پرسش و پاسخ
 
* پرسش   HyperLink HyperLink
 
 
     
   
     
   
عنوان پرسش: مشاهیر گیلان
شرح پرسش: از مشاهیر گیلان، کدامیک را می شناسید؟
فایل مرتبط: - - -
لینک مرتبط: - - -
وضعیت سوال: در انتظار پاسخ
 
 
گروه تخصصی: همه موارد زمان ثبت سوال: چهارشنبه، 22 آبان 1392 - 11:36:54 تعداد بازدید: 1617 تعداد پاسخ: 30
 
     
 
* پاسخ جدید  
 
 
     
 


 
     
 
پاسخ:  
   
فایل مرتبط: (حد اکثر 4 مگابایت)
لینک مرتبط:
 
 
پیام مدیریت در خصوص درج پاسخها

 
     
 
* مشخصات متخصص جدیدترین  -  قدیمی ترین  - امتیاز
 
 
     
 
2
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
س، 17/02/98 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
جلیل ضیاءپور
جلیل ضیاءپور (۵ اردیبهشت ۱۲۹۹–۳۰ آذر ۱۳۷۸) نقاش، استاد دانشگاه، پژوهشگر و مؤلف ایرانی است که از او به عنوان «پدر نقاشی مدرن ایران» یاد می‌شود. او تحصیلات هنری خود را از نوجوانی آغاز کرد، پس از به پایان رساندن مقدمات تحصیل، در سال ۱۳۱۷ به تهران آمد و برای آهنگ‌سازی، به هنرستان موسیقی که در آن وقت ریاست آن با آقای «مین‌باشیان» بود وارد شد و از عهده آزمایش‌های ورودی برآمد. پس به پی‌گیری تحصیلات و آشنایی کامل با هنرهای سنتی در مدرسه صنایع مستظرفه قدیمه پرداخت. در سال ۱۳۲۰ وارد دانشکده هنرهای زیبا شد، اولین دوره هنرکده (۱۳۲۴ - ۱۳۲۰) سه دانش‌آموخته در رشته نقاشی معرفی کرد که ضیاءپور با احراز مقام اول و دریافت مدال درجه یک فرهنگی از طرف دانشکده با بورس اهدائی دولت فرانسه رهسپار آن کشور شد و در دانشسرای عالی ملی هنرهای زیبای پاریس در رشته هنرهای تجسمی به ادامهٔ تحصیل پرداخت. او از سال ۱۳۳۱ از سوی اداره کل هنرهای زیبای کشور دعوت به کار شد و به فعالیتهای فرهنگی-هنری، مشاغل و مأموریت‌های متعددی مانند بنیان‌گذاری هنرستان‌های هنرهای تجسمی دخترانه و پسرانه تهران و دانشکدهٰ هنرهای تزئینی، ریاست موزه مردم‌شناسی و... پرداخت. سال ۱۳۵۷ از خدمات دولتی بازنشسته شد و از آن زمان تا روزهای پایانی زندگی به پژوهش، تألیف و تدریس در دانشکده‌های هنرهای دراماتیک و هنرهای تزئینی، دانشگاه مجتمع هنر اسلامی، تربیت مدرس و الزهرا پرداخت.
او جدا از آن که نقاشی پیشرو و پرچمدار نهضت نوگرایی بوده‌است، فعالیت‌های پژوهشی گسترده‌ای را نیز در زمینه مردم‌شناسی، بررسی و شناخت زبان، فرهنگ عامه، پوشاک و نقش‌های زینتی مناطق گوناگون ایران داشته‌است که نتایج آنها به عنوان کتاب مرجع این رشته از علوم هم اینک در دانشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. ضیاءپور در طول فعالیت هنری و فرهنگی خود، به ایراد بیش از ۸۵ سخنرانی، ارائه بیش از ۷۰ مقاله فرهنگی و هنری، تالیف ۲۸ جلد کتاب در زمینه‌های پوشاک‏ ایرانیان، هنر، تاریخ و همچنین خلق نزدیک به ۴۰ اثر نقاشی و دو مجسمه پرداخته‌است. او از پایه گذاران انجمن هنری خروس جنگی بود.
http://fa. wikipedia.org
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
2
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
د، 16/02/98 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
محمدحسین جزیره‌ای
او در سال ۱۳۰۱ در بندر انزلی به دنیا آمد، دوره دبیرستان را در رشته علمی در زادگاهش طی کرد، در خرداد ماه ۱۳۲۳ از دانشکده کشاورزی کرج با عنوان مهندس کشاورزی (درجه لیسانس) فارغ التحصیل شد و به عنوان جنگلدار لاهیجان از پاییز همان سال به کار مشغول گردید. در سال ۱۳۳۴ به بلژیک عزیمت نمود و در انستیتو آگرونومیک ژامبلو به تحصیل پرداخت که در نیمه دوم سال ۱۳۳۶ در رشته جنگل و آب به اخذ رتبه مهندسی (درجه فوق لیسانس) نایل گردید. در سال ۱۳۴۲ پس از پنج سال تحقیق در زمینه جامعه شناسی جنگل و و جغرافیای گیاهی در جنگلهای شمال ایران مجدداً رهسپار بلژیک گردید و در انستیتوی نامبرده در پاییز سال ۱۳۴۳ از پایان نامه خود در مقطع تحصیلی دکترا دفاع نمود و به دریافت درجه دکترای جنگلداری دست یافت. دکتر جزیره‌ای خدمات دولتی خود را از سال ۱۳۲۳ در سمت جنگلدار لاهیجان در وزارت کشاورزی آغاز کرد و از آن پس در مشاغل اجرایی، پژوهشی و آموزشی ادامه داد که به برخی از آنها اشاره می‌شود: معاون وزارت منابع طبیعی، معاون وزیر کشاورزی و رئیس سازمان جنگلها و مراتع کشور، مدیر کل مراتع کشور، مدیر عامل سازمان عمران منطقه‌ای گرگان، مشاور سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران، مشاور رئیس دانشگاه یزد، استاد مدعّز دانشکده‌های منابع طبیعی گرگان، نور، کرج و یزد، استاد راهنما و استاد مشاور در مورد پایان نامه‌های تحصیلی دانشجویان دانشگاههای کشور در مقطعهای تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترای جنگلداری، همکاری با فرهنگستان علوم ایران و…… مدت خدمت وی تاکنون بالغ بر ۵۶ سال بوده‌است. دکتر محمد حسین جزیره‌ای در سال ۱۳۸۴ به عنوان چهره علمی و ماندگار در علوم و مهندسی کشاورزی ایران شناخته شد.
http://fa. wikipedia.org
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
2
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
پ، 12/02/98 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
