پرسش و پاسخ
 
* پرسش   HyperLink HyperLink
 
 
     
   
     
   
عنوان پرسش: شفت
شرح پرسش: در این تالار مناطق گردشگری این شهرستان پیگیری می گردد.
فایل مرتبط: - - -
لینک مرتبط: - - -
وضعیت سوال: در انتظار پاسخ
 
 
گروه تخصصی: علوم انسانی > گردشگری زمان ثبت سوال: چهارشنبه، 30 بهمن 1392 - 13:30:46 تعداد بازدید: 219 تعداد پاسخ: 3
 
     
 
* پاسخ جدید  
 
 
     
 


 
     
 
پاسخ:  
   
فایل مرتبط: (حد اکثر 4 مگابایت)
لینک مرتبط:
 
 
پیام مدیریت در خصوص درج پاسخها

 
     
 
* مشخصات متخصص جدیدترین  -  قدیمی ترین  - امتیاز
 
 
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
د، 18/05/95 - 07:22
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
آبشار دودوزن و روستاي گردشگري خَرم و سیاهمزکی - شفت

براي دسترسی باید از شفت به روستاي احمدسر گوراب، روستاي شالماء، سفید نرگس، بازارچه علیسرا و سیاه نرگس بگذریم. بعد از سیاه نرگس به روستاي خرم کش می رسیم، در مسیر همچنان رودخانه زیبا را همگام با خود می بینیم که از آبشار زیباي دود وزن خرم سرچشمه می گیرد. در 2 کیلومتري روستاي توسه، روستاي توریستی و زیباي خرم کش وجود دارد که 700 متر بعد از آن به تابلویی می رسیم که روي آن نوشته شده است 800 متر با آبشار دود وزن خرم ( 500 متر مانده به آبشار) بعد از طی 300 متر به انتهاي مسیر ماشین رو می رسیم که پلی مابین این دو مسیر (خاکی و ماشین رو و مال رو) قرار دارد، بقیه مسیر تا به آبشار درحال ساخت و بازسازي می باشد. به محدوده خرم، خرم کش و اطراف سیاه مزکی می گویند. این منطقه حالت ییلاقی دارد. پنیر آن معروف است. روستاهاي خَرَم وخَرَم کَش از جمله روستاههاي بسیار زیبا و جذاب شهرستان شفت می باشد . این منطقه که در ناحیه کوهستانی سیاهمزکی قرار دارد. داراي پوشش جنگلی انبوه، چشمه هاي آب، رودخانه پر آب و خروشان، هواي خنک در بهار وتابستان است. روستاههاي این مسیر نیز آباد و پر رونق بودند در خرم و خرم کش مغازه هاي زیادي وجود دارد. چند باب کبابی محلی، قهوه خانه، فروشگاه مواد غذایی و میوه، فروشگاههاي محصولات دامی به خصوص پنیر و عسل، مسجد بزرگ وپررونق و روستایی پرجمعیت دارد. در ایام تعطیل و آخر هفته این محور مملو از جمعیت می شود.

http://www .gchto.ir
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
د، 18/05/95 - 07:21
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
درخت هزار ساله کنگول باسکم - شفت

درخت هزار ساله ی ” کنگول باسکم ” از جاذبه های دیدنی شهرستان شفت در استان گیلان است . این درخت که بیش از هزار سال از عمر آن می گذرد و همچنان پابرجا و سبز است. ارتفاع بلند این درخت در جلگه سبز و دیدنی شفت چشمگیر و قابل توجه است . یکی دیگر از ویژگی های جالب این درخت توخالی بودن تنه آن است که افراد به راحتی از آن عبور می کنند. دیدن این درخت اعجاب آور با سایه ی خنک و دلنشینش در روزهای گرم تابستان خالی از لطف نیست.

http://sob heshaft.ir
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://sobheshaft.ir
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مسعود رمضان نژاد
د، 18/05/95 - 07:21
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
پارك چوبر - شفت

پس از عبور ازتابلوي احمد سرگوراب از روستاي خرفکل عبور کرده و به شهرك صنعتی شفت می رسیم. در 2/3 کیلومتري تابلوي احمد سرگوراب نصب شده است. در ارتفاع 89 متري پارك جنگلی چوبر قرار دارد که پارك جنگلی دست کاشت صنوبر می باشد. در 3/6 کیلومتري جنگلی سوزنی شکل شروع می شود زیر نظرشرکت سهامی شفارود می باشد.

http://www .gchto.ir
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -


 
     
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2020 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)