پرسش و پاسخ
 
* پرسش   HyperLink HyperLink
 
 
     
   
     
   
عنوان پرسش: تکریم انسانی یا حقوق شهروندی
شرح پرسش: «شهروند کيست و چه حقوقي دارد؟»
«آيا حقوق بشر و حقوق شهروندي دو مقوله ي مترادف هستند يا متفاوت؟»
«آيا اين مفهوم جديد است يا قديم؟»
فایل مرتبط: - - -
لینک مرتبط: - - -
وضعیت سوال: در انتظار پاسخ
 
 
گروه تخصصی: همه موارد زمان ثبت سوال: دوشنبه، 20 بهمن 1393 - 10:01:52 تعداد بازدید: 1800 تعداد پاسخ: 194
 
     
 
* پاسخ جدید  
 
 
     
 


 
     
 
پاسخ:  
   
فایل مرتبط: (حد اکثر 4 مگابایت)
لینک مرتبط:
 
 
پیام مدیریت در خصوص درج پاسخها

 
     
 
* مشخصات متخصص جدیدترین  -  قدیمی ترین  - امتیاز
 
 
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

میم الف
چ، 31/02/99 - 09:11
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
احساس‌ات را قورت بده!
------
شاید شما هم جزو کسانی باشید که بعد از فروخوردن خشم یا فروکش کردن هیجان‌تان بارها از خود پرسیده باشید که چرا تصمیم نابجایی گرفته‌اید یا اقدام ناپسندی ازشما سر زده است؟

قلقلک احساسات و عواطف ابزاری برای تزئین باورهای باطل، یکی از مهم‌ترین روش‌های شیطان برای پاک کردن نیروهای ایمان از صفحه قلب، و جایگزین ساختن پندارهای باطل و اندیشه‌های بی‌اساس به جای آن است: إِنّ الّذینَ ارْتَدّوا عَلى‏ أَدْبارِهِمْ مِنْ بَعْدِ ما تَبَیّنَ لَهُمُ الْهُدَى الشّیْطانُ سَوّلَ لَهُمْ وَ أَمْلى‏ لَهُمْ ؛)محمد ایه 25) "کسانی که بعد از روشن شدن هدایت برایشان، به حق پشت کردند، شیطان کردارهای زشت و باورهای باطل را در نظرشان زینت داده و آنان را با آرزوهای طولانی فریفته است".

با توجه به تأثیرگذاری سریع‌‌تر. عواطف ما که تحریک میشود، بسیاری از قیدوبندهای عقلانی فرایند تصمیم‌گیری‌تصحیح نیز سحر باطل شد بر آن می خورد

از این هیجان زدگی ناراحت شده ایم و به جای اینکه میزان اشراف خود بر موضوع را برای گرفتن یک تصمیم عقلانی بالا ببریم، بی‌اختیار با بازنشر و هشتگ و پسندیدن و نظردادن بر هیمه این آتش بیشتر دمیدیم و شد آنچه نباید می‌شد. حالا اجازه بدهید یک گام به عقب‌تر باز گردیم. اگر بار دیگر با پیام‌های مشابهی از این دست روبه‌رو شدیم چه کار باید کرد؟

انسان به طور فطری از باورهای باطل می‌گریزد و این دسیسه شیطان است که آنها را می‌آراید، تا بدان جا که نقطه مقابل حقیقت نیز زیبا جلوه می‌کند و پذیرفته می‌شود. شیطان در وسوسه و تزئین، مهارت زیادی دارد و آرایشگر ماهری است و کالاهای زشت و نامرغوب خود (گناهان و چیزهای باطل) را زیبا و جذاب نشان می‌دهد، تا مورد پذیرش ما قرار گیرد. به عنوان نمونه، کدام عقل می‌پذیرد که انسان گوساله را پرستش کند؛ ولی سامری در غیاب حضرت موسی، گرفتار وسوسه تزئین شیطان شد و قوم بنی‌اسرائیل را گوساله پرست کرد.(طه آیه 88)

امروزه کافی است برای یک لحظه احساسات خود را کنترل کرده، شست مبارک را از گوشی موبایل دور کرده و برای چند دقیقه‌ای این سؤالات را درباره پیام و حادثه‌ای که با آن روبه‌رو شده‌اید بپرسید. قوای عقلانی شما که به‌کار بیفتد، تصمیمات شما هم کمی تغییر خواهد کرد.

