پرسش و پاسخ
 
* پرسش   HyperLink HyperLink
 
 
     
   
     
   
عنوان پرسش: تصور شما نسبت به آینده
شرح پرسش: با سلام خدمت دوستان عزیز

تصور و نگرش شما نسبت به آینده چیه؟

آینده خودتون ، بقیه مردم و به عبارتی دنیا رو چطور ارزیابی میکنید؟
فایل مرتبط: - - -
لینک مرتبط: - - -
وضعیت سوال: در انتظار پاسخ
 
 
گروه تخصصی: علوم انسانی>اینده پژوهی زمان ثبت سوال: شنبه، 03 آبان 1393 - 23:46:30 تعداد بازدید: 303 تعداد پاسخ: 9
 
     
 
* پاسخ جدید  
 
 
     
 


 
     
 
پاسخ:  
   
فایل مرتبط: (حد اکثر 4 مگابایت)
لینک مرتبط:
 
 
پیام مدیریت در خصوص درج پاسخها

 
     
 
* مشخصات متخصص جدیدترین  -  قدیمی ترین  - امتیاز
 
 
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

احمدرضا اسکندری
ش، 30/04/97 - 08:37
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

محمد زند خانه شهری
س، 29/03/97 - 00:58
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
زندگی ادامه داره
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

احمدرضا اسکندری
چ، 23/03/97 - 14:49
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
سلام
هر آنچه كه به ذهن انسان خطور مي كند با سعي و تلاش ميتوان آنرا عملي كرد.
و حتما با سعي و تلاش و بردباري ميتوان آينده اي درخشان توام با توسعه همه جانبه داشته باشيم....
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

احمدرضا اسکندری
چ، 23/03/97 - 14:47
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
سلام
هر آنچه كه به ذهن انسان خطور مي كند با سعي و تلاش ميتوان آنرا عملي كرد.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

elahe asadollahi
ش، 09/10/96 - 11:06
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
فک میکنم باور و فکرمونه که آینده میسازه. هر چیزی که واقعا بخوای و نه اینکه فقط به زبون بیاری بلکه خودتم بهش اعتقاد داشته باشی میتونی بدست بیاری ولی امان از اینکه یکذره هم بهش شک داشته باشی دیگه امیدی به کسب آن هم نداشته باش
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

فرید شعبانی
د، 29/03/96 - 22:52
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
نقل قول از: فاطمه یاری (1393/24/04 - 11:24):
... ...
نقل قول از: مهدیه احمری (1393/57/10 - 16:57):
... ...
نقل قول از: ata jamshidzadeh (1393/37/12 - 22:37):
آینده ای روشن در سایه تلاش همراه با صبر وتوکل وتوسل ونماز اول وقت
ممنون از توضیحات دوستان خانم احمری خودتونو ناراحت نکنید تا دلتون بخواد از این ادم ها زیاده که متاسفانه باعث میشن افراد نخبه و با لیاقت دلسرد بشن و یا به زبان عامیانه حرصشون دراد و افسوس بخورن
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

ata jamshidzadeh
ج، 01/02/96 - 22:37
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
آینده ای روشن در سایه تلاش همراه با صبر وتوکل وتوسل ونماز اول وقت
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مهدیه احمری
چ، 30/01/96 - 16:57
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
امروز با مدیری در یک مرکز کاملا دولتی صحبت می کردم ایشان که فردی بسیار کم سواد و متعصب بود هرچه در مورد مدیریت تغییر و مدیریت مبتنی بر هدف توضیح دادم چیزی نفهمید و آخرش با پرخاشگری گفت: برای من حضور غیاب کارمندانم نسبت به خدمات الکترونیکی ، دور کاری و برنامه نویسی اولیت بیشتری دارد من به گفتم

سوره حشر آیه 18: «ای کسانی که ایمان آورده اید تقوای الهی را پاس دارید و هر کس بنگرد تا برای فردایش چه چیز از پیش فرستاده است و تقوا را رعایت کنید که خداوند از آنچه انجام می دهید آگاه است.»


