پرسش و پاسخ
 
* پرسش   HyperLink HyperLink
 
 
     
   
     
   
عنوان پرسش: پديده شوم ازدواج سفيد(سياه)
شرح پرسش: اخیرا در شبکه های اجتماعی به تبعیت از فرهنگ منحط غربی برای خدشه دار ساختن عفت دختران و خانواده ها بحثی تحت عنوان ازدواج سفید به عنوان الگوی زندگی مدرن و تغییر سبک زندگی مطرح شده است.

برخی پسران و دختران بی مسئولیت که نمی توانند متعهد شوند و برای همیشه در کنار همسرشان بمانند، ازدواج سفید را انتخاب می کنند؛ ازدواجی که برخلاف نامش آن قدر سیاه و ننگین است که دو طرف فقط زیر یک سقف باهم زندگی می کنند ولی حتی در حرف هم نمی توانند به هم بگویند تا آخر کنارت می مانم

منظور از «ازدواج سفید» زندگی مشترک زن و مرد بدون ازداوج رسمی است. یعنی به گونه ای که زن و مرد بدون اینکه خطبه عقد یا صیغه بینشان جاری شود برای زندگی زیر یک سقف می‌روند.
فایل مرتبط: - - -
لینک مرتبط: - - -
وضعیت سوال: در انتظار پاسخ
 
 
گروه تخصصی: همه موارد زمان ثبت سوال: یکشنبه، 25 مرداد 1394 - 17:48:52 تعداد بازدید: 612 تعداد پاسخ: 43
 
     
 
* پاسخ جدید  
 
 
     
 


 
     
 
پاسخ:  
   
فایل مرتبط: (حد اکثر 4 مگابایت)
لینک مرتبط:
 
 
پیام مدیریت در خصوص درج پاسخها

 
     
 
* مشخصات متخصص جدیدترین  -  قدیمی ترین  - امتیاز
 
 
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

محمد زند خانه شهری
چ، 21/06/97 - 00:12
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
آمارش رو به کاهشه یا افزایش؟
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

داود احسانی
چ، 02/12/96 - 09:17
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
بخش دوم

او عدم وجود امنیت روانی را از ویژگی های مهم ازدواج سفید برشمرد و گفت: در ازدواج سفید آنچه بسیار به چشم می آید احساس عدم امنیت روانی برای هر دو طرف و خصوصاً برای دختران و زنان است و از آنجا که ساختار خلقت و شخصیت زنان بسیار هیجانی، لطیف و بر اساس ظرائف و پیچیدگی های خاص آن ها طراحی شده اینگونه روابط تأثیر مخرب و فاجعه آمیزی بر ذهن و روان آن ها بر جای می گذارد.
او گفت: از سوی دیگر در چنین ارتباطاتی برای فرزندان و بارداری های احتمالی هیچ پیش بینی ای انجام نگرفته و همین امر خود بر میزان فرزندان و کودکان نامشروع، بی شناسنامه و بی آینده و همچنین بر آمار سقط های غیرقانونی و مرگ و میر ناشی از آن می افزاید.
این متخصص روانشناسی در پایان گفت: در مجموع، ازدواج سفید میکروبی است که تنها موجب آلودگی ذهن مردان و نابودی شخصیت و حرمت زنان می شود.
در ادامه فیلمی در خصوص پدیده شوم ازدواج سفید را مشاهده می کنید.
نتیجه:

ازدواج سفید تهدیدی انکار ناپذیر و خطرناک برای از بین بردن کانون خانواده ها و حذف سبک زندگی اسلامی در ایران می باشد که باید خانواده ها و مسئولین فرهنگی جامعه در کنار هم به انجام کار فرهنگی و شفاف سازی و روشنگری در خصوص مخاطرات این پدیده شوم فرهنگی اجتماعی گام بردارند.

