پرسش و پاسخ
 
* پرسش   HyperLink HyperLink
 
 
     
   
     
   
عنوان پرسش: طلا ٬سکه و دلار
شرح پرسش: طلا ٬سکه و دلار
فایل مرتبط: - - -
لینک مرتبط: - - -
وضعیت سوال: در انتظار پاسخ
 
 
گروه تخصصی: مدیریت، مالی و بازرگانی > اقتصاد زمان ثبت سوال: سه‏شنبه، 13 اسفند 1392 - 15:27:34 تعداد بازدید: 358 تعداد پاسخ: 31
 
     
 
* پاسخ جدید  
 
 
     
 


 
     
 
پاسخ:  
   
فایل مرتبط: (حد اکثر 4 مگابایت)
لینک مرتبط:
 
 
پیام مدیریت در خصوص درج پاسخها

 
     
 
* مشخصات متخصص جدیدترین  -  قدیمی ترین  - امتیاز
 
 
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

رضا ملامددخانی
چ، 10/09/95 - 18:55
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
بهای جهانی طلا به روند مثبت خود ادامه خواهد داد
به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی مانی کنترل، موسسه مالی و سرمایه گذاری سوشیل فایننس تاکید کرد: ادامه بحران سیاسی و درگیری های خونین عراق تقاضا برای طلا را افزایش داده و طلا به بهشت امنی برای سرمایه گذاری تبدیل خواهد شد. این مساله تاثیر زیادی بر عملکرد مثبت قیمت طلا خواهد داشت.

بر اساس این گزارش کارشناسان اقتصادی موسسه سوشیل فایننس بر این باورند که انتشار آمارهای نه چندان راضی کننده نسبت به وضعیت اقتصادی آمریکا نیز تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا خواهد داشت.

رشد نه چندان قابل ملاحظه خرده فروشی در اقتصاد آمریکا و افزایش متقاضیان دریافت بیمه بیکاری تاثیر زیادی بر نگرانی های سرمایه گذاران نسبت به وضعیت اقتصادی آمریکا داشته است.

قیمت طلا در هفته گذشته با رشد 2 درصدی روبرو شده و به مرز 1276 دلار در هر اونس رسیده است. قیمت جهانی نقره نیز در هفته گذشته بیش از 4 درصد رشد داشته است.

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا در روزهای 17 و 18 ژوئن نیز تاثیر زیادی بر روند تحولات قیمت طلا خواهد داشت.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://www.tala.ir
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

رضا ملامددخانی
ش، 20/06/95 - 11:45
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
بحران اوکراین مانع افت قیمت طلا می شود
به گزارش بنکر (Banker)، به نقل از بلومبرگ، "گاوین وندت" رئیس موسسه سرمایه گذاری ماین لایف تاکید کرد، با توجه به اینکه بحران اوکراین و تنش در روابط غرب و روسیه در کوتاه مدت حل و فصل نخواهد شد به نظر من قیمت طلا در شرایط کنونی مسیری جز صعود و افزایش نخواهد داشت.
بر اساس این گزارش قیمت طلا روز گذشته تحت تاثیر نگرانی های بین المللی نسبت به افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا با کاهش روبرو شده بود. وی افزود، در صورت تشدید اوضاع اوکراین و گسترش بی ثباتی سیاسی به سایر مناطق این کشور تقاضای طلا به شدت افزایش خواهد یافت.
میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز روز گذشته به بالاترین حد خود از 13 دسامبر رسیده است.
باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا روز گذشته در حاشیه نشست گروه 7 در شهر لاهه تاکید کرد، ما برای اعمال تحریم های هماهنگ و تحمیل هزینه های اقتصادی بیشتر بر روسیه به خاطر اقداماتی که تاکنون در اوکراین انجام داده کاملا آماده هستیم.
قیمت جهانی طلا از ابتدای امسال تاکنون تحت تاثیر نگرانی ها نسبت به وضعیت اقتصادی چین و آمریکا و بحران اوکراین با رشد 8.9 درصدی روبرو شده است.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

رضا ملامددخانی
ش، 20/06/95 - 11:14
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
قیمت طلا به پایین ترین حد خود در یک ماه اخیر رسید
به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، قیمت طلا روز گذشته تحت تاثیر نگرانی های بین المللی نسبت به افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا در ماه های آینده با کاهش 2 درصدی روبرو شد و به شدت کاهش یافت.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز سه شنبه با 0.4 درصد افزایش به بیش از 1313 دلار رسیده است. قیمت طلا روز گذشته به کمتر از 1307 دلار رسید که این پایین ترین رقم از 20 فوریه به شمار می رود.

