهیه شده است. یک سری قرص ها مانند سیپروترون کامپاند و ... هم هست که ضعف ها و قوت های خودش روداره. اما نکته اصلی شناخت دلایل اصلی پرمویی یا هیرسوتیسم در بانوان است. اگر نخوام وارد جزئیات بشم اصلی ترین دلیل اون افزایش هورمون های اندروژن مانند پرولاکتین است. که خود می تواند ناشی سندروم تخمدان پلی کیستیک و سایر عوامل موثر بر تعادل هورمونی بانوان باشد. جدای از این مسائل به حمدلله درمان های گیاهی در این زمینه به خوبی پاسخگو بوده و پا به پای طب نوین البته بدون عوارض و گاهاً با اثربخشی بیشتر عمل نموده اند.
به طور کلی درمان پرمویی شامل مراحل زیر می شود.
1. در صورت وجود کیستهای ریز(پلی کیستیک) باید تحت نظر پزشک و با سونوگرافی های ماهانه پیگیری و درمان شود. ولی درصورت تمایل به استفاده از گیاهان دارویی و یا ناامیدی از درمان های رایج شیمیایی می توانید ضمن مشورت با یک طبیب گیاهی (نه فروشنده گیاهان دارویی) که شناختی روی طبع شما داشته باشد و دارو را اصلاح نماید ترکیبی از 3 گیاه ( پودر ریشه شیرین بیان+ پودر گل همیشه بهار+ پودر گل بومادران( به علاوه مصلح مورد نیاز طبع شما به تشخیص طبیب) به صورت دمکرده روزانه 2 بار هر بار 1 قاشق صبح ناشتا و شب قبل خواب در یک لیوان اب جوش استفاده نمایید.( صاف کنید شیرین کنید و میل نماید)
در این حالت هم ماهانه سطح هورمون های اندروژن مانند پرولاکتین و همچنین وضعیت پیشرفت یا کاهش کیست های تخمدان باید با سونو پیگری شود.
2. استفاده از یکی از موارد قطره ویتاگنوس- قرص ویتکس- قرص اگنوگل( هر سه یک گیاه هستند). تحت عنوان گیاه زنان یا 5 انگشت می تونید دراینترنت در موردش سرچ کنید. معجزه می کنه برای تنظیم قاعدگی و نارسایی های هورمونی زنان
3. استفاده از روغن و اسانس رازیانه به صورت موضعی و خوراکی تواماً بسیار می تونه مفید باشه. هر روز 2 بار
موهای زائد رو برداشته به محض رؤیت و در روی محل اونها از اسانس رازیانه که در داروخانه ها هم موجوده به صورت موضعی استفاده کنید. این ترکیب می تونه تا حد زیادی لک های بارداری رو هم کاهش بده به خاطر مواد شبه هورمون زنانه موجود در رازیانه. هرشب صورت رو با روغن و اسانس رازیانه چرب کنید.
امیدوارم براتون مفید باشه
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

kamran shokri
د، 17/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
نقل قول از: sara rooydel (1392/43/19 - 08:43):
چرا کامنتام پاک شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
معذرت خواهی می کنم سهواً پیش اومد حواسم نبود خواستم براتون پیام بذارم یادم رفت. بازم ببخشید
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

kamran shokri
س، 11/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
نقل قول از: sara rooydel (1392/27/14 - 14:27):
من علاقه زیادی به مرغ ماشینی دارم ومصرف گوشتم کمه حتی بوقلمون کم میخورم پس موردی تو استفادش شما نمیبینید؟موهای زاید ندارم ولی هر خانمی راحت مبتلا به کیست تخمدان میشه با ناپرهیزی و ...مرغ بومی یا محلی اصلی نمیخورم.پیشنهادتون چیه؟
نه از نظر من به شخصه مشکلی نست در حد اعتدال به خصوص کبابی بهتره. طبع ملایمی داره و عوارضش از گوشت قرمز بسیار کمتره. علی الخصوص اگزالات و اوره اون نسبت گوشت قرمز و فراروده هاش بسیار کمتره. اگر منظورتون از کاهش ابتلا به کیست تخمدانه که عوامل بسیاری از جمله ضعف سیستم ایمنی، ارثی و تغذیه و .... روی اون تاثیرداره. راهی برای پیشگیری از اون به جز رعایت بهداشت تناسلی و جنسی و تغذیه صحیح و کامل سراغ ندارم. مصرف میوه ها و غذاهای تازه و حاوی انتی اکسیدان می تونه مفید باشه. رصد وضعیت هورمونی هم می تونه به صورت سالانه حتی بدون علائم در قالب یک چکاب کنترل کننده کیستها باشه با تشخیص سریع و درمان به موقع.
خانمهای دارای سابقه ارثی باید حتماً تحت نظارت پزشک متخصص زنان باشند. خیلی مهمه.
روز به خیر
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