علاوه بر کار فرهنگی نیاز به برنامه ریزی گسترده و مناسب در جهت آسان سازی ازدواج صحیح و متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی از جمله، ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان، مسکن، و ... می باشد.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://namnak.com
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

داود احسانی
چ، 02/12/96 - 09:15
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
بخش اول

تبعات ازدواج سفید برای بانوان فاجعه آمیزتر است

از جمله پدیده های خطرناک و تهدیدکننده جامعه ازدواج سفید می باشد که عدم اطلاع رسانی و توجه ویژه خانواده ها در خصوص تهدیدات و ویرانی های اجتماعی این پدیده شوم فرهنگی تبعات بسیار خطرناک و جبران ناپذیری در پی خواهد داشت.

روابط نامشروع با نام ازدواج سپید ، ازدواج سفید چیست ، انقلاب جنسی

یک روانشناس اجتماعی "ازدواج سفید" را پیوندی به سیاهی یک عمر معرفی کرد و گفت: تبعات ازدواج سفید برای بانوان فاجعه آمیزتر است.

جاوید ثمودی در خصوص ازدواج سفید گفت: منظور از ازدواج سفید، زندگی مشترک یک زوج بدون ازدواج رسمی است.
این فوق دکترای روانشناسی کاربردی گفت: ازدواج سفید پدیده نامتعارف و ناآشنایی است که به تازگی در ایران نیز رواج یافته است البته این پدیده نخستین بار در آمریکا و در پی جنبشی پدیدار شد که "جنبش آزادی زن" نام داشت.
او در این خصوص گفت: این جنبش ظاهراً با هدف ایجاد تغییراتی در نظام اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جامعه آمریکا انجام شد و هدف آن برقراری شرایط عادلانه و مساوی برای زنان بود.
ثمودی ادامه داد: اما آنچه واقعاً اتفاق افتاد پدیده ای بود که بعدها "انقلاب جنسی" نام گرفت و نتیجه آن رواج رفتارهای نابهنجار و بی بند و باری هایی بود که به غلط آزادی زنان نام گرفت.
او درباره تبعات این نوع ازدواج گفت: یکی از تبعات این اتفاق برقراری ارتباطاتی بود که خارج از ضوابط قانونی و معیارهای اخلاقی به وجود می آمد بر این اساس ازدواج سفید هم یکی از همین روابط خارج از عرف و غیرقانونی بود که امروز متأسفانه شاهد نمونه هایی از آن در میان جوانانمان هستیم.
او گفت: در ازدواج سفید هیچ شرط قانونی و ثبت اداری وجود ندارد و زن و مرد در هر لحظه که بخواهند با هم همخانه شده و هر لحظه که مایل نباشند از رابطه خارج می شوند که چنین شیوه ای از ارتباط با جنس مخالف نه تنها بر اساس معیارهای اخلاقی جامعه ما نیست بلکه مخالف با نص صریح قرآن و احادیث مذهبی ماست که همواره جوانان را به پاکدامنی، خویشتن داری و ازدواج حقیقی تشویق می کند.


مخاطرات ازدواج سفید ، انقلاب جنسی ، روابط نامشروع

این متخصص روانشناسی درباره علل ترویج ازدواج های سفید در جامعه گفت: عواملی همچون تهاجم فرهنگی، کمرنگ شدن باورهای مذهبی و اخلاقی، ضعیف شدن پیوندهای خانوادگی، سنت های غلط ازدواج، هزینه های کمرشکن اقتصادی، تنوع طلبی جوانان، قوانین و شرایط دشوار و زائد عقد و طلاق باعث شده برخی از جوانان به این سمت گرایش پیدا کنند.
ثمودی گفت: تبعات این ازدواج های سفید برای بانوان بسیار بسیار فاجعه آمیز است زیرا هیچگونه تضمین و مسئولیتی در آن تعریف نشده است و مرد می تواند به دلخواه رابطه را برهم بزند و هیچگونه ضرر و زیانی را تقبل نکند.