اقدام فدرال رزرو آمریکا در کاهش 10 میلیارد دلاری محرک پولی و احتمال افزایش نرخ بهره تا 6 ماه آینده تاثیر زیادی بر کاهش مجدد قیمت طلا در روزهای اخیر داشته است.

برگزاری نشست رهبران گروه 7 و تهدید این کشورها برای اعمال تحریم های اقتصادی و سیاسی بیشتر ضد روسیه موجب افزایش نسبی قیمت طلا در مبادلات امروز شده است.

میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز روز گذشته با 0.6 درصد افزایش روبرو شد و به بیش از 816 تن رسیده است.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://www.tala.ir
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

رضا ملامددخانی
د، 08/06/95 - 14:41
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
مشخص شدن نتیجه همه پرسی کریمه روند صعودی قیمت طلا را تشدید می کند
به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی مارکت واچ، در حالی که قیمت طلا در از ابتدای امسال تاکنون با افزایش 14 درصدی روبرو شده و به بیش از 1370 دلار رسیده است به نظر می رسد تحولات مربوط به وضعیت اقتصادی آمریکا و چین و بحران اوکراین و روسیه بیشترین تاثیر را بر قیمت طلا در روزهای آینده خواهد داشت.

بر اساس این گزارش سرمایه گذاران بین المللی منتظر انتشار گزارش مربوط به وضعیت بیکاری آمریکا در هفته گذشته هستند. آمارهای اقتصادی چین نیز طی ساعات آینده اعلام خواهد شد و این مساله تاثیر زیادی بر روند تحولات قیمت طلا خواهد داشت.

"ادوارد میر" کارشناس ارشد موسسه اف سی استون نیز تاکید کرد، علاوه بر وضعیت اقتصادی آمریکا و چین و آمارهای اقتصادی مربوط به دو قدرت بزرگ جهان عامل موثر دیگری که می تواند قیمت طلا را به شدت تحت تاثیر قرار دهد برگزاری همه پرسی کریمه در روز یکشنبه آینده و روشن شدن وضعیت پیوستن این منطقه به روسیه خواهد بود. روسیه قصد دارد شبه جزیره کریمه را به خاک خود پیوند زند.

وی افزود: فضای سیاسی و اقتصادی کنونی حاکم بر جهان نشانگر ادامه روند صعودی قیمت طلا است. به نظر من نگرانی سرمایه گذاران بین المللی نسبت به تحولات کریمه و اوکراین تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت کالاهای مختلف به خصوص نفت و طلا خواهد داشت.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

