پرسش و پاسخ
 
* پرسش   HyperLink HyperLink
 
 
     
   
     
   
عنوان پرسش: رودسر
شرح پرسش: در این تالار مناطق گردشگری شهرستان رودسر بررسی می گردد.
فایل مرتبط: - - -
لینک مرتبط: - - -
وضعیت سوال: در انتظار پاسخ
 
 
گروه تخصصی: علوم انسانی > گردشگری زمان ثبت سوال: یکشنبه، 27 بهمن 1392 - 11:59:07 تعداد بازدید: 1350 تعداد پاسخ: 11
 
     
 
* پاسخ جدید  
 
 
     
 


 
     
 
پاسخ:  
   
فایل مرتبط: (حد اکثر 4 مگابایت)
لینک مرتبط:
 
 
پیام مدیریت در خصوص درج پاسخها

 
     
 
* مشخصات متخصص جدیدترین  -  قدیمی ترین  - امتیاز
 
 
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

رزرو 278636
د، 30/12/95 - 22:22
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
منطقه ی اشکورات از جاذبه های بسیار زیبای شهرستان رودسر است که در روستاهای بکر و دیدنی بسیار زیادی دارد. این منطقه از جنوب به قزوین، از مغرب به املش و رودبار الموت، از مشرق به بخش کوهستانی رامسر و تنکابن و از شمال به دامنه های کوهستانی رحیم آباد محدود می شود. اشکور جزء بخش رحیم آباد شهرستان رودسر و در جنوب شهر کلاچای به سمت رحیم آباد قرار گرفته است.
برخی از روستاهای این منطقه عبارتند از: زیاز، رودبارک، کاکرود، درگاه، چشان، پرچکوه، کلایه پهلو، سلیمان چپر، لیما، بارگاه دشت و ... .
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
چ، 11/12/95 - 08:14
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
رستوران خاور خانم - رودسر 2

http://all days.persianblog.ir/post/98/
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://alldays.persianblog.ir
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
چ، 11/12/95 - 08:13
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
رستوران خاور خانم - رودسر

این روزها چابکسر علاوه بر زیبایی های طبیعی که زبانزد هر مسافری است به دلیل دیگری هم مشهور شده و آن رستوران خاور خانم یا خاور خاله است. این رستوران که به شکلی کاملا سنتی اداره می شود از 7 سال پیش توسط خاور خانم شروع به کار کرده و امروز صاحب بیشترین مسافر ایرانی و خارجی است. این رستوران یک غذاخوری خانوادگی است که در یک وعده از ظهر تا ساعت 5 عصر غذا سرو می کند. در سفری که به این منطقه دارید رستوران خاور خانم را فراموش نکنید چرا که غذایی که در این رستوران می خورید به بخش بسایر مهم و قابل توجه سفرتان تبدیل خواهد شد. انواع غذاهای محلی گیلانی مثل ترش کباب، مرغ ترش، میرزا قاسمی و باقالی قاتق، ماهی و پلوهای خوشمزه بشکلی متفاوت و دوست داشتنی در رستوران خاور خانم سرو می شوند.

http://www .chn.ir/
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://www.chn.ir
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
ی، 23/08/95 - 09:46
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
سرولات - رودسر

سرولات نام روستایی در استان گیلان در فاصله ۳ کیلومتری جنوب چابکسر است. این روستا در کنار رود خانه پر آب آچی رود و رودخانه کورئه در ابتدای دامنه شمالی البرز و کوه سماموس در درون دره احاطه شده از جانب چند کوه (مهران کوه، شاسروس و لیکلام)قرار گرفته است. روستای سرولات راه ورودی روستاهای کوهستانی از قبیل جنگسرا ،لیکلام،لیمه سرا،منه سئه،پشتاسران و چند روستای دیگر می باشد. منطقه زرسر از محلهای قدیمی جاده سرولات در چابکسر ورودی منطقه سرولات می باشد. که از قدیم باغات پرتقال آن معروف است، ورودی کوهستانی دره سرولات است.زرسر آب و هوای متفاوت، نسیم خنک شبانه از دره رودخانه آچی رود دارا می باشد. رودخانه آچی رود از ییلاقهای گرده پشته سر تا جیردشتان و سرچشمه می گیرد .( تماشه کوه، خانم گردان لردی و بخش بزرگی از منطقه حفاظت شده سرولات جواهردشت). با عبور از جاده جنگلی این روستا علاوه بر مشاهده چشم اندازهای جنگلی و سکونت گاههای انسانی دو طرف جاده ضمن قرارگیری بر فراز این روستا از بالا دست می‌توان کشتزارها و سکونت گاههای منطقه جلگه‌ای را مشاهده نمود.