مجید سمیعی
زاده ۲۹ خرداد ۱۳۱۶ در محله ساغریسازان رشت است. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در رشت به پایان رسانید و سپس عازم آلمان گردید. رشته‌های زیست‌شناسی و پزشکی را در دانشگاه یوهانس گوتنبرگ شهر ماینتس به پایان رسانید و سپس دورهٔ تخصص جراحی مغز و اعصاب را زیر نظر پروفسور کورت شورمن شروع کرد و در سال ۱۳۴۹ به اخذ درجهٔ تخصص در این رشته نایل آمد. وی کار علمی را با سمت استادیاری و معاونت بیمارستان جراحی مغز و اعصاب آغاز کرد. پس از چندی سرپرستی بخش جراحی مغز و اعصاب اطفال را به عهده گرفت. در سال ۱۳۵۱ به اخذ درجهٔ پروفسوری جراحی مغز و اعصاب از دانشگاه یوهانس گوتنبرگ نایل گردید. در سال ۱۳۵۰ اولین دوره از دوران آموزشی جراحی میکروسکوپی را آغاز کرد و در سال ۱۳۵۶ نخستین آزمایشگاه تمرین جراحی میکروسکوپی آلمان را با کمک بنیاد فولکس واگن تأسیس نمود. در سال ۱۳۵۶، ریاست بیمارستان جراحی مغز و اعصاب را در شهر هانوفر به عهده گرفت در همین سال، کرسی جراحی مغز و اعصاب در دانشگاه لیدن هلند به وی اعطا شد و در سال ۱۳۶۶ دانشگاه ماینتس تصدی کرسی جراحی مغز و اعصاب را به وی پیشنهاد کرد. در سال ۱۳۶۷ با قبول تصدی کرسی جراحی مغز و اعصاب در دانشگاه هانوفر به کار پرداخت. از سال ۱۳۶۷ تا ۱۳۷۱ ریاست انجمن بین‌المللی قاعدهٔ جمجمه را به عهده داشت و در سال ۱۳۷۱ به ریاست فدراسیون جهانی انجمنهای قاعدهٔ جمجمه انتخاب شد. مجید سمیعی به کشور خود ایران عشق می‌ورزد و تلاش زیادی برای ارتقای جراحی مغز و اعصاب ایران انجام می‌دهد. سمیعی در ۱۰ مهر ۱۳۹۰ به دریافت عنوان استاد افتخاری دانشگاه تهران نائل شد. مجید سمیعی دوست ِ صدر اعظم پیشین آلمان گرهارد شرودر است که او را در پایه گذاری بنیاد سمیعی یاری رساند. برای تجلیل از مقام علمی و تجربیات ارزنده وی و همچنین گامهای بلندی که در پیشرفت جراحی مغز و اعصاب برداشته‌است، رییس جمهوری آلمان غربی در سال۱۳۶۷ نشان خدمت درجه ۱ دولت آلمان را به او اهدا کرد. در همین سال جایزهٔ علمی ایالت نیدرزاکسن آلمان، به پاس فعالیتهای پر ارزش وی در راه پیشرفت جراحی مغز و اعصاب به نامبرده اهدا شد. بیش از ۵۰۰ مقالهٔ علمی و ۱۷ کتاب مرجع در خصوص دستگاه عصبی مرکزی و محیطی از تالیفات اوست.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
2
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
ج، 06/02/98 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
فضل الله رضا
در یازدهم دی ماه سال 1293 در رشت دیده به جهان گشود . دوران دبستان را در مدرسه سیروس و دبیرستان را در ایرانشهر گذراند و در رشته مهندسی برق از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد. در تابستان 1323 برای تحصیل به آمریکا رفت . ابتدا به دانشگاه کلمبیا و سپس به پلی تکنیک نیویورک رفت و محضر استادان بزرگ دنیا را در رشته های ریاضی کاربردی ، مهندسی برق و مخابرات و ارتباطات درک کرد . وی پس از دریافت مدرک دکترای الکترونیک از دانشگاه پلی تکنیک نیویورک به تدریس در دانشکده فنی دانشگاه نیویورک آمریکا « واشنگتن » پرداخت . پروفسور فوستر و پروفسور دوبر ریاضی دانان مشهوری اند که به فضل الله یاری رساندند و نامه هایی به دانشگاه تهران و دانشگاه ام . آی . تی در بوستون نوشتند و لیاقت و توانایی ایشان را برای تدریس تأیید کردند. پروفسور رضا در این باره می گوید : از دانشگاه موطنم هیچگاه خبری نرسید . شاید نامه ها را در دانشکده ی فنی بایگانی کرده باشند . ولی دعوت نامه ای از دانشگاه ام . آی . تی به دستم رسید که از آغاز تحصیل 1950 میلادی برای تدریس در دانشکده برق این دانشگاه مشغول کار شوم . ایشان به مدت 4 سال در این مرکز عالی و پس از آن تا سال 1346 شمسی در دانشگاه سیراکیوز تدریس کرد و در این سال پس از مدتها دوری به وطن بازگشت و عهده دار ریاست دانشگاه صنعتی و سپس ریاست دانشگاه تهران شد و بعد از آن در سمت سفیر ایران در یونسکو به پاریس رفت . دانشکده علوم دانشگاه پاریس ( سوربن ) ازایشان به عنوان استاد استقبال کرد که 5 سال به طول انجامید تا این که با سمت سفیر کبیر ایران در کانادا وارد آن کشور شد و دانشگاههای مک گیل و کنکوردیا این فرصت را غنیمت شمردند و از ایشان با عنوان استاد دعوت کردند که این همکاری علمی تا امروز ادامه دارد . ایشان با خلق تئوری « انفرماسیون و مکاتب پیشرفته » در ریاضیات کاربردی و علوم وابسته آن تحولی ایجاد کرد . رضا یکی از مفاخر علمی ایران است ، او در ریاضیات کاربردی ، تئوری سیستم و کنترل اتوماتیک مهندسی برق و مخابرات ، تئوری شبکه های برق و تئوری انفورماسیون یکی از صاحبنظران جهان معاصر است. شمار مقالاتی که از ایشان در مجله های کانادا ، آمریکا ، اروپا و ایران به چاپ رسیده است از دویست گذشته است و کتابهای مهم او به حدود بیست عنوان می رسد که شامل مقالات علمی و مباحث فرهنگی و ادبی است .
http://gui lan.irib.ir
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
2
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
پ، 05/02/98 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
فریدون پوررضا