رضا ملامددخانی
ی، 07/06/95 - 21:47
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
به گزارش بنکر (Banker)، به نقل از سایت طلا /اف ایکس امپایر، قیمت طلا در دو روز گذشته توانسته سطح های مقاومتی 1340 و 1350 دلاری را بشکند که علت اصلی آن می تواند نگرانی های بین المللی نسبت به وضعیت اقتصادی آمریکا و چین و همچنین بحران اوکراین باشد.
بر اساس این گزارش سطح 1368 دلاری سطح مقاومتی بعدی برای قیمت طلا خواهد بود و با شکسته شدن این سطح می توان به افزایش بیشتر قیمت طلا نیز امیدوار بود.
سطح 1320 دلاری نیز در شرایط کنونی سطح حمایتی و کف قیمت طلا در بازارهای جهانی است.
به اعتقاد کارشناسان اقتصادی در صورت شکسته شدن سطح مقاومتی 1368 دلاری و حفظ قیمت طلا بالاتر از این سطح در کوتاه مدت می توان انتظار داشت که قیمت طلا در روزهای آینده به بیش از 1400 تا 1415 دلار نیز افزایش یابد.ل یر ترکیه بازهم سقوط کرد
اوایل بعد از ظهر امروز ، هر یک دلار آمریکا ، 2.2456 لیره و هر یک یورو نیز 3.1159 لیره مبادله شد.
این در حالی است که صبح امروز ارزش واحد پول ترکیه از مرز 2.25 و 3.12 در مقابل واحد پول آمریکا و اروپا عبور کرد. شاخص اصلی بورس استانبول نیز با یک و دو صدم درصد کاهش به 62 هزار و 420 ممیز 92 واحد رسید.
در حالی که سه هفته تا انتخابات شوراهای شهر در ترکیه باقی است ، مرگ یک جوان 15 ساله موجب از سرگیری موج اعتراضات بر ضد رجب طیب اردوغان نخست وزیر این کشور شد. این جوان 15 ساله که در تظاهرات ضد دولتی ژوئن 2013 بر اثر تیراندازی پلیس به شدت زخمی شده بود و در کما به سر می برد ، روز گذشته جان خود را از دست داد.
شب گذشته تظاهرکنندگان و پلیس در بسیاری از شهرهای بزرگ ترکیه با یکدیگر درگیر شدند.
سقوط لیره ترکیه که از اواسط سال 2013 قربانی سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا شده است ، از اواسط دسامبر پس از رسوایی فساد مالی در این کشور شتاب گرفت.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

رضا ملامددخانی
ی، 07/06/95 - 15:20
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
نمودار جهانی و لحظه ای طلا
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://www.kitco.com
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

رضا ملامددخانی
ی، 07/06/95 - 14:59
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
وضعیت بازار طلا مانند آرامش قبل از طوفان است

به گزارش سایت طلا به نقل از سی ان بی سی، تحلیلگران اقتصادی معتقدند که با برگزاری همه پرسی سراسری در شبه جزیره کریمه که قرار است یکشنبه آینده برگزار شود و تشدید تنش در روابط مسکو و غرب قیمت جهانی طلا به شدت افزایش خواهد یافت و وارد کانال 1400 دلاری خواهد شد.

بر اساس این گزارش استیو اسکاکالوسی مدیر ارشد موسسه مالی تی دی سکیوریتی در این باره تاکید کرد، تحولات روسیه و اوکراین در روزهای گذشته تاثیر چندانی بر افزایش قیمت طلا نداشته و بازار طلا باید منتظر نوسانات جدید و زیادی باشد.

با برگزاری همه پرسی در کریمه برای پیوستن این منطقه به روسیه تنش ها در روابط غرب و روسیه به شدت افزایش خواهد یافت و این مساله تقاضا برای طلا را افزایش می دهد.

اسکاکالوسی افزود: به نظر من قیمت طلا در کوتاه مدت بین 1360 تا 1365 دلار در نوسان خواهد بود ولی با برگزاری همه پرسی کریمه این سطح مقاومتی شکسته خواهد شد.

جیم وایکوف تحلیلگر ارشد کیتکو نیوز تاکید کرد اکنون دوره درخشش مجدد طلا در بازارهای جهانی است. مهمترین اتفاق تاثیرگذار در بازار طلا در روزهای آینده برگزاری همه پرسی کریمه است.

جیمز استیل کارشناس ارشد اچ اس بی سی نیز گفت: برگزاری همه پرسی کریمه می تواند قیمت طلا را تا 1390 دلار افزایش دهد و این مساله مسیر لازم برای ورود طلا به کانال 1400 دلاری را هموار خواهد کرد.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

رضا ملامددخانی
ی، 07/06/95 - 10:39
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
قیمت صبح چهارشنبه سکه و طلا در بازار
رئیس اتحادیه کشوری فروشندگان طلا و جواهر با اشاره به افزایش قیمت هر اونس طلا تا ۱۳۵۸دلار گفت: نرخ سکه طرح قدیم امروز چهارشنبه ۹۷۵ هزار تومان و سکه جدید ۹۸۰ هزار تومان است
محمد کشتی آرا در رادیو اقتصاد گفت : هر قطعه نیم سکه 508 هزار تومان ، ربع سکه 300 هزار تومان و سکه های یک گرمی هم 200 هزار تومان فروخته می شود.
کشتی آرای افزود : امروز چهارشنبه قیمت هر گرم طلای 18عیار 100 هزار تومان است.
این نرخ در مقایسه با روز سه شنبه افزایش نشان می دهد .
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