http://fa. wikipedia.org/
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://public.bn1303.livefilestore.com
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
س، 04/08/95 - 07:25
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
جواهردشت - رودسر

وجه تشابه جواهردشت جواهرده در رامسر است كه با وجود اينكه همانند جواهر دشت بكر نيست و زيبائيهاي منطقه جواهردشت را ندارد ولي به دليل سهل انگاري مسئولين استان و شهرستان و عدم تبليغات و شناساندن اين منطقه به مردم كاملا ناشناخته مانده و براي اكثر مردم نام آشنا نيست. نكته ديگر در مورد كوه سماموس است كه اكثر كوهنوردان براي صعود به اين قله از منطقه جواهرده به اين قله صعود مي كنند كه اين نيز به خاطر عدم آشنايي كوهنوردان با راه صعود از منطقه جواهردشت مي باشد. در اينجا لازم است به همه كوهنوردان توصيه نمايم براي صعود به قله سمام و بهره بردن از منطقه جواهردشت حتماً براي صعود از روستاي جواهردشت استفاده نمایید. انواع لبنيات محلي دوغ ماست پنير گل گاوزبان رب‌الوچه و سبزي هاي معطر و دارويي از سوغات اين منطقه مي باشد. هر ساله روستاي جواهردشت شاهد برگزاري مسابقات و جشنواره ورزشهاي محلي و كشتي گيله مردي مي باشد كه با حضور مسئولين و مردم برگزار مي گردد.

http://fa. wikipedia.org/
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://www.spilet.com
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
پ، 29/07/95 - 07:27
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
چشمه آب معدنی سجیران - رودسر

چشمه سجیران در منطقه اشکورعلیا در بالادست روستا های نیلو، جیرکل، سجیران (در قسمت شمال شرقی) قرار دارد، گفته می شود این آب معدنی در درمان سنگ کلیه موثر است، حتی مبتلایان به سنگ کلیه آب چشمه را در بطری ریخته و به محل سکونت خود می برند، البته براساس نظر کارشناسان بدیهی است که با از بین رفتن گاز و فعل و انفعالاتی که انجام می شود آب، برخی از خواص درمانی خود را از دست می دهد و بهتر است با حضور در منطقه از فواید آب این چشمه بهره مند شد. آب چشمه سجیران بسیار گواراست به طوری که برخی از افراد در مدت ۱۵ دقیقه سه لیتر از آن را به آسانی می نوشند، آب این چشمه جرم و رسوب را به راحتی و در مدتی کم حل می کند، درآزمایشهای به عمل آمده آب این چشمه برخی از انواع سنگ کلیه را در مدتی کمتر از یک شبانه روز کاملا در خود حل کرده است. می گویند استحمام با آب چشمه سجیران در درمان بیماریهای پوستی بخصوص قارچ انگشتان و سایر نقاط بدن تاثیر زیادی دارد، به طوری که پس از یکی دو بار استفاده از آب این چشمه، این بیماری بهبود یافته و پوست به حالت عادی بر می گردد.

http://see iran.ir/
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://www.makanbin.com
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
ش، 24/07/95 - 10:30
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
جواهردشت - رودسر