فریدون پوررضا در ۳ مهر ۱۳۱۱ در لشت نشا متولد شد و در ۲۳ فروردین ۱۳۹۱ در شهر رشت چشم از جهان فرو بست. تحصیلات ابتدایی را در مدرسه ناصر خسرو به پایان رساند و سپس در مغازه پدر به آرایشگری پرداخت. او از استادان آواز یونس دردشتی، سعادتمند قمی و غلامحسین بنان آواز ایرانی را آموخت. در آزمون خوانندگی رادیو گیلان رتبه اول را کسب کرد و به طور رسمی به عنوان خواننده شروع به کار نمود.از اردیبهشت ۱۳۵۰ همکاری با تلویزیون را آغاز کرد. و در همان سال به عنوان پژوهشگر آواهای بومی و با همراهی مشاهیر فرهنگی و هنری ایران سیمین دانشور، محیط طباطبائی، منوچهر آتشی، محمود عنایت، ایرج افشار و دیگر استادان برجسته دانشگاه تهران به لندن سفر کرد. وی در سال ۱۳۶۷ همکاری اش را با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران به عنوان کارشناس موسیقی آغاز و در همان سال کنسرتی رادر رشت برگزار نمود. از آن تاریخ به بعد به ترتیب در شیراز، همدان، آلمان، رشت و تهران به اجرای برنامه و کنسرت پرداخت. دو کاست می‌گیلان و گیله لو آثار بعد از انقلاب اوست. در سال ۱۳۷۹ تیتراژ و متن سریال پس از باران را اجرا و یک سال بعد مقام اول موسیقی در فیلم و سریال‌های کشور را از آن خود کرد. فریدون پوررضا برداشتی متفاوت از موسیقی فولکلور ارائه داده‌است. او از ملودی‌های دیلمان، گالش و گیلک در این راه استفاده کرد. او با تحقیق در زمینه موسیقی، بسیاری از ظرفیت‌های موسیقی گیلان را رشد داد و به گیلان و ایران معرفی نمود.