رضا ملامددخانی
ش، 06/06/95 - 19:54
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
قیمت طلا افزایش یافت
گروه بازارپول : نگرانی سرمایه‌گذاران نسبت به تشدید بحران اوکراین، کندی اقتصادی چین و تعدیل تدابیر محرک پولی در آمریکا موجب شد بهای طلا در بازار جهانی صعود کند
.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در سنگاپور با 0.3 درصد افزایش به 1344 دلار رسید و تا 1342 دلار نیز صعود کرد. همچنین هر اونس طلا برای تحویل در آوریل در بازار کامکس نیویورک از 1341 دلار در روز گذشته به 1345 دلار افزایش یافت.

قیمت‌های طلا هفته گذشته برای پنجمین هفته متوالی صعود کرد و در سوم مارس به 1354 دلار رسید که بالاترین قیمت در چهار ماه گذشته بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، طلا از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون 11 درصد صعود کرده و اندکی از کاهش 28 درصدی قیمت در سال 2013 را جبران کرده است.

در بحبوحه تردیدهای جهانی، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه گذاری طلای قابل معامله در بورس روز دوشنبه شاهد بزرگترین میزان ورود سرمایه در یک ماه گذشته بود که نشان می‌دهد اعتماد سرمایه گذاران به طلا افزایش یافته است. ذخایر صندوق اس.پی.در.آر گولد تراست روز دوشنبه، 7.50 تن افزایش یافت و به 812.70 تن رسید.

معامله‌گران انتظار دارند طلا در بازه 1330 تا 1350 دلار حمایت شود و رویداد آتی مهم برای بازار این فلز، نشست سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا در هفته آینده خواهد بود. از سوی دیگر بر اساس گزارش رویترز، تحلیلگران اظهار می‌کنند بحران اوکراین قیمت طلا را بالای 1320 دلار نگه خواهد داشت.

پیش بینی مورگان استنلی از قیمت طلا

موسسه مالی مورگان استنلی پیش بینی خود در خصوص قیمت جهانی طلا طی سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ میلادی را کاهش داده است.

به گزارش رویترز، موسسه مورگان استنلی پیش بینی کرد، تاثیرات ناشی از کاهش احتمالی محرک پولی فدرال رزرو آمریکا و افزایش موانع قانونی برای بانک های سرمایه گذاری جهان در زمینه مبادلات طلا فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد خواهد کرد.

بر اساس این گزارش کاهش واردات هند نیز تاثیر منفی زیادی بر قیمت طلا در ماه های آینده خواهد داشت و افزایش تقاضای چین به تنهایی برای افزایش قیمت این فلز زرد کافی نخواهد بود.

کاهش قیمت طلا در ماه های آینده نیز به ضرر شرکت های معدنی بزرگ جهان خواهد بود. برخی کارشناسان اقتصادی بر این باورند که هزینه تولید هر اونس طلا در شرایط کنونی به بیش از 1200 دلار رسیده است.

به گزارش طلا ، موسسه مورگان استنلی پیش بینی خود نسبت به قیمت طلا در سال 2014 را با 11.6 درصد کاهش به 1160 دلار رسانده و این رقم را برای سال 2015 میلادی نیز با 12.5 درصد کاهش به کمتر از 1138 دلار رسانده است.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://www.jahaneghtesad.com
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

رضا ملامددخانی
ش، 06/06/95 - 19:46
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
قیمت طلا در کوتاه مدت بین 1330 تا 1350 دلار در نوسان خواهد بود
به گزارش سایت طلا به نقل از سی ان بی سی، جویس لیو کارشناس ارشد فیلیپ فیوچرز تاکید کرد، سطح حمایتی قیمت طلا در شریط کنونی 1329 دلار خواهد بود و به نظر من قیمت طلا نمی تواند سطح مقاومتی 1361 دلاری را نیز بشکند و در این شرایط بین 1330 تا 1350 دلار در نوسان خواهد بود.