sara rooydel
ج، 07/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
چرا کامنتام پاک شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

kamran shokri
ج، 07/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
سَندرُم تُخمدان پُلی‌کیستیک یا نشانگان تخمدان پُرکیستی[۱] (polcystic ovary syndrome PCOS) شایع‌ترین اختلالات غدد درون‌ریز (ﺁندوکرینوﭘﺎتی) در زنان و شایع‌ترین علت نازایی ناشی از عدم تخمک‌گذاری می‌باشد.

نامگذاری این سندرم به دلیل وجود تخمدان های بزرگ محتوی تعداد زیادی کیست کوچک (در اغلب زنان مبتلا و نه در همه) است که در لایه بیرونی هر تخمدان قرار گرفته است.

زنان مبتلا به این بیماری علایم شایعی مانند اختلالات قاعدﮔﻰ (به خصوص خون‌روش گاهگاهی (الیگومنوره))، علایم هیپرآندروژنیسم مانند پرمویی (هیرسوتیسم) و آکنه، ریزش مو و نازایی دارند.بیماران در معرض عوارض جدی مانند افزایش خطر سرطان ﺁندومتر و ﭘﺴﺘﺎن، دیس‌لیپیدمی، ﻫﻴﭙﺮتانسیون، بیماری‌های قلبی وعروقی و دیابت می‌باشند. شیوع چاقی و دیس‌لیپیدمی در مبتلایان به PCOS بیشتر از زنان سالم می‌باشد. 40 درصد زنان مبتلا، دچار چاقی مفرط و 75 درصدشان نازا می باشند.

این بیماری تقریبا در ۶ تا 10 درصد همه زنانی که در سنین باروری می‌باشند دیده می‌شود. علت بیماری مزبور مشخص نیست اما محققان بر این باورند که عوامل ارثی و دیابت در ظهور آن نقش دارند.

قاعدگی های نا منظم، رشد موهای زاید، جوشهای پوستی (آکنه) و چاقی در زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک مشاهده می شود. این عارضه می تواند در نوجوانی با دوره های قاعدگی نا منظم مشخص گردد یا اینکه بعد ها به دنبال افزایش وزن یا مشکل در باروری تشخیص داده شود.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

kamran shokri
س، 04/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
نقل قول از: afshin ahmadpoor (1392/24/19 - 09:24):
نقل قول از: kamran shokri (1392/18/14 - 19:18):
...

جناب شکری میشه تعریف طبع ملایم رو بفرمایید چیه؟
تمام اطبا طب سنتی بر سرد وتر بودن مرغ ماشینی اتفاق نظر دارند . مشکلات مرغ ماشینی فقط مصرف هورمون نیست به دلیل مصرف هورمون ،تغییرات ژنتیکی ،تغذیه با ترکیبات مضر،مصرف آنتی بیوتیک و باقی ماندن مقادیری از آنتی بیوتیک در گوشت مرغ و سرد وتر بودن مرغ ماشینی توصیه به عدم مصرف یا کاهش مصرف آن خصوصا برای زنان می کنند
سلام. من اول یه سوال از شما پرسیدم جواب ندادی در رابطه با رشته تون دکتر؟
ضمناً بله حق با شماست طبع مرغ سردو تره. مثل خیلی چیزای دیگه ، دلایلی که طب سنتی اون رو منع کرده ( البته مصرف زیادش رو) جدای عوارض ناشی از سردی، کم تحرکی، نور ندیدن طبیعی در دوران رشد و حتی سفیدی موهاش رو دلیل بلغمی بودن مزاجش می دونن. مثل سالمندان. ولی مصرف مرغ تنها که نمی شه. مرغ رو با زعفران و ادویه و گوجه و زردچوبه و .... طبخ میکنن که مقداری در عوارض اون تعدیل ایجاد می کنه. البته باز هم از گوشت قرمز بهتره به نظر من. نوشتم در حد اعتدال چون گفت دئوست دارم مصرف کنم. مرغ کبابی هم با زعفران و ادویه سرو می شه که بازم تا حدی رفع عوارض می کنه. ولی باز هم هیچ وقت همه روی یک موضوع در طب سنتی توافق ندارن خیلی از غذاها چندین نوع طبع براش گفته شده.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

kamran shokri
د، 03/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
نقل قول از: afshin ahmadpoor (1392/18/19 - 21:18):
نقل قول از: kamran shokri (1392/14/19 - 10:14):
[ ... ]

