پرسش و پاسخ
 
* پرسش   HyperLink HyperLink
 
 
     
   
     
   
عنوان پرسش: لنگرود
شرح پرسش: در این تالار مناطق گردشگری این شهرستان پیگیری می گردد.
فایل مرتبط: - - -
لینک مرتبط: - - -
وضعیت سوال: در انتظار پاسخ
 
 
گروه تخصصی: علوم انسانی > گردشگری زمان ثبت سوال: چهارشنبه، 30 بهمن 1392 - 07:30:19 تعداد بازدید: 1370 تعداد پاسخ: 20
 
     
 
* پاسخ جدید  
 
 
     
 


 
     
 
پاسخ:  
   
فایل مرتبط: (حد اکثر 4 مگابایت)
لینک مرتبط:
 
 
پیام مدیریت در خصوص درج پاسخها

 
     
 
* مشخصات متخصص جدیدترین  -  قدیمی ترین  - امتیاز
 
 
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
د، 01/06/95 - 09:01
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
آبشار چالدشت لنگرود

این آبشار در روستای چالدشت از دهستان لات لیل این شهرستان واقع گردیده است.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://www.lenzor.com
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
د، 01/06/95 - 08:29
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
مجموعه خانه تاریخی دریابیگی - لنگرود

مجموعه خانه تاریخی دریابیگی لنگرود در حاشیة‌ غربی رودخانه این شهر در محله راه پشته واقع شده و ظاهراً در اویل دورة قاجاریه ساخته شده که مقر فرمانده نیروی دریایی بوده است. خانه‌ دریابیگی‌ از سرشناسان‌ گیلان‌ است‌. که بنا از دو طبقه‌ هم‌ کف‌ تشکیل‌ شده‌ و اتاق‌های‌ طبقه‌ بالای‌ آن‌، ارسی‌های‌ چوبی‌ مشبک‌ دارد. همچنین‌ این‌ خانه‌ دو در بزرگ‌ چوبی‌ قدیمی‌ با گل‌ میخ‌ها و کوبه‌های‌ قدیمی‌ دارد. هر طبقه‌ سه‌ اتاق‌ دارد و جلوی‌ هر طبقه، یک‌ ایوان ‌چوبی‌ زیبا به چشم‌ می‌خورد. سراسر تالار مقرنس‌ کاری‌ شده‌ و گچبری‌های‌ ارزنده‌ای‌ از دوران‌ قاجار دارد. بر دو طرف‌ هر یک‌ از درها ، تاقچه‌ هایی‌ قرار گرفته‌ که‌ داخل‌ آن ‌، آئینه‌های‌ سنگی‌ قدیمی‌ نصب‌ شده‌ است‌. این‌ بنا ، ازنظر تزئینات‌ داخلی‌ ، از آثار تاریخی‌ و هنری‌ مهّم‌ گیلان‌ بشمار می‌رود. این خانه در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده و حدود ۵ تا ۶ماه است از سوی مالک، بخش شاه نشین آن که ارزشمند محسوب می شود، متاسفانه تخریب شده است.

http://www .karkan.ir
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://www.karkan.ir
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
ش، 30/05/95 - 12:16
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
عمارت تاریخی سیکارود - لنگرود