بر اساس این گزارش وی گفت، بحران اوکراین مانع از کاهش قیمت طلا به زیر 1320 دلار خواهد شد و تا زمانی که بحران این کشور ادامه داشته باشد قیمت طلا با کاهش مواجه نمی شود. قیمت طلا امروز سه شنبه تحت تاثیر تحولات اقتصادی چین و بحران اوکراین به بیش از 1340 دلار رسیده است.

یک تاجر طلا در بازار سنگاپور نیز تاکید کرد، سرمایه گذاران به شدت نگران بحران اوکراین و وضعیت اقتصادی چین هستند و این دو عامل تاثیر زیادی بر رشد تقاضای فیزیکی طلا داشته است.

بازارهای جهانی همچنین منتظر برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا هستند. این نشست قرار است روزهای 18 و 19 مارس برگزار شود.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://www.tala.ir
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

رضا ملامددخانی
پ، 04/06/95 - 16:25
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
تقویم اقتصادی جهان در هفته جاری
انتشار شاخص خرده فروشی،بهای تولیدکننده و نرخ بیکاری آمریکا و میزان فعالیتهای اقتصادی چین ازمهمترین رویدادهای اقتصادی هفته جاری می باشند که تاثیر زیادی بربازارجهانی طلاخواهند داشت.
به گزارش سایت طلا، پایگاه اینترنتی اینوستینگ زمان انتشار شاخصهای مهم اقتصادی جهان را اعلام کرده که به شرح زیر است:
دوشنبه 10 مارس
3:20 شاخص حساب جاری ژاپن
3:20 شاخص تولیدات ناخالص داخلی ژاپن
11:15 شاخص تولیدات صنعتی فرانسه
11:45 شاخص خرده فروشی سوئیس
14:45* سخنرانی پلاسر یکی از اعضای بانک مرکزی آمریکا
احتمالی اجلاس یورو گروپ

سه شنبه 11 مارس
*13:00 شاخص تولیدات صنعتی انگلیس
احتمالی انتشار بیانیه سیاست پولی ژاپن
احتمالی *کنفرانس خبری بانک مرکزی بانک مرکزی ژاپن
تمام روز اجلاس اکوفین

چهارشنبه 12 مارس
13:00 شاخص تراز تجاری انگلیس
18:00 شاخص موجودی ذخایر نفتی آمریکا
20:31 حراج اوراق قرضه 10 ساله آمریکا
21:30 *تراز بودجه فدرال آمریکا
21:30 سخنرانی وزیر خزانه داری آمریکا

پنج شنبه 13 مارس
4:00* شاخص تغییرات اشتغال استرالیا
4:00 نرخ بیکاری استرالیا
9:00 شاخص تولیدات صنعتی چین
12:30 بولتن ماهیانه بانک مرکزی اروپا
16:00 *شاخص خرده فروشی آمریکا
16:00 *شاخص مدعیان اولیه درخواست بیمه بیکاری آمریکا
16:00 شاخص بهای واردات آمریکا

جمعه 14 مارس
3:20 انتشار بیانیه سیاست پولی ژاپن
16:00* شاخص بهای تولید کننده آمریکا
17:25 *شاخص ضریب اطمینان مصرف کننده آمریکا

* گفتنی است شاخصهای مهم تاثیرگذار بر بازارهای مالی جهان با علامت ستاره مشخص شده اند.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://boursii.blogfa.com
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

رضا ملامددخانی
پ، 04/06/95 - 16:15
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
قیمت ظهر دلار،سکه و طلا در بازار ۱۸ اسفند
به گزارش بنکر (Banker)نرخ فروش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در روز یکشنبه در بازار ۹۶۴ هزار و ۵۰۰ تومان، طرح قدیم ۹۶۴ هزار تومان، نیم سکه ۴۹۹ هزارتومان، ربع سکه ۲۹۹ هزارتومان و گرمی ۱۹۸ هزار تومان اعلام شد.
همچنین نرخ هر گرم طلای زرد 18 عیار در بازار داخلی 98 هزار و 600 تومان و نرخ هر اونس طلا در بازارهای جهانی (دیروز) 1340 دلار است.
در همین حال، صرافان بازار ارز نرخ هر دلار آزاد را برای فروش 3025 تومان، هر یورو را 4195 تومان، هر پوند را 5050 تومان و هر درهم امارات را 827 تومان اعلام کردند.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