جواهردشت (به گویش گیلکی: جوردشت و به معنی بالادشت، از روستاهای ییلاقی شهرستان رودسر و از توابع دهستان سیاهکلرود بخش چابکسر می‌باشد. در جبهه جنوبی جواهردشت قله سماموس با ارتفاع ۳ هزار و ۶۷۸ متر از سطح دریا قرار دارد. جواهردشت در واقع یک منطقه ييلاقي است در ارتفاع 2000 متري از سطح درياچه خزر است. سكونت در اين روستا دائمي نيست زيرا از اواسط پائيز تا اواسط فروردين به دليل نزدیكي به قله سماموس پوشيده از برف است. ولي با اين وجود به دليل بكر بودن و زيبائيهاي خاصي كه دارد اسم جواهر دشت برازنده آن است . براي دسترسي به اين روستا بايستي ابتدا وارد شهر كلاچاي يا چابكسر در شهرستان رودسر استان گيلان شويد.از چابكسر و به سمت غرب و به سمت كلاچاي و با طي مسيري به مسافت 7 كيلومتر به جاده سياهكلرود مي رسيد. و براي ورود از مسير كلاجاي نيز بعد از شهرستان رودسر و به سمت شرق و با طي مسير 9 كيلومتر به شهر كلاچاي رسيده و با طي مسير 5 كيلومتر به سمت شرق به و به سمت چابكسر به جاده سياهكلرود خواهيد رسيد. با ورود به اين جاده و با گذز از ميان باغات هميشه سبز پرتقال به روستاي سياهكلرود و خياط محله وارد مي شويد. روستاي خياط محله محل پارك خودروهايي است به نام جيپ KM كه دو ديفرانسيل بوده و اكثرا فاقد پلاك است. خودرويي كه براي كارهاي كشاورزي و تفريحي مردم منطقه كاربرد بسياري دارد. اگر قصد داريد با استفاده از وسيله نقليه خود به جواهر دشت برويد بايست بسيار احتياط كنيد و وضعيت جاده را از رانندگان بپرسيد. در غير اين صورت بايست از خوروهاي فوق يا جيپ هاي روسي استفاده نموده و يا خودروي شما مجهز به كمك (دو ديفرانسيل) باشد. البته جاده ورودي به اين روستا تا اويل جنگل و بعد از منطقه چاشت خورلات آسفالت است. ولي اكثر مسير كه در جنگل قرار دارد خاكي است. گذر از داخل مسير جنگلي همراه با مشاهده گله دام ها و گوسفند و اسب واقعاً ديدني است. بعد از اتمام جنگل مراتع شروع شده و پس از آن، منطقه زيباي جواهردشت نمايان مي شود. با ايستادن در اين منطقه روستاي جواهر دشت و كوه سماموس را تمام و كمال مي توانيد ببينيد. غير قابل وصف كه فقط بايد در آنجا باشيد و از ديدن اين همه زيبايي لذت ببريد.

http://fa. wikipedia.org/
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://upload.wikimedia.org
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

محبوبه اسمعیلی
ج، 23/07/95 - 19:08
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
سلام
شهرستان زیبای من با جاذبه های بکر و دیدنی
لطفأ به آدرس زیر سری بزنید. پشیمان نخواهید شد
رودسر-شهر کلاچای-واجارگاه-خیابان پیروزی- کوه بزکویه
منطقه ای بکر ودیدنی که هرگز مشاهده نکرده اید. خداوند را بر فراز این کوه سرسبز ببینید.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

mahdi shamsi
پ، 22/07/95 - 18:16
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
منطقه زیبای اشکورات رحیم آباد از مناطق دیدنی رودسر می باشد.این منطقه دارای جنگلهای بسیار زیبا و رودخانه سفید آب در منطقه ای کوهستانی است.از محصولات این منطقه می توان به فندق گردو گل گاوزبان اشاره کرد.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
308941_201404271815552258ryyvlob0l.changeto(jpg)
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
ش، 30/05/95 - 07:41
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
قاسم‌آباد - رودسر

قاسم‌آباد یکی از روستاهای اصیل و تاریخی ایران، واقع در شرقی‌ترین قسمت گیلان و از توابع شهرستان رودسر است. قاسم آباد یکی از روستاهای شهرستان رودسر، از توابع بخش چابکسر و واقع در دهستان اوشیان است. قاسم آباد چون دیگر شهرها و روستاهای منطقهٔ بین چالوس تا کلاچای به سبب نزدیکی دریا و کوه از زیبایی خاص طبیعی برخوردار است. کار بیشتر آنها کشاورزی است و محصولات کشاورزی آنها برنج، پرتغال، نارنگی، نارنج، کیوی و... می‌باشد و بعضی به دامداری هم مشغولند و همین طور عدهٔ زیادی از مردم روستا دارای باغ چای می‌باشند. از دیگر محصولات تولیدی این روستا می‌توان به چادرشب یا لاوند یا سیاه چادر نام برد که در قدیم فقط مردم این روستا این صنعت دستی را تولید می‌کردند و در دراز مدت بین مردم گیلان بافتن آن مرسوم شد و خرید و فروش آن رواج پیدا کرد. از جاهای دیدنی این روستا می‌توان به مناطقی چون کند سر، سیالات، پدراب لک، چاله سر آقا، کوه بسیار دیدنی گیشار قاسم آباد سفلی و... اشاره کرد. لباس قاسم‌آبادی، از قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین لباس‌های ایران و خاور است که در جشنواره‌های بین‌المللی مختلف مد و لباس، حائز جوایز ویژه شده‌است. همچنان، مردان قاسم آبادی، با لباسی مرکب از پیراهن قرمز جگری و شلوار سیاه، در مسابقات کشتی گیله مردی شرکت می‌کنند.رقص قاسم آبادی که به همراه موسیقی ویژهٔ این دیار، شهرت فراوان یافته‌است، بخش عمده‌ای از شهرت ملی و بین‌المللی خود را از چنین لباس فاخر و زیبایی بهره‌مند است. شایان ذکر است که بخش عظیمی از مشهورترین پرده‌های موسیقی پارسی، متعلق به این دیار است. از آن جمله، می‌توان که به موارد زیر اشاره کرد: زرد ملیجه، رعنا، قاسم‌آباد می‌زنی (اینوری) باد و...