پیام آیه:
1- محاسبه و برنامه ریزی و آینده نگری از اصول ضروری یک زندگی خردمندانه و آمیخته به موفقیت است.
2- هر چه نیاز انسان به تنظیم برنامه در آینده بیشتر و با اهمیت تر باشد، تدبیر و دوراندیشی و دقتش باید افزون تر باشد. برنامه ریزی و تدارک دیدن برای یک نیاز 10 ساله در آینده زندگی با یک نیاز کمتر یا بیشتر متفاوت است.
3- آینده زندگی هر انسانی که در فرهنگ دینی گاهی از آن تعبیر به فردا می شود آینده ای است قطعی و همیشگی از یک سو و آینده ای است که به شدت انسان نیازمند چیزهایی است که فرستاده و به تعبیر دیگر با آنچه فرستاده باید زندگی همیشگی اش را ادامه بدهد.
4- تلاش و دقت و برنامه ریزی برای ساختن آینده ای سرشار از آرامش و امنیت و رهایی و رستگاری وظیفه هر انسان باایمان است. ایمانی که نتواند صاحبش را به چنین آینده ای درخشان و باشکوهی برساند و در حد زبان و برخی از اعمال عبادی و اخلاقی خودنمائی داشته باشد نیازمند به تجدیدنظر جدی است.
5- استمداد از تقوای الهی و ایجاد مصونیت برای خود در مسیر حرکت به سوی چنین آینده ای شرط موفقیت و کامیابی است.
6- آخرین پیام این که خداوند بر آنچه انسان ها انجام می دهند آگاه است و هیچ ذره ای از صحنه نامتناهی آگاهی او خارج نیست. انسان مومن با چنین باوری می تواند با آرامش خاطر و آسودگی خیال و با یقین به این که هر تلاش و کوششی که می کند پاسخش را دقیق دریافت خواهد کرد می تواند آینده اش را آنگونه که خدای هستی راضی است بسازد.

جمع بندی پیام ها:
انسان مومن باید آینده را همین امروز بسازد آن در هم لابلای زندگی پر از فراز و نشیب دنیا تا بتواند از ایمانش واقعا بهره مند شود.

مرا از اتاقش بیرون کرد و گفت: اگر نمی توانی با من کار کنی شرح وظایف را به رخ من نکش کار باید انجام شود حالا کی انجام میدهد مهم نیست کار زمین نماند مافوق از ما کار می خواهد نه برنامه ریزی
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
2
امتیاز پاسخ
[imgExp]

فاطمه یاری
پ، 24/01/96 - 11:24
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
با سلام

همانطور که همه می دانیم مشکل انرژی در سال‌های آتی به یکی از معضلات اصلی بشر تبدیل خواهد شد؛ موضوع مشکلات انرژی تنها در

زمان مطالعه بر روی دستاوردهای فناوری و چشم‌انداز‌های نوین پیشرفت علم، نمایان می‌شود.

روز به روز تحقیقات بیشتری در زمینه استفاده از نور خورشید و توسعه بهره برداری از انرژی‌های جایگزین در کشورها در حال انجام است؛ به

عقیده محققان، تا ۱۰ سال آینده اکثر ملل جهان از انرژی خورشیدی، بهره‌برداری خواهند کرد.

از دیگر نکات حائز اهمیت می‌توان به روند رو به کاهش بیماری‌های افراد مسن همچون بیماری آلزایمر و دیگر بیماری‌هایی که مغز و بدن را

تضعیف می‌کنند، اشاره کرد. پرجمعیت‌ترین نسل امروزی یعنی نسل بیبی بوم «Baby boom» یا همان کسانی که در دورهٔ انفجار جمعیت پس
از جنگ جهانی دوم، زاده شده‌اند، در سال ۲۰۲۵ حدود ۸۰ سال سن خواهند داشت.

نرخ تقاضا برای درمان بیماری‌های بزرگسالان در آن زمان، افزایش خواهد یافت و به همین خاطر است که اکنون سرمایه‌گذاری‌های کلانی در این زمینه صورت می‌گیرد.

تغییرات مهم و بزرگی نیز در زمینه پیشگیری و درمان بیماری‌های مختلف در حال شکل گرفتن است.

بر اساس گزارش پایگاه خبری صدای روسیه، یکی از مهمترین دستاوردهایی که دانشمندان به دنبال آن هستند، تغییرات ژنی افراد و جلوگیری از مرگ انسان‌ها در اثر بیماری‌های ژنتیکی است.