علت نام گذاری این روستا به سیکارود به دلیل وجود نوعی مرغابی کله سبز وحشی به نام “سیکه “است که اواخر تابستان و اوایل پاییز از شمال روسیه به سواحل جنوبی دریای کاسپین مهاجرت دسته جمعی می کنند و فصول سرد را در ان جا میگذرانند.از جمله ایستگاههای زمستانی این پرنده رودی در گیلان بوده است لذا به سیکه رود و برای نرمی تلفظ به سیکارود جا افتاده است ولی بعدها به غلط سیگارود نیز نوشته و گفته می شود، نمودار شاخص روستای سیکارود یک عمارت قدیمی ۲۹۱ساله است که ۱۱ نسل از ان میگذرد که که اخرین ان هم اکنون در دهه عمر ۹۰ به سر می برد. در ساخت بنا بیشتر از آجر استفاده شده و تمام درها از چوب و با نورگیرهای شیشه ای آراسته شده .روی در نمای ساختمان، تزییناتی خراطی شده و اُرسی های مشبَّک با شیشه های رنگی، جلوه ای زیبا به این عمارت بخشیدهاست. سالن ها و اطاق های بزرگ توسط شیخ عبد الحسین با نیروی انسانی از باکو در سال” ۱۰۹۸ ش” زمان پادشاهی شاه سلیمان از سلسله صفویه در مدت چهار سال ساخته میشود که تمام سقف ها و درهای ان نیز از چوب های روسی استفاده شده و هنوز هم با عمر زیاد و زلزله های متناوب دیوار ها وستون های چوبی ان سالم مانده است.ورودی عمارت از سمت جاده است که هیچ گونه حصاری ندارد. کارگران باکویی نیز در مدت ساخت با خانواده های خود در همین محل زندگی میکردند.عمارت سیکارود در دو طبقه با زیربنای بیش از ۱۵۰۰ متر در محوطه ای با وسعت ده هزار متر مربع قرار دارد که پس از رسیدن به وراث که خورده مالک نیز بودند بیش از پانصد نفر از تولد تا مرگ در ان گذران عمر نموده اند که در طول زمان به سبب محدودیت وسعت سیکارود و کشاورزی به نقاط مختلف کشور کوچ نمودند. در طول بعد از ساخت نیز تمام عروسی های محلی در این عمارت بزرگ و حیاط ان برگزار میگردید.شایانه ذکر است که این بنای تاریخی هم اکنون در لیست سازمان میراث فرهنگی کشور نیز ثبت گردیده است. برای ورود به این روستا دو راه وجود دارد. یکی جاده ی اصلی لنگرود به کومله و دیگری جاده ی لنگرود به رودسر (قبل از پل شلمان) است که با تابلوهای هدایت مسیر مشخص شده است.

http://www .karkan.ir
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://www.karkan.ir
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
ش، 30/05/95 - 09:43
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
خانه منجم باشی - لنگرود

مجموعه منازل منجم باشی که امروزه به فاصله کمی از پارك و روبروي اداره برق شهرستان لنگرود قرار گرفته از بناهاي دوران قاجاریه و از زیباترین و با اهمیت ترین ابنیه تاریخی لنگرود و گیلان به شمار می رود. طبق نوشته دکتر ستوده در کتاب از آستارا تا استرآباد (ص 249 ج دوم) ابتدا حاجی آقا بزرگ منجم باشی بنایی در مکان یاد شده احداث نموده که این ساختمان در حریق لنگرود در زمان پیش از سلطنت فتحعلی شاه ویران شد. میرزا عبدالباقی پسر حاجی آقا بزرگ منجم باشی با یکی از دختران فتحعلی شاه ازدواج نمود و از این زن میرزا مهدي خان منجم باشی متولد گشت. بناي اصلی که امروزه در میان حیاط قرار گرفته از ساخته هاي دختر فتحعلی شاه و پسرش میرزا مهدي خان است. سر در این مجموعه نیز که بنایی دو اشکوبه است و در سمت در مقابل اداره برق قرار گرفته از ساخته هاي میرزا موسی منجم باشی رئیس قشون و منجم باشی نایب السلطنه عباس میرزا می باشد. گچبري هاي زیبا در اطراف و بالاي پنجره ها و نبش دیوارها از زیبائی خاصی برخوردارند. از پس پنجره ها و درز چوبها داخل اتاق ها با طاقچه ها و گچبري هاي داخلی اتاقها و بعضی تزئینات قابل رویت است. این بنا از طولی زیاد برخوردار است و در گذشته از قسمت پائین راهی به درون حیاط اصلی وجود داشته است. بام بنا سفال سر و دامنه آن سه پشته با چکش برگردان هاي زیباي پرکار است. بناي اصلی این مجموعه داخل یک حیاط وسیع و درست در وسط آن جاي گرفته است این بنا در شرق داراي دو ایوان و دو ایوان قرینه نیز در غرب بنا وجود دارد. بنا دو اشکوبه و پلانی مستطیل شکل دارد. ایوان ها ستونهاي چوبی و نرده هاي چوبی محافظ در کناره ایوان دارند. در قسمت شرق بنا یک حوض بزرگ ساخته شده و با کاشی هاي آبی بزرگ و ساده اي پوشیده شده در سمت شرق بنا در بین دو ایوان راه پله اي براي ورود به داخل ساختمان قرار دارد. در ازاره بیرونی دیوار ساختمان بین دو ایوان یک قسمت کاشی کاري قرار دارد که بر آن کاشی هاي هفت رنگ با نقوش چهره هاي اشراف دوره قاجار مردم عادي ملوانان و زنان سر برهنه و نقوش گیاهی دیده می شود. تصاویر کاشی علی رغم سادگی به علت ترسیم چهره هایی از گروههاي مختلف اجتماعی و استفاده از رنگهاي شاد و همچنین تصویر صورت زنان بی حجاب نوعی بدعتگذاري در تاریخ کاشیکاري به شمار میروند. البته این بدعت به دور از جریان هاي هنري هم عصر قاجاریه صورت پذیرفته که نمونه هاي آن را در مناطق دیگر و یا در صورتگري آن زمان می توان یافت. به درستی نمی توان محل ساخت دقیق این کاشی ها را مشخص نمود. ولی احتمال ساخت آنها در منطقه، با توجه به مقام شاخص در صحنه سیاسی رانکوه بعید نمی نماید. در کف سرسراي طبقه دوم نیز نمونه هاي دیگري از کاشیکاري، ولی با نقوش گیاهی به چشم می خورد.