1- آیا همه داستان همین است؟

2- چه‌کسی این پیام را تولید کرده و به چه منظوری آن را انتشار داده است؟

3- این پیام به چه کسانی قدرت می‌دهد؟ احتمالا پای منفعت چه کسانی می‌تواند در میان باشد؟

4- چه ابزار رسانه‌ای در حال انتشار آن است؟ این ابزار چقدر اعتبار منبع دارد؟ به اطلاعات آن چقدر می‌شود اطمینان کرد؟
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://dayeremina.blog.ir
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

میم الف
ی، 17/01/99 - 09:42
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
رخه انکار

فکر می کردیم این اصطلاح « کی داده کی گرفته »، فقط برای مهریه است. ولی کم کم دیدیم که نه بابا اینجوریام نیست. این « کی داده کی گرفته »، در خیلی جاهای دیگه هم برای برخی از ما ایرانی ها، کاربرد داره.

از جمله برای همین کرونا.

می گیم « کرونا رو کی داده کی گرفته » یک جماعتی از ترس قرنطینه و تعطیلی مدارس و دانشگاه ها می زنیم به دل جاده!

همین میشه با تمام اصرار مسئولین به خانه نشینی در شرایط حاد کرونایی مردم پا میشن می روند ددر ، چرا نداره چون مردم احساس می‌کنند در معرض اطلاعات صحیح قرار ندارند و اطلاعات درست و به موقع به آنها ارسال نمی‌شود، نتیجه این کار تنها بی توجهی مردم به مسئولان جامعه است

و خطرناک‌تر از این امر پاسخ مثبت مردم به شایعات است یعنی تمام شایعاتی که در مورد کرونا در جامعه می‌چرخد در حال گرفتن پاسخ مثبت از سمت مردم است.

پس مسئولین از انکار بی خیالی برای خیلی از پیشگیری های اولیه در میاند و بعد از کلی جلسه پشت در های بسته تدبیرمی کنند با مردم به طور شفاف در این زمینه صحبت کنند اگر اطلاعات درست و به موقع به مردم بدهیم قطعاً می‌توانند جو روانی جامعه را کنترل کنند.

نه به اونایی که از ترس کرونا می رن الکل صنعتی می خورند تا کرونا بهشون اثر نکنه. انصافا جواب هم گرفتند. چون قبل از این که کرونا بهشون اثر کنه، از دار دنیا می رن.

یه همکاری داریم که می گفت فامیل دورش که زخم معده داشته، دواگلی خورده و جواب هم گرفته! ما کلی خندیدیم. الان با شنیدن این خبرها، موندم تمدن چند هزار ساله رو کجای دلم بذارم؟!

برادرم می گفت :خودش رو کشته تا گزارشی رو راس تاریخ برای رده مافوق ارسال کنه.بعد کلی دلشوره زنگ زده مافوق با تردید میگه آقا گزارش من ایراد داشت چون هنوز نتیجه را ارسال نکردید اون طرف با بی خیالی می پرسه چقدر عجولی! نه جانم صبر کردیم چهل و هشت ساعت بگذره، بعد بریم سراغش! شاخک هات هم نجنبه چون از ترس کرونا می خواهیم خیالمون راحت بشه که ویروس کرونا روی گزارشتون نمونده!بعد هم شما اولین نفری هستی که گزارشت در اولین فرصت ارسال کردی بزار بقیه هم بفرستند تا آخر هفته نتیجه می گم اینقدر هم سرعت عمل لازم نیست نکنه دنبال مدال کارمند نمونه استانی !.بعدش هم با لحنی که اینقدر هم روند کاری مهم نیست میگه : راستی هنوز تو اداره شیفتی میای یا دور کاری گذاشتند ؟!بنده حدا که انگار گزارش اش به جوی آب رفته می گه : هر چی شما دستور بدید ....

