پرسش و پاسخ
 
* پرسش   HyperLink HyperLink
 
 
     
   
     
   
عنوان پرسش: سیاهکل - آستانه
شرح پرسش: در این تالار مناطق گردشگری شهرستان های سیاهکل و آستانه بررسی می گردد.
فایل مرتبط: - - -
لینک مرتبط: - - -
وضعیت سوال: در انتظار پاسخ
 
 
گروه تخصصی: علوم انسانی > گردشگری زمان ثبت سوال: یکشنبه، 27 بهمن 1392 - 14:35:37 تعداد بازدید: 711 تعداد پاسخ: 6
 
     
 
* پاسخ جدید  
 
 
     
 


 
     
 
پاسخ:  
   
فایل مرتبط: (حد اکثر 4 مگابایت)
لینک مرتبط:
 
 
پیام مدیریت در خصوص درج پاسخها

 
     
 
* مشخصات متخصص جدیدترین  -  قدیمی ترین  - امتیاز
 
 
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
د، 18/05/95 - 07:57
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
چشمه آب معدنی لاریخانی - سیاهکل

در دامنه هاي کوهپایه اي و کوهستانی سیاهکل چشمه سارهاي زلال و پر آب روانند. این چشمه ها سالهاست که به پاي درخت، خاك و انسان
زندگی را هدیه می کنند. به دلیل کوهستانی بودن و پوشش انبوه درختان تنومند، چشمه هاي فروان در سیاهکل روانند. چشمه لاریخانی
در نقطه پایانی جنگل لاریخانی و در یال کوه منتهی به دیلمان قرار دارد. آب گوارا و سردي دارد. چشمه اش به منبع آب منتقل شده و سرریز آن براي عموم است. در کنار چشمه دشت کوچک وجودارد که مردم در آن چادر می زنند. قصابی، کبابی، خواربار در محل فعال است. در فصل میوه، روستائیان محصولات باغی را در کنار چشمه به گردشگران عرضه می کنند .

http://www .gchto.ir
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
د، 18/05/95 - 07:56
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
منطقه سرسبز دیلمان و اسپیلی - سیاهکل

پس از گذشتن از لاریخانی و چاك دشت به دیلمان می رسیم. در ابتداي دیلمان تاریخ، اسطوره و اصالت به استقبال انسان می آید. دشت تپه ماهوري با پوشش استپ کوهی که توسط بوته هاي تیغه دار ( زرشک ، زالزالک، گون و آلوچه کوهی) و مزارع گندم پوشیده شده است، نوازشگر چشمان حیرت زده ناظر ره خسته است. مسیر سیاهکل به دیلمان آسفالته وکیفیت آن نسبت به جاده هاي کوهستانی که بازدید شدبسیار عالی است. شهر دیلمان ، پس از روستاي اسپیلی قرار دارد. ظاهر اسپیلی گواهی می دهد که در دهه هاي اخیر از رشد بیشتري برخوردار بوده است. علت این رشد واقع بودن در چهار راه ارتباطی سیاهکل ، دیلمان رودبار و رودسر است. با این وجود دو نقطه آباد سیاهکل در آینده بسیار نزدیک به هم متصل خواهد شد .در اسپیلی میدان کوچکی وجود دارد که محل توقف ماشین هاي کرایه ، مسافرین وگردشگران است. دور تا دور میدان انواع مغازه از خواروبار آمیخته با میوه تا خرازي هاي همه جور آجیل، قصابی، تعمیرگاه ماشین، تعویض روغنی و پمپ بنزین بسیارفعال و پر رونق هستند. در ارتفاع 1466 متري ازسطح دریا به حمام قدیمی دیلمان می رسیم. این حمام داراي 3 گنبد اصلی و دو گنبد کوچک می باشد که توسط چند نورگیر پوشانیده شده است. در زمان بازدید امکانات بهداشتی نداشت. (تازه ساخت بود و دربش بسته). پس از میدان قدس دیلمان شهرداري و جهاد کشاورزي قرار دارند پشت سر گذاشته تا به روستاي بابا ولی برسیم. در کیلومتر 48 جاده سیاهکل- دیلمان به دوراهی می رسیم که از سمت چپ به بقعه متبرکه حمیده خانم راه دارد سمت راست به بقعه باباولی. بقعه باباولی یا مدفن قادر پیغمبر بعد از بقعه کوهی قرار دارد که باید از آن پیاده رفت تا به آبشار باباولی رسید. منطقه کوهپایه اي دیلمان با فاصله 88 کیلومتر از مرکز استان و 25 کیلومتر از سیاهکل با سطح بندي ملی در زمینی به مساحت تقریبی 100 هکتار در حوزه کوهپایه – کوهستان با جاذبه ییلاقات زیبا با جاذبه هاي فرهنگی جزء مناطق مصوب سازمان میراث فرهنگی ، گردشگري و صنایع دستی استان گیلان است.

http://www .gchto.ir
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://upload.wikimedia.org
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
د، 18/05/95 - 07:54
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
پل چوبی بندر کیاشهر - آستانه