http://www .gchto.ir
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://www1.jamejamonline.ir
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
پ، 28/05/95 - 09:44
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
آبشار بلوردکان / هلودشت - لنگرود

در 29 کیلومتري جنوب شهر لنگرود و در 14 کیلومتري شهر اطاقور در روستاي سر لیل به مکانی می رسیم بدون علائم راهنمایی که اگر افراد آشنا به محل را همراه نداشته باشیم به هیچ عنوان به منطقه بکر دست نخواهیم یافت. از این مکان به مدت 10 الی 15 دقیقه پیاده روي ولی به صورت سر بالایی و سر پائینی باید برویم تا به آبشار برسیم. ابن آبشار بسیار زیبا و دیدنی همراه با استخري در دل سنگ ها پائین دو کوه که با پوشش گیاهی جنگلی و سنگ هاي یکپارچه به وجود آمده است. استخري پر از آب که بعد از لبریز شدن به صورت رودخانه اي به سمت دشت و دریا جریان می یابد. دیواره اي سنگی آبشار به گونه اي است که بالا رفتن از آن براي هر صخره نوردي امکان پذیر نیست. مساحت استخر زیر آبشار بیش از 100 متر مربع است. آب این آبشار از منطقه ییلاقی تریان (زرچال) سرچشمه می گیرد و پس از گذشتن از دامنه هاي پر شیب جنگل، آبشاري به طول 9 متر و عرض 3 متر به وجود می آید که پس از سرازیر شدن از استخر تبدیل به رودخانه کوچکی می شود به طرف روستاي لیل سرازیر می شود و به رودخانه لیل می ریزد و از آن جا به سمت شلمان رود حرکت می کند و نهایتاً راهی دریا می شود. آبشار در ناحیه کوهپایه- جنگلی پوشیده از درختان تنومند ممرز، توسکا، افرا، انجیلی، شمشاد و ... قرار گرفته است در این ناحیه جانوران وحشی مانند گراز و روباه زندگی می کنند. این آبشار به خاطر دارا بودن امتیازاتی مثل پوشش جنگلی فوق العاده زیبا و بکر براي گردشگران ، هواي معتدل ، چشمه و آب فراوان ، امکان شنا در استخر از ظرفیت بالاي گردشگري برخوردار است.

http://www .gchto.ir
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://www.tishineh.com
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
پ، 28/05/95 - 09:33
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
بلوردکان / هلودشت - لنگرود