تو خیابون می رفتم که دیدم تجمعی نزدیک یک پاساژ جمع اند دو نفر توی خیابون گلاویز بودند. چند نفری تلاش برای جداکردنشون داشتند. بعدکنجکاوی زیاد فهمیدم که طرف بدون ماسک سرفه کرده، اونم داره می زنتش که من اگر کرونا بگیرم کی جواب زن و بچه مو می ده؟! اون بی خیال روح حساس طرف گفته :« کرونا رو کی داده کی گرفته »

دوستی دارم پرستار بیمارستانه.بعد چند وقت بی خبری بهش زنگ زدم کلی احوال پرسی و درو دیوار به هم چسبوندن گفتم راستی «کرونا رو شکست دادی؟! »انگار داغش تازه کرده باشم برام گفت مگه الکیه اینها شعاره تو عمل هنوز زیر ساخت های بهداشتی ما خیلی ضعیفه و به این سادگی ها نیست.
گفت دیشب فردی پدر پیرش را به بیمارستان آورده که بعد از تصویربرداری از ریه ها، معلوم می شه کرونا داره. پدره رو بستری می کنند. بعد می گفت پسره دیده باباش نفس تنگی و تموم علائم کرونا رو داره، نکرده یه ماسک بزنه دم دهن پدرش یا خودش. بعدشم که پدرش رو بستری کردیم. اصرار می کرده که ده دقیقه باهاش کار داره!
همین بنده خدا از مریضی تعریف کرد که وقتی فهمیده کروناش مثبته، از بیمارستان فرار کرده!

در این جریان باید پذیرفت که کرونا به عنوان یک واقعیت وارد جامعه ما شده و در حال حرکت با سرعت به سمت جلو است. یکی از عوامل تشدید ترس از کرونا، مدیریت شلخته نظام اجتماعی ما است، عامل دوم این امر عدم شفافیت و اطلاع رسانی صحیح، درست و به موقع به مردم و عامل سوم وجود چرخه انکار در نظام اجتماعی است. حالا مرتب بگو :« کی داده کی گرفته ».
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
https://www.irexperts.ir
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

میم الف
ش، 05/08/97 - 10:59
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
*دکتر الهی قمشه ای خیلی زیبا گفت ....*

تصور کن یک روز صبح که از خواب بیدار میشی
ببینی به جز خودت هیچ کس توی دنیا نیست و تو صاحب تمام ثروت زمین هستی ! ! !
اون روز چه لباسی می پوشی؟
چه طلایی به خودت آویزون می کنی؟
با چه ماشینی گردش می کنی؟
کدوم خونه رو برای زندگی انتخاب می کنی؟
شاید یک نصفه روز از هیجان این همه ثروت به وجد بیای اما کم کم می فهمی حقیقت چیه !

وقتی هیچ کس نیست که احساستو باهاش تقسیم کنی، لباس جدیدتو ببینه،برای ماشینت ذوق کنه، باهات بیاد گردش، کنارت غذا بخوره، همه این داشته هات برات پوچه .
دیگه رانندگی با وانت یا پورشه برات فرقی نداره...
خونه دو هزار متری با 45 متری برات یکی میشه...
طلای 24 عیار توی گردنت خوشحالت نمی کنه...
همه اسباب شادی هست اما هیچ کدومشون شادت نمی کنه چون کسی نیست که شادیتو باهاش تقسیم کنی.
اون وقته که می بینی چقدر وجود آدم ها با ارزشه چقدر هر چیزی هر چند کوچیک و ناقص با دیگران بزرگ و با ارزشه.