بندر کیاشهر گیلان شهری است در فاصله ۱۷ کیلومتری آستانه اشرفیه و تقریباً ۵۰ کیلومتری رشت. همجواری دریا، تالاب، جنگل، منطقه حفاظت شده بوجاق، سبب خلق چشم‌اندازهای طبیعی زیبایی در این شهر شده است. این شهر با برخورداری از پتانسیل‌ها و جذابیت‌های گردشگری بسیار و بکر یکی از کانون‌های مهم جلب اکوتوریسم منطقه به شمار می‌رود. از جمله این چشم‌اندازها تالاب 200 هکتاری بندر کیاشهر است که بین شهر و ساحل قرار گرفته و به وسیله یک پل چوبی به طول تقریبی 700 متر و به عرض 2/60 سانتیمتر به هم متصل می‌شود. گذر از پل چوبی در محدوده تالاب بندر کیاشهر تصوری متفاوت از زندگی روزمره را به گردشگران القا می‌کند به طوری که انسان در آن خود را متعلق به محیط پیرامونش می‌داند. بنابراین هر ساله علاقه‌مندان و گردشگران از اقصی نقاط کشور برای دیدار از این پل و دیگر جذابیت‌های گردشگری بندر کیاشهر به این شهر سفر می‌کنند.

http://www .donya-e-eqtesad.com/ (با تشکر از خانم سورینا ایزدی)
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://www.sar-resid.ir
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
د، 18/05/95 - 07:52
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
استخر و پارك پاشوران - سیاهکل

در داخل شهر (ورودي سیاهکل از بازکیا گوراب ) استخر و پارك پاشوران قرار دارد، همانند استخرهاي لاهیجان و لنگرود بنا شده است. اطراف آن با درختان چنار و اقاقیا و انواع گیاهان تزئین شده. استخري کوچک و زیبا می باشد که با دو مجسمه دلفین در دو طرف و دو مجسمه لک لک کنارهم در وسط آن ترئین شده است. از دیگر امکانات این استخر قایقپارویی براي گردشگران می باشد. در این استخر امکانات اولیه لازم برای استراحت و اتراق فراهم شده و دارای یک پارک بازی برای کودکان و همچنین ابزارهای ورزشی آمادگی جسمانی می باشد که این محل امن را محلی مناسب برای استراحت مسافران تبدیل کرده است، همچنین دور استخر نیز با انواع مجسمه هاي شیر سنگی، بزکوهی، کشاورزي با زنبیلی پر از اردك و … مزین است.

http://www .darsiahkal.ir
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://www.darsiahkal.ir
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
د، 18/05/95 - 07:51
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
تي تي كاروانسرا - سیاهکل

موقعیت اثر : شهرستان سياهكل، 10کیلومتری راه سياهكل به لنگرود، روستاي بالارود
شناخت اثر : در روستای بالارود در کناره راست رودخانه شیم رود و باباکوه کاروانسرای قدیمی دو ایوانی قرار دارد که از سنگ های رودخانه و آجر با ملات ساروج ساخته شده است. این کاروانسرا به دوره کیائیان که هم عصر با سلسله صفوی است تعلق دارد. کاروانسرای تی تی متعلق به "تی تی خانم" از منسوبان خاندان صفوی است. (تی تی در زبان گیلکی به معنی شکوفه است.) این بنا در مسیر راه کاروانی دیلمان به لاهیجان بر سر دوراهی رودخانه باباکوه و میثم رود احداث شد. با توجه به نسبت تی تی خانم با خاندان صفویه و شباهت نسبی پلان این کاروانسرا با برخی کاروانسراهای دوره صفویه و همچنین مصالح و نوع قوس های موجود در بنا می توان تاریخ ساخت بنا را به دوره صفویه نسبت داد.
ویژگی های معماری اثر: این کاروانسرا از نوع کاروانسراهای برون شهری و دو ایوانی است. ورودی بنا در ضلع شمالی قرار دارد. پس از گذر از فضای ورودی فضای هشتی و سپس میانسرا قرار دارد. در ضلع شرقی و غربی فضای هشتی از طریق فضاهای واسط به دو اتاق را پیدا می کنیم. در وسط آن حوض کوچکی قرار دارد. در چها کنج بنا اتاق مربع شکلی قرار گرفته است.قبل از ورود به اتاق ها با یک فضای نیم هشت مواجه می شویم. در جبهه جنوبی بنا یک فضای شاه نشین و در دو طرف آن دو اتاق همانند جبهه شمالی قرار دارد. بطور کل اصل تقارن در ساخت این کاروانسرا رعایت شده و بنا دارای محور تقارن در جهت طولی است.

http://www .gchto.ir
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://www.darsiahkal.ir
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
د، 18/05/95 - 07:49
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
آبشار و پارك جنگلی لونک - سیاهکل

در ارتفاع 476 متري ودر کیلومتر 20 سیاهکل دیلمان آبشار و پارك جنگلی لونک قرار دارد. آبشار لونک، آبشاري کوچک ولی زیبا می باشد که پهناي دو طرف آن به 20 متر می رسد، به گفته اهالی در زمانی آب زیاد می شود دو نهر (کانال)آبشار به هم می پیوندد و آبشار بزرگ و پهناوري را تشکیل می دهد. در بالاي آبشار جنگلی زیبا با درختان ممرز، افرا، انجیلی ،لرگ و ... دیده می شود داخل جنگل به وسیله منابع طبیعی براي استراحت مردم آماده سازي شد . امکاناتی از قبیل منقل هاي بتونی براي کباب ، سرویس بهداشتی و آب لوله کشی مهیاء است . مسیر دسترسی نیز به صورت پله پله درآمده است.آبشار در قسمت راست جاده واقع شده است. در سمت چپ ایستگاه هنرهاي سنتی و صنایع دستی لونک در ارتفاع 484 متري قرار دارد. در کنار رودخانه رستوران ، سرویس بهداشتی وآلاچیق توسط بخش خصوصی احداث شده است.

http://www .gchto.ir
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -


 
     
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2020 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)