بلوردکان جزء روستاي لات لیل از توابع بخش اطاقور لنگرود می باشد. این منطقه جنگلی کوهستانی با چشم اندازهاي طبیعی بسیار زیبا و جاده آسفالته داراي جاذبه هاي زیباي طبیعی اعم از پارك جنگلی ، رودخانه، آثار تاریخی در روستاي بلوردکان اعم از کاروانسرا ، پل و... داراي ظرفیت
بالاي گردشگري است. امکان احدث کمپینگ در محیط وجود دارد. ادامه مسیر به مناطق جنگلی و ییلاقی، منتهی می شود .تمامی مسیر آسفالته بوده و به منطقه مرتع هلودشت منتهی می گردد. منطقه جنگلی محور بلوردکان به هلودشت پوشیده از جنگل هاي ممرز و توسکا، آمیخته با درختان فندق روستایی، باغات پراکنده چاي و فندق است. جاده کوهی – جنگلی و پر پیچ و خم ولی آسفالته و زیبا است . در ارتفاع 1200 متري از سطح دریا به هلو دشت می رسیم این مکان از مرکز شهر لنگرود 40 کیلو متر و با بلوردکان 13 کیلومتر فاصله دارد. در ارتفاعات هلودشت قهوه خانه اي براي استراحت وجود دارد ولی مهمانسرا ندارد.

http://www .gchto.ir
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://www.negarkhaneh.ir
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
پ، 28/05/95 - 08:28
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
اطاقور - لنگرود

شهر اطاقوَر یا اتاقوَر از توابع شهرستان لنگرود در استان گیلان و در شمال ایران قرار دارد.براساس سرشماری اولیه سال ۱۳۹۰ جمعیت اطاقور برابر با ۱،۸۰۴ نفر بوده‌است. موقعیت مکانی این شهر به طوری‌ست که به ۴ شهر اصلی استان گیلان متصل است. از شمال به شهرهای کومله و لنگرود و دریای خزر، از شمال شرق به شهرستان املش و رودسر، از جنوب به رشته کوه‌های البرز و از شمال غربی به لاهیجان محدود می‌شود. فاصله این شهر تا دریا حدود ۱۶ کیلومتر می‌باشد. رودخانه شلمان‌رود از نزدیکی آن می‌گذرد. این شهر دارای دو پارک جنگلی خرما و بلوردکان می‌باشد که جمعیتی از گردشگران را به این شهر جذب نموده‌است. احداث مرکز تجاری و تفریحی و گردشگری به مساحت ۵ هکتار برای این شهر در نظر گرفته شده‌است. همچنین احداث پارک ساحلی در این شهر مورد توافق استانداری استان گیلان قرار گرفته‌است وتوسط شهرداری اطاقور در حال اجراست.

http://fa. wikipedia.org
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
پ، 28/05/95 - 08:25
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
جاذبه های گردشگری شهر کومله - لنگرود

***نگین سبز کومله : کوهی است که در ضلع جنوبی شهر کومله واقع شده و چشم انداز بسیار زیبایی دارد. این منطقه مهمان مسافران فراوانی است و از مزایای آن این است که بخش وسیعی از شرق گیلان از بالای این کوه قابل روئیت است.
***منطقه دیدنی و توریستی پرشکوه :قطب گردشگری و توریست شهر و حتی استان که در جمعه ها بازار فروش مرکبات ، چای ، عسل ، نان محلی و ... برقرار می باشد که دارای خیل مسافران ،گردشگران و سایر بازدیدکنندگان است .
***استخر کومله : که شامل دو آبگیر بسیار زیبا است که در فصل های بهار و تابستان به عنوان منابع آب مزارع برنج نیز نقش ایفا می کنند. در یکی از آنها جزیره ای ساخته شده که تفرجگاه مسافران می باشد.
***باغ پرندگان : این محوطه ی نسبتاً کوچک در داخل جزیره استخر کومله قرار دارد و میزبان چند گونه از پرندگان زیبا است.

http://fa. wikipedia.org
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
پ، 28/05/95 - 08:21
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
شهر کومله - لنگرود