http://fa. wikipedia.org
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://images.persianblog.ir
- - -
     
 
2
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
ش، 31/01/98 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
علی درویش‌زاده
در ۱۳۱۴ در بندر انزلی به دنیا آمد. پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی، دبیرستان را با کسب رتبه اول در رشته علوم تجربی در دبیرستان فردوسی انزلی به پایان برد. در آن سالها دانشگاهها چنان وسعتی نداشت و تنها دو دانشگاه تازه تأسیس تهران و تبریز وجود داشت، به همین دلیل به تهران مهاجرت کرد و در کنکور دانشگاه تهران ثبت نام کرد. او عاشق معلمی بود و دوست داشت معلم باشد و برای رسیدن به این هدف و با توجه به این که مدرک دیپلم وی نیز علوم طبیعی بود، در دانشکده علوم دانشگاه تهران در رشته زمین شناسی و زیست شناسی و در دانشکده کشاورزی امتحان داد. سال ۱۳۳۷ از دانشکده علوم دانشگاه تهران در رشته زمین شناسی فارغ التحصیل شد و همان سال به پیشنهاد استادش دکتر یدالله سحابی در دانشگاه تهران استخدام شد و سال ۱۳۴۰ نیز موفق به اخذ فوق لیسانس زمین شناسی شد. پس از آن به فرانسه رفت و از دانشگاه کلرمون فران در گرایش پترولوژی در سال ۱۳۵۰ فارغ التحصیل شد و بلافاصله به ایران بازگشت و به عنوان استادیار در دانشگاه تهران به تدریس مشغول شد. البته سال ۱۳۶۷ برای فرصت مطالعاتی به اتریش نیز سفر کرد و پس از آن توانست کتاب زمین شناسی ایران را که بیشتر اطلاعات آن را از کتابخانه های اتریش جمع آوری کرده بود، منتشر سازد. طی سالهای ۱۳۵۵ و ۱۳۶۳ نیز موفق به اخذ درجات دانشیاری و استادی دانشگاه تهران شد. سال ۱۳۷۲ از سوی وزارت علوم تحقیقات و فناوری به عنوان استاد نمونه دانشگاههای کشور انتخاب شد و در دوره اول چهره های ماندگار نیز در سال ۱۳۸۰ به عنوان چهره ماندگار علم زمین شناسی معرفی شد. کتابهای اصول آتشفشان شناسی و پترولوژی تجربی و کاربردهای آن وی در دورهای اول و هفتم کتاب سال جمهوری اسلامی ایران از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان کتاب سال برگزیده شده‌اند. او هم‌اکنون رئیس دانشگاه غیرانتفاعی جابربن حیان رشت است.
http://fa. wikipedia.org
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
پ، 19/12/95 - 14:45
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
هومن بهمنش - مدیر فیلمبرداری در سینما