رضا ملامددخانی
چ، 03/06/95 - 16:14
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
تاثیر طلا و دلار بر سکه‌های آتی و نقدی
طلا نیوز: وجود چند عامل مهم باعث شد تا در هفته گذشته شاهد رکوردشکنی‌هایی در قیمت دلار، سکه نقدی و آتی باشیم، ارقامی که در نیمه دوم سال 92 برای اولین بار به ثبت می‌رسیدند.

از جمله مهم‌ترین این عوامل، جهش طلا در معاملات جهانی و عبور از مرز 1350 دلاری این فلز در کنار تداوم صعود قیمت دلار در بازارهای داخلی بود. تحرکات این شاخص‌های مهم موجب شد تا در سه روز ابتدایی هفته گذشته، دلار و سکه با شدت مسیر صعودی را طی کنند و پس از آن با قرار گرفتن اونس طلا و دلار در سرازیری قیمت، سکه هم مسیر خود را تغییر داد. در این میان بحران اوکراین، بیشترین کمک را به طلا برای صعود کرد؛ طلایی که می‌توانست با اعلام بانک مرکزی آمریکا مبنی بر کاهش تدریجی خرید اوراق قرضه، به‌طور طبیعی در مسیر کاهشی حرکت کند.

تاثیر طلا و دلار بر سکه‌های آتی و نقدی

به‌رغم اینکه در معاملات پایان هفته منتهی به 9 اسفند، قیمت جهانی فلز زرد رو به نزول گذاشت و دلار هم کاهشی شد و حتی پیش‌بینی‌ها برای روند حرکتی اونس طلا در هفته گذشته میلادی حکایت از کاهش قیمت داشت، اما بهای سکه به تبع بالا رفتن قیمت دلار در بازارهای داخلی، طی دو روز اول هفته گذشته افزایش یافت.

شنبه گذشته دلار دوباره موفق شد از مرز 3000 تومان عبور کند و در میانه این هفته به بیش از 3117 تومان برسد. رفتار دلار از سه هفته گذشته تاکنون به میزان فراوانی با ماه‌های پیش از آن تفاوت داشت. در این مدت دلار نوسانات بیشتری را تجربه کرد تا بتواند جای پای خود را در قیمت‌های بالای 3000 تومان محکم کند. وجود تقاضا به دلایل گوناگون، به دلار برای این رسیدن به این هدف کمک کرد. در نهایت دلار موفق شد تا از هشتم اسفند به این سو در قیمت‌های بالای 3000 تومان دادوستد شود.
به این ترتیب طی روزهای شنبه تا دوشنبه هفته گذشته دلار توانست از قیمت‌های 3025، 3055 و 3115 تومان عبور کند. طی روزهای شنبه و یکشنبه همین صعود دلار موجب افزایشی شدن قیمت سکه‌های نقدی و آتی شد تا جایی که به غیر از سررسید اسفند، تمام سکه‌های بازار قراردادهای آتی بورس کالا بالای یک میلیون تومان معامله شدند و اختلاف بین سررسیدهای این بازار هم به دلیل صعود شدید قیمت‌ها بسیار زیاد شد. در روز یکشنبه اختلاف بین سررسیدهای آتی به 50 تا 70 هزار تومان رسید. این مساله موجب شد تا تفاوت قیمت سکه نقدی با دورترین سررسید آتی - که در دو ماه گذشته به کمتر از 50 هزار تومان رسیده بود – در این روز به بیش از 200 هزار تومان برسد. در همین حال دو سررسید نزدیک و دور این بازار هم روز یکشنبه بیش از 180 هزار تومان اختلاف قیمت داشتند.

همچنین روز دوشنبه بر قیمت سکه‌های بازار آتی بین 40 تا 60 هزار تومان افزوده شد. اختلاف قیمت سکه نقدی و دورترین سررسید آتی در این روز به بیش از 240 هزار تومان می‌رسید؛ این تفاوت بین سررسیدهای نزدیک و دور آتی سکه روز دوشنبه 215 هزار تومان بود. چنین افزایش قیمت‌هایی در شرایطی رخ داد که وجه تضمین اولیه بازار آتی با شروع معاملات روز دوشنبه دو میلیون و 100 هزار تومان بود که افزایش آن در نتیجه روند صعودی قیمت‌ها در دو هفته گذشته صورت گرفته بود.