کومله شهری سرسبز در ۵ کیلومتری شهر لنگرود است که به وفور می‌توان زمینهای کشت برنج و چای را در اطراف آن مشاهده کرد.بیشترین درآمد این شهر برنج - مرکبات و چای می‌باشد که مرکبات روستای پرشکوه این بخش دارای محبوبیت و مرغوبیت بالایی در گیلان و ایران است. این شهر از شمال به لنگرود و از جنوب به اتاقور و از شرق به شلمان و از غرب به لنگرود متصل است. زبان مادری گیلکی و با لهجه بیه پیش صحبت می‌کنند. قدمت شهر کومله به دوره تیموریان می رسد. در سالهای ۱۳۳۲ تا ۱۳۴۰ امورات شهر کومله بوسیله برزن اداره می شد که در سال ۱۳۴۱ شهرداری تاسیس و مشغول به کار شده و از عمده محصولات این شهر عبارتند از: برنج-چای-مرکبات-پرورش کرم ابریشم.کومله در اصل کوملا بوده که این واژه مرکب است از “کو” و “ملا” به معنی اسکان و پناه گرفتن درجای امن می باشد، لازم به توضیح است که ملاحان و کشتی بانان یونانی و ایتالیایی که در دریای خزر برای داد و ستد و مبادلات تجاری و بازرگانی تردد می کردند، هنگامی که دریا طوفانی میشد و اصولاً با خطر مواجهه می شدند.در کومله که در دامنه کوههای مرتفع واقع شده است و به این جهت ساکت و آرامی داشت و درواقع جای امن و آرامی برای استراحت و مصون بودن از خطر بود “کوملا” می زدند.(ماندن در جای امن و پناه گرفتن در مواقع خطر را در اصطلاح خود کوملا می گفتند)بعدها با گذشت زمان کوملا به کومله تغییر نام یافت. در قسمت جنوبی شهر کومله کندزر وجود داردکه در قرون پیشین شهر بوده است. بعضی از معمرین گفته اند که سکه هایی در همین کندزر پیدا شده است که قدمت ان بیشتر از دوره تیموریان بوده است.

http://fa. wikipedia.org
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
پ، 28/05/95 - 08:19
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
روستای پرشکوه - لنگرود

روستای پرشکوه از توابع شهرستان لنگرود می‌باشد این روستا در دامنه کوه قراردارد. معنی پرشکوه به معنی «پره کوه» یا دامنه کوه گفته شده‌است. البته زیباییهای روستا بسیار زیاد است. این روستادارای محصولات کشاورزی ازقبیل چای وکرم ابریشم ومرکبات می‌باشد. مرکبات این روستا دارای محبوبیت خاصی در استان گیلان بوده و از معروفیت بالایی برخوردار است. بنابر سرشماری مرکز آمار ایران، جمعیت روستای پرشکوه در سال ۱۳۸۵ برابر با 1070 نفر بوده است که 524 نفر مرد و 546 نفر زن هستند. روستای پرشکوه بردامنه کوه پرشکوه واقع است که ارتفاع این کوه در حدود 450 متر است. بافت قومی مردم پرشکوه گیلک و به زبان گیلکی تکلم می‌کنند.

http://fa. wikipedia.org
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
پ، 28/05/95 - 08:18
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
پل خشتی لنگرود

امروزه، از پل خشتی لنگرود که از آجر و ساروج ساخته شده است، بعنوان معروف‌ترین بنای تاریخی و نماد شهر لنگرود یاد می شود. این پل تاریخی بر روی رودخانه لنگرود ساخته شده است. در گویش گیلکی لنگرودی، به آن خَشته پٌل و خَشته پورد می گویند. بر اساس اطلاعات کتاب تاریخ خانی تا سال 912 هـ . ق در شهرلنگرود، فقط پلی چوبی موجود بود. از این رو ساخت این پل را می توان به زمان حکام کیایی گیلان منسوب دانست. پل از یک سطح میانی و دو بخش جانبی شیب دار تشکیل شده و طول قسمت اول آن 10/15 متر و دو قسمت جانبی 10 الی 11 متر است . عرض پل در قسمت میانی و بین دو جان پناه 345 تا 350 سانتیمتر و عرض قسمت جان پناه‌ها هریک 45 و ارتفاع آنها 35 سانتیمتر است . عرض کلی پل 430 سانتیمتر است . محل عبور عابر پیاده روی پل را در مرمت‌های اخیر با قلوه سنگ مفروش ساخته اند . پل دارای دهانه با طاق جناقی نسبتاً کند است. دو فرو رفتگی در پیشانی پل و در فاصله بین دو قوس قرار دارد . هر یک از قوس‌ها در سمت بیرونی دارای یک نوار آجرکاری به عرض 12 سانتیمتر است که حالتی تزیینی و برجسته دارند. علاوه بر آن در کنارهٔ قوس‌ها آجر چینی خاصی نیز انجام شده و حاشیه ای به عرض 60 سانتیمتر را به وجود آورده است. پایه میانی قطور پل 4 متر عرض دارد و دو موج شکن یا سیل برگردان در دو طرف پل برای کاستن از فشار آب در ایام افزایش سطح آب تعبیه شده است. یک دهانه کوچک بین پایه میانی پل و یک طاق نمای جناقی بر بالای آن با عرض 50 سانتیمتر وجود دارد.