هومن بهمنش (متولد ۶ بهمن ۱۳۵۹ لاهیجان)مدیر فیلمبرداری در سینمای ایران است.تحصیلکرده رشته کارگردانی سینما و عضو انجمن مدیران فیلمبرداری سینمای ایران،انجمن فیلم کوتاه سینمای ایران ،بنیاد ملی نخبگان ایران،آکادمی علوم و فنون سینمایی آسیاپاسیفیک-استرالیامی باشد. بهمنش جوایزی از جشنواره های بین المللی و فیلم فجر و دیگر جشنواره ها برای فیلمبرداری دریافت کردهاست.اواز سال ۱۳۷۴ فعالیت خود را در سینمااز انجمن سینمای جوانان ایران آغاز کرد، و در سال۱۳۸۴ با فیلم سینمایی آن سه بصورت مستقل مدیریت فیلمبرداری را آغاز کرد.
جوایز:
جایزه بهترین فیلمبرداری از جشنواره فیلم دانشجویان سوره۱۳۸۱
جایزه بهترین تدوین از جشنواره بین المللی فیلم زن (یونیسف) عراق ۱۳۷۸
جایزه بهترین فیلمبرداری از جشنواره جهانی فیلم کوتاه اصفهان ۱۳۸۳
جایزه بهترین فیلمبرداری از جشنواره فیلم کوتاه تهران۱۳۸۵
جایزه بهترین فیلمبرداری از نخستین جشنواره فیلم مستند سینما حقیقت ۱۳۸۶
جایزه بهترین فیلمبرداری از فستیوال آسیا پاسفیک-استرالیا2007
جایزه بهترین فیلمبرداری از دهمین فستیوال بین المللی بوستون آمریکا2012
سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری از سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر برای فیلم دربند، ۱۳۹۱[۱][۲]
نامزد دریافت جایزه بهترین فیلمبرداری در سه دوره جشن فیلم کوتاه خانه سینمای ایران
نامزد دریافت جایزه بهترین فیلمبرداری ازمراسم جایزه سال سینمای آسیا (هنگ کنگ 2008)
فیلم های سینمایی
آن سه (نقی نعمتی، ۱۳۸۴)
شیرین (عباس کیارستمی، ۱۳۸۵)
صندلی خالی (سامان استرکی، ۱۳۸۶)
طاووسهای بی پر (جواد مزدآبادی، ۱۳۸۷)
لالایی ( منیژه حکمت، ۱۳۸۸)
چیزهایی هست که نمیدانی (فردین صاحبالزمانی، ۱۳۸۸)
گل چهره (وحيد موسائيان، ۱۳۸۹)
صدای پای من (مهرداد خوشبخت، ۱۳۸۹)
پذیرایی ساده (مانی حقیقی، ۱۳۹۰)
خوابم میآد (رضا عطاران، ۱۳۹۰)
زندگی خصوصی آقا و خانم میم (روحالله حجازی، ۱۳۹۰)
گناهکاران (فرامرز قریبیان، ۱۳۹۰)
دربند (پرویز شهبازی، ۱۳۹۱)
زندگی مشترک آقای محمودی و بانو (روحالله حجازی، ۱۳۹۱)
ملبورن (نیما جاویدی، ۱۳۹۲)
امروز (رضا میرکریمی، ۱۳۹۲)

https://ww w.facebook.com
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://www.asiapacificscreenacademy.com
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
ی، 15/12/95 - 14:35
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
شایان بابایی رتبه یک کنکور تجربی سال 1393 از آستانه اشرفیه

شایان پور میر بابایی رتبه یک کشوری آزمون سراسری سال 93 در رشته علوم تجربی فارغ التحصیل از دبیرستان استعدادهای درخشان شهر لنگرود است. کنکور او را از آستانه اشرفیه به تهران و دانشگاه تهران کشانده تا پزشکی را که شده عشقش در این دانشگاه بخواند.
علت موفقیتت در کنکور چه بود؟
تلاش و پشتکار خودم بود و کمک های والدین و دبیران محترم. من روزانه به طور متوسط 6 تا 7ساعت درس می خواندم.
در خانواده فرهنگی بزرگ شدی؟
بله پدر و مادرم هر دو فرهنگی و دبیر زبان انگلیسی هستند.
کنکور چطور بود؟
درس های عمومی آسان بود اما درس های اختصاصی از آن چیزی که فکر می کردم سخت تر بود. به طوری که حتی در درس های اختصاصی وقت هم کم آوردم.
انتخاب اولت چه بود؟
رشته پزشکی دانشگاه تهران.از ابتدا به دانشگاه تهران علاقه خاصی داشتم و از سال دوم دبیرستان به رشته پزشکی علاقه مند شدم.
با حذف کنکور موافقی؟
به نظرمن کنکور باشد خیلی بهتر است. به غیر از کنکور آزمون دیگری برای سنجش سطح علمی دانش آموزان وجود ندارد. امتحان های تشریحی از زمین تا آسمان با تستی و کنکور فرق می کند.

http://www .khabaronline.ir/
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://images.khabaronline.ir
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
پ، 12/12/95 - 13:43
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
آناهیتا نجفی رتبه دو کنکور تجربی سال 1393 از رشت