شاید حاضر باشی همه دنیا رو بدی اما دوباره آدم ها کنارت باشند..
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
2
امتیاز پاسخ
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
با سلام
اصولا شهروند به کسی گفته می شود که در یک موضوع و یا کار با شما حق و حقوق یکسانی دارد، و اگر یک از طرف های آن را رعایت نکند باعث ناراحتی و آزار دیگری می شود.
- حقوق شهروندی اجباری نیست و شما می توانید ار آن سر باز زنید، تا موقع که موقیعت اجتماعی شما را زیر سوال نبرد و حقوق بشر در سطح بزرگتری از یک جمع مطرح است و در بعضی مواقع متخصصین امر موضوع حقوق شهروندی را به آن ربط می دهند و حقوق بشر اغلب قوانین مستند دارد و در بعضی مواقع در بین جوامع ملل به تفاهم رسیده و امضا می شود ولی حقوق شهروندی یک کار امر دواطلبانه است و اگر انجام شود محبوبیت فردی می آورد مثلا دیروز در ورزشگاه آزادی بعد از بازی بانوان شروع بع جمع اوری زباله ها نمودند که وظیفه اجتماعی آن نبود و اگر انجام نمی دادن کسی بر آن خرده نمی گرفت. اما در حقوق بشر اگر موضوع مورد تفاهم انجام نشود از طرف سایر اعضا به اعتراض کشیده می شود مانند آزار کودکان ....
مفهوم با قدمت داری است
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

میم الف
پ، 19/07/97 - 19:32
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
نفرین بر تو ای جنگ و زوزه شغال های صهیونیست آن ، نفرین بر تو ای جنگ و نعره دیو های داعشی آن ، نفرین بر توای جنگ و غار غار کلاغان دروغ ساز رسانه های جهانی که همگی لبان فطرت انسانیت را بهم دوختید تا ثمره این جنگ برایتان زنان و دختران فاحشه ای شود که بزک کرده رنگ و لعاب برای اربابان قدرت شوند و ننگ آزادی را برای همه جهان مخابره می کنند .
بیچاره آینده زیبا ی خانواده های جنگ زده که به راحتی زیر چکمه زر و زور و تزویر زنده به گور می شود فقط این آه من است که همراه آه و گریه های آهسته تک تک آن ها ذهن ام را آشفته کرده تا گوشه نگاه خدا با ما چـــــه ها کند؟!
مویمان سپید شد
رویمان سیاه ماند
با سیاه کاریی چنین
ما چگونه آرزو می کنیم
باز آن بهشت سبز را؟!
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