پایان قحطی و کمبود غذا در جهان یکی دیگر از موضوعات داغ و قابل بحث است؛ به کمک فناوری نوین کاشت محصولات کشاورزی در هرگونه شرایط خاکی و آب و هوایی، دیگر می‌توان از افزایش قیمت محصولات خوراکی و کمبود غذا هراسی نداشت.

گواهینامه خلبانی جایگزین گواهینامه رانندگی می‌شود؛ کارشناسان معتقد هستند که با روند رو به رشد فزاینده صنایع هوایی و هوا فضا، تا سال ۲۰۲۵ میلادی تقریباً هر یک از ساکنین کره زمین خواهد توانست یک ماشین پرنده برای پرواز در مسافت‌های کوتاه خریداری کند.

تا سال ۲۰۲۵ همه چیز به صورت دیجیتالی خواهد شد؛ از خانه گرفته تا ماشین و دیگر وسایل حمل و نقل همگی تا حدی هوشمند خواهند شد که هنوز دستور فرمان داده نشده، ماشین به صورت اتوماتیک فرمان مربوطه را اجرا می‌کند.

چه بلایی بر سر کتاب‌ها و روزنامه‌های چاپی خواهد آمد؟ آیا کسی کتاب‌های چاپی را خواهد خواهند یا همه به خواندن از روی تبلت‌ها و کتاب‌های دیجیتالی روی خواهند آورد؟

این موضوعی است که هنوز بر کسی معلوم نیست. برای مقایسه این موضوع می‌توان به پیشرفت فناوری در صنعت سیستم‌های پخش موسیقی اشاره کرد.

با اینکه اکنون انواع سیستم‌های نوین پخش موسیقی همچون «Mp۳ player»، دی وی دی و رایانه‌ها به بازار آمده‌اند ولی همچنان کسانی هستند که از صفحات گرامافون برای گوش دادن موسیقی استفاده می‌کنند.

دیگر کسی به نفت توجه نخواهد کرد؛ در آن زمان، طلای سیاه جای خود را به سلولز و ساختارهای سلولزی خواهد داد که ۱۰۰ درصد قابل تجزیه بوده و کاملا با محیط زیست سازگار هستند.

درمان سرطان نیز به صورت نابودی خود غده سرطانی و بدون آسیب به یاخته‌های سالم بدن صورت خواهد گرفت؛ همچنین از درصد سموم و عوارض جانبی درمان سرطان نیز کاسته خواهد شد.

همانطور که می‌دانید در بسیاری از موارد، عوارض جانبی درمان سرطان دست کمی از خود سرطان ندارد.

نقشه‌برداری دی.ان.ای کودکان در بدو تولد نوزاد این امکان را به ما می‌دهد تا بیماری‌های بدون علایم و نهفته و همچنین مستعد ابتلا به بیماری‌های مختلف را شناسایی کنیم.

بدین ترتیب در دفترچه بیمار تمامی بیماری‌های نهفته وی مشخص شده و این روش نوین می‌تواند در روند تشخیص و درمان بیماری، کمک شایانی به پزشکان کند.

آخرین پیش‌بینی دانشمندان در مورد انتقال کوانتومی است؛ بدون شک همچنان موجودات زنده نظیر انسان‌ها و حیوانات و همچنین اشیاء را نمی‌توان از طریق انتقال کوانتومی جابه‌جا کرد.

ولی اگر بتوان داده‌ها و اطلاعات را از این طریق جابه‌جا کرد، امنیت بیشتر و سرعت انتقال غیرقابل تصوری در مقایسه با روش‌های امروزی به دست خواهد آمد.

بدین ترتیب این‌گونه انتقال اطلاعات به یکی از فرایند‌های معمول و روزمره زندگی تبدیل خواهد شد.

اینکه آیا پیش‌گویی‌های دانشمندان به حقیقت خواهد پیوست یا خیر، به زودی مشخص و معلوم خواهد شد؛ متأسفانه هیچ گونه پیشگویی در مورد تسخیر فضا توسط انسان‌ها نشده است.

با اینکه برنامه‌های اکتشافی سازمان ناسا و دیگر سازمان‌های پیشرو در زمینه هوافضا تا آن زمان به حقیقت خواهند پیوست ولی موضوع جذاب و جالب حضور انسان در دیگر کرات گیتی همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -


 
     
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 2018 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)