http://fa. wikipedia.org
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://upload.wikimedia.org
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
پ، 28/05/95 - 08:17
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
پل خشتي قديمي نالكياشر - لنگرود

این پل در زمان صفویه، بر روی شاخه ای از رودخانه لنگرود در نالکیاشر احداث شد. در مسیر یکی از راه های قدیمی است. در گذشته راه لاهیجان به لنگرود از لیالستان و نالکیاشر و لوکلایه گذر می نموده و پل نال کیاشر در طول این راه وجود داشته است . با احداث راه شاه عباسی این مسیر بصورت راهی فرعی در آمد . ساخت پل را به حاجی یحیی نامی نسبت می دهند و نام اصلی پل از وی گرفته شده بود . این پل امروزه با انبوهی از گیاهان پوشیده شده ولی هنوز مورد استفاده قرار می گیرد. پل دارای دهانهای بطول 10/4 متر و دو دهانه دیگر به ابعاد 2/1 متر میباشد. که در جوانب دهنه اصلی وجود دارند. عرض کلی پل 3/85 متر و قطر جانپناه عابررو 35 سانتی متر و ارتفاع آب به علت خرابی مشخص نیست. قسمت عابر روی پل را باسنگ مفروش کرده اند. در دو جانب دهانه اصلی در کف پایه هایی تعبیه شده که هدایت جریان آب را در موقع افزایش سطح آب بخوبی انجام می دهند. در امتداد شانه طاق آجرکاری به چشم می خورد. پل از دو سطح شیب دار مساوی به طول 11 متر و طول کلی 22 متر برخوردار است . ارتفاع نوک جناق دهنه پل تا سطح آب 6/5 متر و عمق آب گاه به 3 متر میرسد. ارتفاع طاق های کوچک که جناقی شکل هستند 3/3 متر است. در ساخت پل از آجرهای 4×20×20 سانتی متر و ملات ساروج استفاده شده است.

http://nal kiashar.blogfa.com
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://s1.picofile.com
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
پ، 28/05/95 - 08:16
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
تالاب كیاكلایه لنگرود