آناهیتا نجفیˈ، با بیان اینکه در همه کارها توکل به خدا دارد، افزود: لطف و عنایت خداوند و توکل به یگانه خالق هستی را یکی از دلایل موفقیت خود در کنکور سراسری می دانم. وی با بیان اینکه آرامش روحی نقش موثری در موفقیت افراد در کارهایشان دارد، اظهار کرد: همیشه و در همه حال آرامش دارم. نفر دوم کنکور سراسری سال ۹۳ رشته علوم تجربی ضمن قدردانی از پدر و مادرش خاطرنشان کرد: والدینم همیشه از بچگی محیطی آرام را در خانواده به وجود آوردند که نقش مهمی در درس خواندن و موفقیتم داشته است. نجفی با بیان اینکه در کلاس های هیچ یک از آموزشگاه ها شرکت نکرده اما در آزمون های موسسات شرکت کرده، تصریح کرد: در کلاس های خصوصی برخی از معلمان شرکت می کردم.
نفر دوم کنکور سراسری در رشته علوم تجربی که در استعدادهای درخشان ˈفرزانگان رشتˈ درس خوانده، اظهار کرد: در مقطع دبیرستان زحمات زیادی برای درس خواندن کشیدم و سال آخر از مهر ۹۲ تا کنکور سراسری سال ۹۳ روزی هشت تا ۱۰ ساعت درس می خواندم. دارنده مدال نقره المپیاد کشوری شیمی تابستان ۱۳۹۲ با بیان اینکه به کنکور نباید به عنوان یک غول نگاه کرد، خاطر نشان کرد : اگر کنکوری ها چنین دیدگاهی داشته باشند، نمی توانند با آرامش در رقابت سنگین کنکور موفق شوند. وی از دانش آموزان خواست تا در درس خواندن ممارست و پشت کار داشته باشند، با آرامش درس بخوانند و در کارها اعتماد به نفس داشته باشند. آناهیتا از پدر، مادر ، معلمان و همه افرادی که نقش مهمی در کسب رتبه دوم در کنکور سراسری سال ۹۳ داشتند، قدردانی کرد. وی قصد دارد رشته پزشکی دانشگاه تهران را برای تحصیلش برگزیند. مادر آناهیتا نجفی نفر دوم کنکور سراسری سال ۹۳ رشته علوم تجربی با اشاره به نقش تربیتی مادر و حضور پدر در موفقیت فرزندان گفت: پدر و مادر در ایجاد آرامش در خانواده و ایجاد زمینه برای تحصیل فرزندانشان نقش مهم و کلیدی دارند. ˈمریم شرفیˈ که دارنده رتبه ۱۲ در کنکور سراسری سال ۶۷ می باشد و اکنون متخصص گوش و حلق و بینی است، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : خانواده ها در شکل گیری شخصیت فرزندان بویژه در شش سال اول زندگی نقش مهمی دارند. وی که از موفقیت فرزندش بسیار خوشحال است ، اظهار داشت : زمانی که خبر خوش کسب رتبه دوم آناهیتا را به ما دادند، خیلی خوشحال شدم و نمی توانستم جلوی اشک شوقم را بگیریم. وی با بیان اینکه آناهیتا از بچگی از هوش فوق العاده ای و قدرت یادگیری بالایی برخوردار بوده، خاطر نشان کرد : او از کودکی به کتاب علاقه زیادی داشت و همیشه کتاب برایش جایزه می گرفتم.

http://www .ayenejam.ir/
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://newsmedia.tasnimnews.com
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
چ، 11/12/95 - 08:10
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
سعید عزت الهی

سعید عزت الهی متولد ۱۳۷۵ در بندر انزلی از استان گیلان در کشور ایران است. وی در تیم فوتبال اتلتیکو مادرید بی در سگوندا دیویژن بی (سومین سطح برتر فوتبال اسپانیا) در پست هافبک دفاعی و میانی بازی می‌کند. او فوتبال خود را در مدرسه فوتبال قایقران زیر نظر پدرش (نادر عزت‌الهی) از پیشکسوتان باشگاه ملوان بندر انزلی آغاز کرد،سپس به تیم شهرداری بندر انزلی رفت و ۳سال در آنجا به بازی پرداخت و از آنجا به خدمت نونهالان ملوان درآمد و پس از پیوستن به تیم نوجوانان ملوان در سال ۱۳۹۱ زیر نظر آقای محمد احمدزاده به تیم بزرگسالان ملوان منتقل شد. وی در سال ۱۳۹۳ با قراردادی پنج ساله ، به باشگاه فوتبال اتلتیکو مادرید بی رفت تا پس از یک سال به تیم بزرگسالان این باشگاه منتقل شود.

افتخارات
کسب عنوان جوانترین بازیکن تاریخ لیگ برتر ایران.
کسب عنوان بهترین بازیکن رقابتهای تورنمنت جام ریاست جمهوری قزاقستان، در این رقابتها تیم ایران صاحب جایزه ۱۰ هزار دلاری به همراه یک کاپ زیبا شد.
وی در رقابتهای جام جهانی کوچک به میزبانی روسیه، در بازی مقابل فنلاند به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد.
کسب کاپ بازیکن پدیده لیگ برتر سال ۹۱-۹۲

http://fa. wikipedia.org/
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://sooot.ir
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
س، 10/12/95 - 07:26
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
آزاده صمدی

آزاده صمدی(زاده ۱۷ دی ۱۳۵۷ در لاهیجان) بازیگر تئاتر و تلویزیون ایرانی است. او همسر هومن سیدی (بازیگر و کارگردان) است. او پس از گذراندن دوره کارشناسی تئاتر در دانشگاه سوره، دوره کلاس‌های بازیگری کارنامه (با مدیریت پرویز پرستویی) گذراند. در تئاتر «بی‌شیر و شکر» حمید امجد ایفای نقش کرد. سپس در تله‌تئاتر «دریاروندگان» محمد عاقبتی بازی و پس از مدتی برای بازی در سریال تلویزیونی «راه بی‌پایان» همایون اسعدیان انتخاب شد. صمدی با بازی در مجموعه تلویزیونی راه بی‌پایان به شهرت رسید. آزاده صمدی در فیلم کوتاه «۳۵ متری سطح آب» و «دندان آبی» هومن سیدی (همسرش) به تهیه‌کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و مجید علی‌حسینی و «هیچکس با هیچکس سخن نمی‌گوید» امیر فرشاد ابراهیمی و میترا حجار نیز بازی کرده‌است.