میم الف
پ، 19/07/97 - 19:30
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
زنجیر جنگ :
می خواستم از خشونت وارد شده به زنان و با نوان بنویسم ولی هر چی فکر کردم تصور ذهنی ام از خشونت چیزی جز نشان دادن قدرت نبود که آن هم بر لجنزارمنیت ها و فقط برای هویدا کردن ضعف ها و بی منطقی ها رتگ و بوی برای آن نساختم
بزار با خود صادق باشم ومراتبی از آن را که هر روز می بینم مرور کنم :از توقف ماشینی که تو را برای آمدن تاکسی دل‌نگران می‌کند تا خشونت نوع نشستن هم وطنی که سهم کمتری از صندلی تاکسی به تو می‌دهد تا تمام مسیر خودت را مچاله کنی، معناهای ساده این کلمه مخوف است .البته خشونت را زمانی احساس می‌کنی که با تحصیلات برابر در برنامه استخدامی سازمان‌ها اولویت نداری و در یک کلام خشونت هم مثل ما مدرن شده‌اند. در باب خشونت و طغیان‌گری نمی‌توان تنها انگشت اتهام را به سوی مردان گرفت که گاهی ساده انگاری ها ، عدم اطلاع کافی و هزار توهم دیگر از زیبایی و به رخ کشیدن گوهر وجودش در قالب به روز بودن که نشانه کمبود محبت است خود جامعه زنان را محکوم می کند
ولی ما را چه می شود که دو گوهر کم یاب جهان مادری، دختری که از زيباترين خلقت هاي جهان ، هميشه قابل احترام است. با صفتی به نام "ضعیفه" در دست مردان حقیرمی کنیم ؟
به یاد مادرمان حوا افتادم گفتم هر چه میکشیم از دست مادر بودن اوست درهمین فکر بودم که گفتم باید پای صحبت زنان با مادرشان حوا نشست تا داستان درست فهمید
حوا با چهره ای مهربان گفت :خدا نیازی به وجود انسان نداشت ولی فاش می گویم ماآدمیان را از سـرناز آفریدو نور ، شکوفه و خوشبختی آدمیان را به وجود زنان سنجاقک کرد تا از دامن زن ،مرد معراج را دریابد .
من و جمعی از سر شوق محکم برایش دست زدیم
زنی با صدای خسته ، و گرفته از گوشه ای بلندشد گفت : نه خانم حوا این حق ما نیست ناز کجا بود من هر چه دیدم ظلم بود ظلم ...
انگار نمی بینی جای ناز کردن را از ما گرفته اند این جنگ ، نامردی ،قدرت طلبی هویت ما را لگد مال کرده است .
حوا را دوباره دیدم با افسوس ادامه داد : می دانی دخترم معنای زندگی را خود و برادرات دگرگون کردید اگر نه زندگي چيزی به جز چيدن يك سيب از سر شاخه ی دستان خدابرای ما معنا نداشت ؟! ولی تحجر، فریب ، سیاست زدگی و دینا طلبی و بد تر همه دین فروشی بچه هایم را چه کنم، که درشعله های جنگ هرچه که شد لطافت دخترانم را پر پر کرد
بعد با سوز گفت :سکوت زمان را چه جواب دهم که به صبوری مادران و دختران راکدامین کوه شانه خواهد بود که توحش و خشونت زمین را جای نا امنی برایتان کرد
احساس درد در کمرم پیچید تکان خوردم سر نوشته هایم خوابم برده بود
اووووه همه این همنشینی با حوا را در رویا می دیدم و هنوز نوشته خشونت برای زنان را تمام نکرده بودم
این متن بوی خون ، و برده داری جنسی می دهد
دوباره می نویسم بیچاره زنان که در کشور های جنگ زده اطراف زندگی می کنند در جنگ شوهر و پدران خود را از دست داده اند بر بی پناهی آنها تامین مایحتاج خانواده قوز بالا قوز است
ترحم بر انگیزتر آنکه فردی که تا قبل از این هرگز در محیط های مردانه فعالیت نکرده باید سرپرست خانوار شود و بی پول شتری است که دم خانه یا بهتر بگویم آواره های او نشسته و مسلم است که نگاه فرزندان گرسنه خود را تاب نمی آورند. و تنها تکیه بر توانایی و مهارت های زنانه برای کسب درآمد کافی نیست .
البته پیداست که بسیاری از آنان هم قربانی خشونت ها و تجاوزهای جنسی از سوی افراد مختلف چه دشمن در خاک مثل داعش ، یا مردان بی غریت هم وطن می شوند
بسیاری هم کلید خوشیختی را فرار به سمت جاده های اروپا می یابند و خاطرات تلخ نیروهای امنیتی و قاچاقچیان انسان را در حافظه تاریخ زنان یادگارمی گذارند که در ازای تن فروشی پیشنهاد کمک می گیرند . و این زنجیر بردگی جنسی بسیار فجیع تر از بمب هسته ای نسل بشری را نابود می کند کاش همگان بدانند .
و کاش بجای اختراعات ریز درشت تسلیحات کشتار جمعی این بزهکاران با نقاب های نجیب "خوشبختی" از دست رفته زنان ، دختران و نوزادان جنگ را کشف می کردند و از پشت عینک ساده انگاری به فاجعه انسانی این کشور های جنگ زده نگاه نمی کردند
این اپرای جنگ جز هراس در دامن زنان و دختران چیزی را هدیه نیاورد
جنگ و نزاع که باران نفرت و خشونت در دلشان بارید و بذر وحشت پاشید و جهل و خرافات درشیوه پر تکرار ننگ و کینه را درو کرد و عشق و عدالت را در مقتل دین فروشی حقیقت صادق کرد
نفرین بر تو ای جنگ و زوزه شغال های صهیونیست آن ، نفرین بر تو ای جنگ و نعره دیو های داعشی آن ، نفرین بر توای جنگ و غار غار کلاغان دروغ ساز رسانه های جهانی که همگی لبان فطرت انسانیت را بهم دوختید تا ثمره این جنگ برایتان زنان و دختران فاحشه ای شود که بزک کرده رنگ و لعاب برای اربابان قدرت شوند و نن
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://نوشته خودم در خصوص حرمت انسانی زنان و دختران کشور های جنگی
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