اگر منظورتون رشته تخصصی طب سنتیه مثل سایر تخصص های پزشکی پس از گذراندن پزشکی عمومی با آزمون دوره تخصص پذیرش انجام میشه
عوارض هورمون و آنتی بیوتیک یاقیمانده موچود در گوشت مرغ ماشینی با هیچ مصلحی برطرف نخواهد شد
والسلام
سلام. دکتر جان هورمون استفاده نمی کنن نه به خاطر انسانیت چون خیلی خیلی گرونه و به صرف نیست و لی انتی بیوتیک رو حق با شماست.
در رابطه با رشته هم اون رو میدونم منظورم دکترا حرفه ای( با گرایش طب سنتی) رشته شما به چه شکل. از همون مسیر که فرمودید یا یه چیز دیگه ست؟
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

kamran shokri
د، 03/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
الگوها ی مو
فولیکول های مو وغدد سباسه از ضمائم حساس به آندروژن در ساختمان پوست محسوب می شوند.فولیکول های مو قادر به تشکیل کرک های ظریف و موهای نهایی هستند.کرک ها ظریف،کوتاه و کمرنگ هستند در حالی که موهای نهایی تیره،بلند و قطور می باشند.سطح بالای آندروژن ها که بطور طبیعی درمردان و غیرطبیعی در زنان یافت می شود،سبب تبدیل کرک های ظریف به موهای نهایی دراندام هایی مانند صورت، جناغ سینه،پشت و بالای شکم می شوند.
فولیکول های مو در ناحیه زیر بغل، مثلث عانه، ساعدها و پاها در زنان به میزان کم آندروژن مانند میزان بالای آندروژن در مردان پاسخ می دهند.فقدان و یاکم پشتی مو در این نواحی در مردان که بصورت ارثی به آندروژن ها کاملاً مقاومت دارند(مانند زن زایی بیضه ای )دیده می شود.موهای سر در ابتدا مستقل ازتحریک آندروژنی رشد می کنند.به هرحال درغلظت بالای آندروژن ها این اثر تحریکی معکوس شده و سبب تبدیل مو به کرک و یا ریزش کامل مو در برخی ازنواحی پوست سر می شود.به جز این ناحیه که نسبتاً مستقل از آندروژن است،فولیکول های مو برای تبدیل شدن به موهایی نهایی باید برای مدتی در معرض آندروژن ها قرار گیرند.ازآندروژن است، فولیکول های مو برای تبدیل شدن به موهایی نهایی باید برای مدتی در معرض آندروژن ها قرار گیرند. طرف دیگر رشد موهای نهایی بعد از حذف منبع آندروژن ها با سرعت کمترادامه می یابد.رشد مو فرآیندی مداوم نیست،بلکه چرخشی بین سه فاز فعالیت فولیکول می باشد.مرحله رشد فولیکول را آناژن،مرحله استراحت را تلوژن و مرحله بینابینی را کاتاژن می نامند(شکل2).تمام فولیکول ها پیوسته بین این سه مرحله در چرخش هستند و بنابراین موها دائماً درحال ریزش و رشد هستند. مدت زمانی که یک فولیکول مو در هر یک از این مراحل سپری می کند به جایگاه آناتومی آن بستگی دارد.موهای کوتاه انگشتان، ابروها و مژه ها مدت کوتاهی در مرحله آناژن (2 تا 4ماه) و بیشترین مدت را در مرحله تلوژن می گذرانند.ازطرف دیگر موهای بلند سر،زمانی طولانی را در مرحله آناژن (1تا6 سال) درنواحی پاسخ دهنده، سبب راندن فولیکول به مرحله آناژن و طولانی شدن این مدت و ازدیاد موهایی نهایی می شوند.درطی مرحله آناژن،کاهش رشد اپیتلوم ازساقه مو به سمت پیاز فولیکول مو درپوست اتفاق می افتد.سلول های شبکه به سرعت به سوی سطح پوست رشد کرده و سلول های شبکه به سرعت به سوی سطح پوست رشد کرده و سلول های شبکه فوقانی به ستون های گراتینه شده تمایزمی یابند.پیاز فولیکول مو دراطراف پاپی پوستی تشکیل می شودو تا زمان ریزش آن درمرحله کاتاژن می باشد.اگر این فولیکول برای رشد بیشترتحریک نشود در مرحله تلوژن باقی می ماند.درمرحله استراحت،این مو اتصال سستی به فولیکول دارد و به سادگی می ریزد.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -


 
     
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2019 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)