تالاب كیاكلایه یكی از غنی ترین تالاب های استان گیلان به لحاظ تنوع گونه های حیاتی بوده و در جذب گردشگر و افزایش درآمد اقتصادی حاشیه نشینان و حفظ محیط زیست طبیعی دارای اهمیت و توان بالایی است تالاب كیاكلایه یكی از غنی ترین تالاب های استان گیلان به لحاظ تنوع گونه های حیاتی بوده و در جذب گردشگر و افزایش درآمد اقتصادی حاشیه نشینان و حفظ محیط زیست طبیعی دارای اهمیت و توان بالایی است. این تالاب از پتانسیل های اكوتوریستی شهر لنگرود است كه در شرایط پایكوهی با ظرفیت بالای گردشگری در مسیر جاده ترانزیت شمال قرارگرفته است. تالاب كیاكلایه لنگرود در نظر حاشیه نشینان به واسطه تأمین آب زراعی و كم و زیاد شدن آب در طول فصل، معروف به استخر كیاكلایه است، با توجه به جریان طبیعی آب و وجود شرایط تالاب طبیعی از گذشته زمین شناسی ناحیه، پس روی آب دریای خزر و شرایط تالابی در حال حاضر، واژه تالاب برای این استخر به كاربرده می شود مساحت این تالاب حدود 300 هكتار بوده از یك طرف به شهر لنگرود و محور ترانزیتی رامسر - رشت و از سه طرف دیگر به شالیزارها و در فاصله اندكی با كوهپایه ها و با چشم اندازی زیبا قرار گرفته است. با توجه به اینكه تالاب توان گسترش فضای فیزیكی در اطراف خود را دارد می تواند در افزایش اشتغال، درآمد اقتصادی، همچنین حفظ محیط زیست و با گذران اوقات فراغت نواحی شهری و اطراف خود، تأثیر فراوانی داشته باشد بدین ترتیب این موضوع به خوبی نشان می دهد كه از نظر پتانسیل اكوتوریستی، تالاب كیا كلایه لنگرود در 9 ماه از سال قابلیت استفاده توریستی داشته و با اجرای پروژه های مناسب و برنامه ریزی مطلوب، بهره برداری اقتصادی مناسب را به همراه دارد.

http://www .beytoote.com
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://www.beytoote.com
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
پ، 28/05/95 - 08:14
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
منطقه جنگلی خرما - لنگرود

شهر جدید اتاقور در شرق استان گیلان واقع شده‌است.پس از پارك جنگلی خرما منطقه جنگلی خرما آغاز می شود. این شهر دارای دو پارک جنگلی خرما و بلوردکان می‌باشد. انواع درختان پهن برگ جلگه اي ازقبیل توسکا، لرك، لیلکی و..دراین ناحیه وجود دارند. روستاههاي جنگلی پراکنده، دامداري سنتی و باغات چاي وجه غالب زندگی انسانی این منطقه است. ناحیه جنگلی خرما به دلیل بکر بودن و تنوع منظر و چشم انداز قابل توجه است. روستاههاي این بخش از گیلان شرقی اختصاصات منحصر به خود را دارند و در بقیه نقاط دیده نمی شود. بعد از لیل علیا جنگل خرما به جاده نزدیک تر می شود، گذر به گذر آن تفرجگاه است.

http://www .gchto.ir

http://fa. wikipedia.org
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
پ، 28/05/95 - 08:14
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
چاف و چمخاله - لنگرود

در حدودا ۱۰ کیلومتری شرق لنگرود ۲۰ کیلومتری شرق لاهیجان ۳۹ کیلومتری غرب رامسرقرار دارد. همچنین با احداث مجتمع‌های توریستی بسیاری که در این منطقه ساخته شده و یا درحال ساخت می‌باشد هر ساله بر رونق آن افزوده می‌شود. هم اکنون چمخاله دارای پنج هتل و چندین اقامتگاه و مهانپذیر می باشد که هر ساله پذیرای بسیاز زیادی از مسافران می باشد. شغل اصلی مردم این شهر کشاورزی و صیادی می‌باشد و محصول کشاورزی این منطقه برنج و هندوانه‌است. از مهمترین مراکز سیاحتی این منطقه می‌توان تالاب زیبا با پرندگان گوناگون، ساحل ماسه ای بسیارزیبا و رودخانه بزرگ چمخاله، سواحل آرام و بکر چاف را نام برد. آنچه كه بسیار حایز اهمیت است، نزدیكی چمخاله به كوه های لنگرود است. هر مسافری می تواند با صرف 20-15 دقیقه زمان، خود را از یك ساحل آرام و زیبا، به كوهستان سرسبز برساند و از هوای خوب كوهستانی و مناظر طبیعی آن بهره ببرد. بسیاری از مسافرانی كه به چمخاله می آیند، حتما سری هم به نقاط دیدنی كوهستانی آن منطقه می زنند. شاید برای بسیاری جالب باشد كه در یك منطقه دو طبیعت كاملا مجزا را ببینند كه این ویژگی در چمخاله وجود دارد.

http://www .tebyan.net
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://mw2.google.com
- - -


 
     
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2020 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)