میم الف
ی، 25/06/97 - 10:21
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
چرا بهبودی حاصل نمی شود؟
این بدعت ها همیشه یاداوری می شود اما بازهم ساعت 12شب، سنچ و طبل مزاحم همه می شود!!!
پاسخ:
سلام عدم آموزش درست وهدفمند و هراس از اصلاح باعث ایجاد خرافات و تکرار بدعتها است
-توهم عاطفی. توهم دینداری وتوهم دانایی موجب سلب امتیاز اعتدالگرایی و فهم ودرک درست از رفتارهای جامعوی است
قطعا دراین باره بزرگان حوزه ی دین باید درایت بیشتری برای لغو و تقبیح چنین رفتارهایی بخرج دهند ومردم نیز اینگونه رفتارهارا بخاطر امام حسین و سید الشهدا تحمل نکنند واجازه بدعت را به هیچ فرد و گروهی ندهند. دستگاه قضا و مدعی العموم بویژه دادستان هم باید براین رفتار بزه آمیز ،جرم وحکم تعیین کنند. ونیروی پلیس بتواند این توان حمایتی و اقتدار را برای برخورد با اینگونه جرائم داشته باشد
به هرحال مردم آزاری مردم آزاری است چه باصدای نوحه و طبل عزا چه با نعره ی مست خیابانی وعربده و شیش وهشت و عربده کشی و...
آنچه که پیداست مردم باید دراین باره تکلیف شرعی وقانونی خود را بدانند و برای آن واکنش نشان دهند. واین روشنگری وشفاف سازی به عهده ی مراجع. علما ونخبگان. ودستگاه قضا وپلیس است.
خدا عاقبت مارا بخیر کند.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://dayeremina.blog.ir
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

میم الف
ش، 17/06/97 - 19:29
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
اگر بشنوید؛اگر به شما بگویند که مملکتی در آن سوی آبها وجود دارد که کلا اقتصاد آن را دلال ها و راهزنها و دزدان دریایی می چرخانند چه می کنید؟

اگر بشنوید که در آن سوی آبها شهری است که در پارلمان آن عده ای مانند لمپن ها و کلاه مخملی ها به جای مباحث حقوقی و ارائه نظرات دقیق علمی و سیاسی وقت مجلس را به لودگی و هوچیگری و پرچم آتش زدن و فحاشی به دیگران می گذرانند چکار می کنید؟ تأسف می خورید؟

اگر به شما بگویند کشوری در پشت کوه قاف وجود دارد که از صبح تا غروب قانون تجارت و اقتصاد و امور بانکی و بیمۀ آن هر روز 12 بار عوض می شود و هر ساعت قانون جدید وضع می شود چه عکس العملی نشان می دهید؟ سرتان را به دیوار می کوبید؟

اگر به شما بگویند که مردمی در جایی زندگی می کنند که هم دزدی می کنند هم به دزدی تشویقت می کنند و هم دزدان را ترفیع می دهند و هم دزدی را قانونی می کنند و هم به دزدی افتخار می کنند چکار می کنید؟ برای آن ملت تاسف می خورید؟

اگر به شما بگویند که مردمی در کره ماه زندگی می کنند که نیششان نه از ره کین است بلکه اقتضای طبیعتشان این است که هر روز نیشت بزنند و زهر بریزند چه می کنید؟

اگر بشنوید مملکتی وجود دارد که دولت آن هر روز هزار بار وعده می دهد و هزار بار تکذیب می کند و هزار بار تهدید می کند و هزار بار قول می دهد و هزار بار متهم می کند و هزار بار دروغ می گوید ... چکار می کنید؟ سر درد می گیرید؟

1گر به شما بگویند در دنیا جایی وجود دارد که کشور را مشتی کوتوله و لمپن و کلاه مخملی اداره می کنند و مسئولین آن هر روز مشغول فحاشی و چاقو کشی و خط و نشان کشیدن برای همدیگرند چکار می کنید؟ سرتان را به علامت تأسف تکان می دهید؟

اگر به شما بگویند .....
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://mohammad-ali1.blogfa.com
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