سینمایی < br/>
۱ - طبقهٔ حساس (۱۳۹۲)
۲ - سیزده (۱۳۹۱)
۳ - آفریقا (۱۳۸۹)

مجموعه تلویزیونی

انقلاب زیبا (۱۳۹۳)
حیرانی (۱۳۹۱)
سی امین روز (۱۳۹۰)
گاوصندوق (۱۳۸۸)
راه بی‌پایان (۱۳۸۶)

http://fa. wikipedia.org/
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://mihanday.ir
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
ی، 17/11/95 - 14:07
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
علیرضا جهانبخش

علیرضا جهانبخش (متولد ۲۰ مرداد ۱۳۷۲ - جیرنده , گیلان) بازیکن فوتبال اهل ایران است. وی گیلانی است اما در قزوین بزرگ شده است و هم‌اکنون در تیم فوتبال ان. ئی. سی در لیگ برتر فوتبال هلند و تیم ملی فوتبال ایران بازی می‌کند. او در سن ۱۷ سالگی اولین بازی خود را برای داماش گیلان در لیگ برتر ایران انجام داد. علیرضا جهانبخش اولین بازی ملی خود را در سه شنبه ۲۳ مهر ۹۲ در ورزشگاه آزادی تهران مقابل تایلند در مقدماتی جام ملت‌های اسیا انجام داد و اولین گل ملی خود را مقابل تایلند در ۲۴ ابان ۹۲ به ثمر رساند.

http://fa. wikipedia.org/
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://upload.wikimedia.org
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
س، 28/10/95 - 15:21
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
همایون توفیقی

همایون توفیقی متولد 1369/1/1 صادره از رشت دانشجوی تربیت بدنی دانشگاه آزاد - واحد رشت.
استاد بزرگ فدراسیون جهانی شطرنج (اولین استاد بزرگ تاریخ شطرنج گیلان و ششمین استاد بزرگ ایران)

1- مقام سوم قهرمانی آسیا زیر 18 سال
2- نایب قهرمانی آسیا زیر 18 سال
3- سوم تیمی آسیا بزرگسالان
4- سوم تیمی مسابقات داخل سالن ماکائو
5- دوم انقرادی آسیا میز 4
6- مقام سوم مسابقات بین المللی جام خزر

http://che ssplay.blogfa.com/
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
ج، 03/10/95 - 07:40
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
مرجانه گلچین

مرجانه گلچین(۲ اسفند ۱۳۴۷، رشت- تاکنون)، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون است. وی خواهر منیژه گلچین (بازیگر) و دخترعموی مرحوم نادیا دلدار گلچین (بازیگر) است. گلچین در نوجوانی به هنرستان موسیقی رفت و در رشته تخصصی نوازندگی تئاتر فارغ‌التحصیل شد. او با تشویق خواهرش منیژه که در آن زمان بازیگر بود به بازیگری در تئاتر پرداخت. با بازی در مجموعه تلویزیونی «آینه» پا به تلویزیون گذاشت و پس از آن در چند سریال تلویزیونی دیگر و در سینما به ایفای نقش پرداخت. وقتی که تحصیلش در ایران با مشکل روبه رو می‌شود، تصمیم می‌گیرد که از کشور برود و این کار را هم می‌کند اما علاقه اش به زادگاهش و دلتنگی اش برای مادرش، او را به ایران بر می‌گرداند. مرجانه گلچین در این مورد می‌گوید:
«درسم را در رشته کارگردانی در دانشگاه سوره ادامه دادم. البته برخلاف میلم؛ چون دلم می‌خواست که بازیگری بخوانم اما متاسفانه به حد نصاب نرسید. بعد از این بود که تصمیم گرفتم برای همیشه از ایران بروم چون برادرهایم آنجا زندگی می‌کنند. همین کار را هم کردم؛ اما راستش دلم برای ایران و کار و دوستانم تنگ شد. شهر زادگاه من رشت است و ماهی یک بار هم که شده باید برای دیدن مادرم به آنجا بروم. من خیلی این شهر را دوست دارم.»
۱۳۹۲ شاهگوش
۱۳۹۱ دزد و پلیس
۱۳۹۰ نقطه سر خط
۱۳۹۰ راه در رو
۱۳۸۹-۱۳۹۰ سه دونگ، سه دونگ
۱۳۸۹خنده در باران
۱۳۸۹ با من شوخی نکن
۱۳۸۹ دارا و ندار
۱۳۸۹ خوش‌نشین‌ها < br/>۱۳۸۸ شمس‌العماره
۱۳۸۷ بزنگاه
۱۳۸۵ زیرزمین
۱۳۸۴ کلانتر ۲
۱۳۷۸ سقوط
۱۳۷۵ متهم
۱۳۷۴ تازیانه بر باد
۱۳۷۴ دام
۱۳۷۴ سلام به انتظار
۱۳۷۳ بی‌قرار
۱۳۶۷-۱۳۷۲ آینه عبرت
۱۳۷۱ گزارش، نقطه صفر
۱۳۶۶پرنده کوچک خوشبختی

http://fa. wikipedia.org/
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://iranmatlab.ir
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
چ، 26/08/95 - 12:33
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
کیومرث ملک‌مطیعی