اما با ادامه‌دار شدن این روند، بورس کالای ایران مجددا قصد دارد از پایان معاملات فردا، باز هم بر این وجه بیفزاید؛ به عبارت دیگر با شروع دادوستدهای روز دوشنبه وﺟﻪ ﺗﻀﻤﻴﻦ اوﻟﻴﻪ ﺑﺮاﺑﺮ ﻣﺒﻠﻎ دو میلیون و 200 هزار تومان خواهد بود. در صورتی که تحرکات اونس طلا و دلار طی روزهای پیش رو باز هم در مسیر افزایشی باشد، این مساله معامله‌گران آتی سکه را با ریسک کال مارجین روبه رو خواهد کرد؛ مساله‌ای که طی دو هفته اخیر فروشندگان این بازار را متضرر کرده است.

دوشنبه، اوج افزایش قیمت‌ها

روز دوشنبه هفته گذشته، زمانی که بازارهای جهانی آغاز به کار کردند، معامله‌گران بازار طلا با افزایش 25 دلاری قیمت این فلز روبه‌رو شدند که در نتیجه بحران اوکراین رخ داده بود. این مساله موجب شد تا این روز رکورددار صعود قیمت‌های دلار و سکه در این هفته باشد، به طوری که دلار پس از ماه‌ها بالای 3100 تومان معامله شد و سکه‌های تمام بهار بازار نقدی با 27 هزار تومان افزایش، پس از حدود شش ماه به بیش از یک میلیون تومان رسیدند. در این روز سررسیدهای آتی هم پا را فراتر گذاشته تا پنج درصد (سقف افزایش بها) صعود کردند.

ناگهان ورق برگشت

صعود دسته‌جمعی اونس طلا، دلار و سکه که تا روز دوشنبه ادامه داشت و در این روز به اوج خود رسیده بود، ناگهان از سه‌شنبه جهت عکس به خود گرفت و جالب اینجا بود که این بازگشت هم به اندازه آن صعود، شدید بود. این روند البته فقط برای سه‌شنبه نبود و تا پایان هفته ادامه پیدا کرد. ناپایداری صعود قیمتی طلا که روز سه‌شنب
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://www.talanews.com
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

رضا ملامددخانی
چ، 03/06/95 - 13:09
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
بیکاران امریکایی طلا را گران می کنند
به گزارش بنکر (Banker)، در ماه فوریه در آمریکا 175 هزار شغل ایجاد شده است که بیشترین میزان شغل ایجاد شده طی سه ماه اخیر در اقتصاد آمریکا بوده است با این حال به دلیل اینکه تعداد افرادی که وارد بازار کار شده اند از تعداد مشاغل ایجاد شده بیشتر بوده، نرخ بیکاری در آمریکا در ماه فوریه به 6.7 درصد رسیده است و این در حالی است که نرخ بیکاری در ماه ژانویه 6.6 درصد بود.

تعداد مشاغل ایجاد شده در آمریکا به این خاطر مورد توجه قرار گرفته که پیشتر اقتصاددانان پیش بینی کرده بودند که به خاطر شرایط بد آب و هوایی در ماه فوریه، تعداد مشاغل ایجاد شده کمتر باشد.

جاستین ولفرز، تحلیلگر موسسه بروکینگز از وضعیت فعلی اقتصاد آمریکا به عنوان "بهبود پایدار" نام برده و نوشته که نباید انتظار داشت که روند بهبود اقتصاد از شرایط فعلی تندتر پیش برود. 8.7 میلیون شغل در اقتصاد آمریکا به خاطر بحران مالی در این کشور از بین رفتند و طی سال های پس از بحران تنها 8 میلیون شغل ایجاد شده است در نتیجه هنوز اثرات بحران بر بازار اشتغال این کشور برطرف نشده است.