میم الف
س، 23/05/97 - 09:38
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
خطرناک ترین نوع تفکر، در این معناست، که مردان، با تقدس بخشیدن به اعمال سودجویانه جنسی خود، حریم زنان را، مورد تعرض قرار می دهند. و شنیع ترین رفتارهای غیر انسانی با زنان را، با موازین دینی، توجیه می کنند. و دردناک تر اینکه: قشر وسیعی از زنان نیز، درحمایت از این تقدس زدگی ها، با شریک کردن خود در این بازی ها، قربانی شدن خود را، به نوعی فضیلت دانسته، که مشمولِ رحمت الهی نیز شده است....
" مانتره / سخنان اندیشه بر انگیز / میثرا اشوان "
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

میم الف
س، 02/05/97 - 08:28
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
سالمندی
پدربزرگ می‌گوید: ‌من تمام کارهایم را توی این دنیا کرده‌ام و کاملا آماده‌ام که خداوند، عزرائیل را سراغم بفرستد!
تمام این حرف‌های او به خاطر تنهایی است. آدم وقتی با دیگران است با شادی همه شاد‌ و در غم‌هایشان شریک می‌شود و نمی‌داند عمر چطور می‌گذرد اما اگر پیر باشی و تنها و بچه‌ها و نوه‌ها هریک در دیاری و مشغول کاری باشند فکر می‌کنی دیگر هیچ کاری نمانده جز این‌که برای عزرائیل دعوتنامه بفرستی!
واقعیت این است که مادرجون تا 4 سال پیش تنها مونس پدر بزرگ بود و از وقتی او فوت شد پدر بزرگ تنهای تنها شد. اوایل خیلی بی قراری می‌کرد ولی بعد شد همان پدر بزرگ همیشگی. لااقل وقتی نوه‌ها و بچه‌ها او را می‌دیدند این طور بود. آنها از غم و بی‌قراری او برای تمام شدن زندگی خبر نداشتند.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

میم الف
د، 01/05/97 - 12:28
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
کسانی که بتوانند یک لقمه نان بخور و نمیر خالی دربیاورند؛ لب خط، آن ها که همراه با نان‌شان چیزی می‌خورند بالای خط و بقیه بروند زیر خط! کسانی که می‌توانند از بانک‌ها و موسسات مالی وام بگیرند (پس دادن و ندادنش مهم نیست، همین که جنس ژن‌هایشان مرغوب است و داخل موسسه راهشان می‌دهند کافی است) بروند سر خط، بقیه ته خط! گروهی که بتوانند برای عمل جراحی‌شان وسایل نو بخرند، آن طرف خط و کسانی که نمی‌توانند و به وسایل چند بار مصرف اتاق عمل رضایت می‌دهند، بیایند این طرف خط! و در نهایت هرکس بتواند بدون قرض و قوله، یک جای قبر حتی معمولی بخرد، برود بیرون خط و هرکس نمی‌تواند برود ته خط بخوابد!
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://akharinkhabar.ir
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

میم الف
ی، 31/04/97 - 09:00
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
گر مرد رهی،
غم مخور از دوری و دیری
دانی که رسیدن،
هنر گام زمان است...

(هوشنگ ابتهاج)
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

میم الف
ش، 30/04/97 - 08:27
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
دنیا جای خطرناکی برای زندگی است.

نه به خاطر مردمان شرور...

بلکه به خاطر کسانی که شرارت ها را میبینند ،

ولی کاری در مقابل آن انجام نمیدهند...

" آلبرت انیشتین"
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

میم الف
چ، 27/04/97 - 08:25
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
"هر از گاهی برای آنان كه دوستشان داری، نشانه ای بفرست تا به یادشان آوری كه هنوز برایت عزیزند"...!!!
بی شمارند آنهایی که....
نامشان "آدم" است
ادعایشان"آدمیت&q uot;
کلامشان"انسانیت& quot;
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

میم الف
د، 25/04/97 - 08:43
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
ادم ها وقتی نمی فهمنت
ترجمه ات میکنند
آن هم به زبان خودشان .!
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -


 
     
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2019 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)