ملک‌مطیعی در سال ۱۳۱۵ در بندر انزلی زاده شد. بازی در تئاتر را از سال ۱۳۳۰ در رشت و بازی در سینما را از سال ۱۳۵۰ شروع کرد. این بازیگر سینما در نزدیک به ۵۰ فیلم سینمایی نقش آفرینی کرد ولی آنچه در سالهای اخیر به شهرتش افزود حضور وی در مجموعه‌های تلویزیونی «زیر آسمان شهر» و «مدرسه ما» بود.
سینما
چراغ قرمز (۱۳۸۸) حلقه‌های ازدواج (۱۳۸۸) گل بارون (۱۳۸۸) پسر آدم، دختر حوا (۱۳۸۷) پوست موز (۱۳۸۷) صبح روز هفتم (۱۳۸۷) کلانتری غیرانتفاعی (۱۳۸۷) خروس جنگی (۱۳۸۶) قاعده بازی (۱۳۸۵) عروس فراری (۱۳۸۳) فردا روز دیگری است (۱۳۷۴) الو!الو! من جوجوام (۱۳۷۳) دیدار (۱۳۷۳) آوای دریا (۱۳۶۹) ترن (۱۳۶۶) جنگل‌بان (۱۳۶۶) سرزمین آرزوها (۱۳۶۶) بگذار زندگی کنم (۱۳۶۵) معما (۱۳۶۵) میهمانی خصوصی (۱۳۶۵) تفنگ شکسته (۱۳۶۴) راه دوم (۱۳۶۳) مردی که زیاد می‌دانست (۱۳۶۳) بازجویی یک جنایت (۱۳۶۲) شیلات (۱۳۶۲) مرگ سفید (۱۳۶۲) سفیر (۱۳۶۱) برنج خونین (۱۳۶۰) پیکرتراش - از عوج تا اوج (۱۳۶۰) جاده (۱۳۶۰) دست شیطان (۱۳۶۰)
تلوزیون
شب هزار و یکم (۱۳۸۸) مأمور بدرقه (۱۳۸۷) جاده در دست تعمیر (۱۳۸۷) مدرسه ما (۱۳۸۷) زنگ مدرسه (۱۳۸۷) گذر میرزا (۱۳۸۷) پاتوق (۱۳۸۷) مدار صفر درجه (۱۳۸۶) ماه شب چهارده (۱۳۸۶) ماجراهای شهرک ترافیک (۱۳۸۵) طبقه دوم (۱۳۸۵) استاد خرناس (۱۳۸۴) شبکه سه و نیم (۱۳۸۳) بازیگر (۱۳۸۳) مزرعه کوچک (۱۳۸۳) مجموعۀ عروسکی «ماجرای تقی‌جان» (۱۳۸۳) شبکه (۱۳۸۱) زیر آسمان شهر (۱۳۸۱) راز شیوا (۱۳۸۰) دانشسرا (۱۳۸۰)مسافر (۱۳۷۹) مثل زندگی (۱۳۷۹) این یک دادگاه نیست (۱۳۷۹) داستان‌های نوروز (۱۳۷۹) خانه ما (۱۳۷۹) پس از باران (۱۳۷۹) زیر آسمان شهر (۱۳۷۸) بگذار آفتاب برآید(۱۳۷۸)
روزگار جوانی (۱۳۷۷) هتل (۱۳۷۷) راز یک خزان (۱۳۷۷) گردنبند (۱۳۷۶) ناگهان بهار (۱۳۷۴) همسایه‌ها (۱۳۷۳) فردا روز دیگری است (۱۳۷۲) تعطیلات نوروزی ( ۱۳۷۱) گل پامچال ( ۱۳۷۰) آرایشگاه زیبا ( ۱۳۶۹) طبل توخالی (۱۳۶۲) اشک تمساح (۱۳۶۱) شاه‌دزد (۱۳۵۹)
او ۲۱ فروردین ۱۳۸۹ ساعت ۱۴:۵۰ به علت ایست قلبی در بیمارستان دکتر شریعتی تهران درگذشت. وی مدتی به علت بیماری مشکلات گوارشی در همین بیمارستان بستری بوده است.

http://fa. wikipedia.org/
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://mumbojumbo.ir
- - -


 
     
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2020 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)