در صورتی که نرخ بیکاری امریکا بیش از این افزایش پیدا کند، سرمایه گذاران جذب بازار طلا می شوند. در اینصورت روند افزایشی قیمت طلا شتاب بیشتری می گیرد.

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز گذشته با حدود یک درصد کاهش به مرز 1340 دلار رسیده است. قیمت طلا پیش از انتشار این گزارش به بیش از 1351 دلار رسیده بود. قیمت طلا طی هفته گذشته نیز با رشد 1.3 درصدی روبرو شده است.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

رضا ملامددخانی
چ، 03/06/95 - 12:59
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، ولی‌الله سیف امروز در نشست تولید کنندگان مواد اولیه دارویی کشور گفت: یکی از بحث‌های اساسی که در این حوزه دنبال می‌شود وجود بخشنامه‌های فراوان، متناقض و مبهم در نظام بانکی است.

وی افزود: شرایط به گونه‌ای بود که صنعت تولیدکنندگان اصیل و پیشکسوت زمانی که از مشکلات خود می‌گفتند بخشنامه‌ها آن قدر بی‌منطق بود که امکان توجیه شرایط برای ما وجود نداشت.

رئیس کل بانک مرکزی ایران گفت: حل و فصل این بخشنامه‌های پیچیده مشکلات زیادی فراهم کرده بود و مسئولان جدید مجبور بودند به مردم توضیح دهند اما متهم می‌شدند که فقط از گذشته ایراد می‌گیرد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه روال طبیعی و منطقی در نظام بانکی ایجاد می‌شود گفت: شرایط ناگوار میان روابط با نظام بانکی باعث شد تا اعتماد بین بانک مرکزی و نظام بانکی از بین برود به همین دلیل سعی کردیم رفع ابهامات و تناقضات اولین اقدام بانک مرکزی باشد.

سیف گفت: بر اساس قانون بودجه سال 92 بانک مرکزی ارز با نرخ مرجع ندارد به همین دلیل به دنبال راه‌حلی برای این موضوع هستیم البته پیاده‌سازی آن در بانک‌ها زمان می‌برد.

رئیس کل بانک مرکزی ایران گفت: صنعت دارویی از منضبط‌ترین فعالان اقتصادی است و معوقات کمتری دارند. در این رابطه نیز در ابتدای سال ۱۰۰درصد ارز برای گشایش اعتبارات اسنادی اصلاح کردیم تا ارز تأمین شود.

وی ادامه داد: البته بانک‌های خصوصی خود را موظف به پرداخت ۱۰۰درصدی نمی‌کنند و فقط برای برخی مشتریان خود این گشایش‌ها را اجرا می‌کنند.

رئیس کل بانک مرکزی ایران ادامه داد: در شرایط جدید فضا در حال باز شدن است در گذشته 7 بانک در اروپا قرار بود که به ایران سرویس بدهد که در حال حاضر یک بانک در سوئیس شروع به کار کرده و 3 بانک ژاپنی اعلام آمادگی کرده است.

سیف گفت: همچنین توافقات کلی شده تا هر کشوری که برای حمایت ابراز علاقه کند می‌تواند به راحتی اقدام کند به همین دلیل در آینده کشورهای همسایه مانند عمان به این کشورها اضافه خواهد شد تا شبکه گسترده‌ای را داشته باشیم.

وی بر افزایش سرعت شروع و افتتاح LC ها تأکید کرد و گفت: در آینده ما هم اصرار به LC می‌کنیم، فضای آن وجود دارد که پرداخت‌ها فقط به شکل حواله نباشد.

رئیس کل بانک مرکزی ایران ادامه داد: افق اقتصادی کشور پیش‌بینی می‌شود که پیشرفت داشته باشد در این زمینه پیش‌بینی وضع آینده بسیار مهم است به همین دلیل نرخ دلار برای سال آینده 2650 تومان پیش‌نویس شده و این روند تدریجی قرار نیست به گونه‌ای باشد که آن را فشرده نگه داریم تا شوک اقتصادی دوباره تکرار شود.
- See more at: http://far snews.com/newstext.php?nn=13921 217000563#sthash.GYpdeAxn.dpuf< /a>
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://farsnews.com
- - -


 
     
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2019 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)