http://fa. wikipedia.org/
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://upload.wikimedia.org
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
پ، 14/05/95 - 16:14
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
پارك جنگلی سفید آب - رودسر

این طرح با اهداف توسعه صنعت توریسم در استان و استفاده هاي تفرجی و تفریحی و حفاظت و حمایت از جنگل تهیه و طراحی گردیده است به طوریکه منطقه جنگلی سفید آب و چشمه هاي متعدد آن در داخل محدوده و ضرورت حفاظت جنگلهاي در حال تخریب محدوده از الویت بالایی جهت تبدیل به پارك جنگلی برخوردار بوده است.طرح شامل جنگلهاي آبخیز پلی رود بوده که فاصله این محل تا رحیم آباد دوازده و نیم کیلومتر و تا مرکز شهرستان رودسر 30 کیلومتر می باشد. مساحت:منطقه اي است با وسعت 3943 هکتار که قسمت اعظم آن کوهستانی و میانبند بوده (ارتفاعات بیش از 600 متر) و حداقل ارتفاع طرح 150 متر از سطح دریا می باشد. محدوده طرح پارك از شمال به قراء درازلات پایین و اراضی طول لات و از جنوب به ارتفاعات یال بنه کشکی و زانگوته و شاخه فرعی رودخانه سیاه کشان و از شرق به مراتع و ییلاقات مناطق شیرکش و از غرب به جاده آسفالت رحیم آباد به گرمابدشت و سی پل محدود می گردد. همچنین طول کلی طرح در جهت شمال جنوبی استقرار یافته برابر 18 کیلومتر و بیشترین عرض که به مراتع شیره کش متصل می گردد حدود هفت و نیم کیلومتر، عرض متوسط در حد میانی روستاي نیلو، چهار و نیم کیلومتر می باشد.
جاذبه هاي توریستی موجود در طرح: وجود جاده ارتباطی آسفالته از تمامی نقاط و شهرهاي ایران به رودسر- کلاچاي و رحیم آباد تا مرکز طرح و وجود آب معدنی سجیران، فضاي سرسبز، مراتع و جنگل روح پرور و نزدیکی آن به مراکز خدماتی اداري از قبیل شوراي اسلامی و پاسگاه و... از مرکز طرح از عوامل مثبت در امر اکوتوریسم محسوب می شوند. همچنین وجود رودخانه پل رود به طول 65 کیلومتر که وجود جریانات پرپیچ و خم رودخانه همراه با درختان تنومند توسکا، ممرز و گردو و... و آواز دلنشین پرندگان خوش خوان جلوه نشاط آوري به منطقه طرح داده است. از مواهب جالب توجه دیگر منطقه وجود جاده آسفالته رودسر به رحیم آباد و همچنین از رحیم آباد به اشکورات است که به مسافر و توریست امکان می دهد علاوه بر استفاده از مناظر طبیعی سفیدآب از چشم اندازهاي کوهستانی بسیار زیباي مناطق اشکورات نیز بهره مند شوند. وجود ایستگاه اسب سواري، دوچرخه سواري، کاخ رضاخان، مسجد محمودامیربنده متعلق به دوره قاجاریه در امیربنده کلاچاي از دیگر جاذبه هاي توریستی منطقه مذکور می باشد.

www.gchto. ir (با تشکر از آقای لقمان طاهری)
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://upload7.ir
- - -


 
     
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2019 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)