ادامه دارد
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

داود احسانی
ی، 29/11/96 - 09:16
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
نقل قول:
سمیه دختری بازمانده از چنین ارتباطی است. او که اکنون ۴۰ سال دارد می‌گوید: «دانشجو بودیم و رویاهای زیادی در سر داشتیم. با یکی از دانشجویان دوست شدم و به خاطر مشکلاتی که در خوابگاه داشتم و بی‌پولی مرا دعوت کرد که با او زندگی کنم. یک خانه یک‌خوابه با پول پدرش اجاره کرده بود و هر وقت والدینش می‌آمدند، باید به خوابگاه می‌رفتم. روزها باهم نقشه می‌کشیدیم که بعد از اتمام تحصیل چه کارهایی خواهیم کرد. اما همه این‌ها خواب بود! من بعد از تحصیل کاری پیدا کردم و موردهای احتمالی ازدواج را از خود راندم، اما او وقتی موقعیت شغلی خوبی پیدا کرد، بعد از ۷ سال، به دنبال یک دختر پاک رفت. حالم بهم می‌خورد وقتی یادم می‌آید که گفت: «خانواده‌ام می‌خواهند با یک دختر پاک و نجیب ازدواج کنم.»
سمیه حالا افسرده شده است و دیگر به زور کار می‌کند. تا حالا چند بار اقدام به خودکشی کرده است و نمی‌داند آینده‌اش چه خواهد شد.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
https://rasekhoon.net
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

داود احسانی
ی، 29/11/96 - 09:02
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
از رسول خدا (ص) روايت شده است كه: كلّكم راع و كلّكم مسؤول عن رعيّته

مبارزه با تهاجم فرهنگي فقط به دوش اساتيد حوزه و علماي ديني نيست و همه مسلمانان، روشنفكران و اساتيد مسئول هستند و همه بايد تلاش كنيم.

رهبر عظيم الشأن انقلاب سالها پيش موضوع مبارزه با تهاجم فرهنگي را مطرح و گوشزد نمودند...
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

esmaeel tavakoli nia
د، 23/11/96 - 00:05
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
نقل قول از: داود احسانی (1394/30/04 - 09:30):
...
...
مدیرگروه محترم،جناب حاج آقا احسانی عزیزدرودبرشماوسپاس ازنظرقابل تأمل وتعقل تان بویژه ازمنظرمسایل فقهی،شرعی ونقش آیات عظام وحوزه علمیه درجهت ارشاد،هدایت وارتقاع سطح دین باوری وتسلیم آحادجامعه دربرابرباورهاواعتقادات دینی،مذهبی و...
درهمین راستا جسارتأعرض میشود،حداقل درتاریخ معاصرایران،خروجی اییییییین همه کتب فلسفی،اخلاقی ،فرهنگی،اجتماعی و...بجامانده ازعلما،فضلاواندیشمندان پیشین ونسل حاضروایییییین همه سخنرانی های ارشادی ،فرهنگی،اجتماعی و...انسان سازتوسط اساتیدمحترم حوزه ودانشگاه و...ازصداوسیما وتریبون های مختلف و...چرانتوانسته اند مانع ازهجوم هدفمندفرهنگ مخرب غرب وغرب اندیشان وتأ ثیرامواج وجاذبه های آنچنانی ماهواره ای بویژه برروی جوانان تربیت شده انقلاب درجامعه اسلامی یمان شوند؟؟، اشکالمان درکجاست؟؟، آیا زمان آن نرسیده که بویژه عالمان دینی بدور ازهرگونه خود بزرگ بینی ،باخردواجماع نظر،تدابیری بیندیشند ومانع ازبوجودآمدن وگسترش پدیده هایی همچون ازدواج به اصطلاح سفید شوند؟؟؟؟؟
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
2
امتیاز پاسخ
[imgExp]

داود احسانی
ی، 22/11/96 - 09:30
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
چنين شيوه‌اي از ارتباط با جنس مخالف نه تنها بر اساس معيارهاي اخلاقي جامعه ما نيست بلکه مخالف با نص صريح قرآن و احاديث مذهبي ماست که همواره جوانان را به پاکدامني، خويشتن داري و ازدواج حقيقي تشويق مي‌کند.درباره علل ترويج ازدواج‌هاي سفيد در جامعه مي توان گفت عواملي همچون تهاجم فرهنگي، کمرنگ شدن باورهاي مذهبي و اخلاقي، ضعيف شدن پيوندهاي خانوادگي، سنت‌هاي غلط ازدواج، هزينه‌هاي کمرشکن اقتصادي، تنوع‌طلبي جوانان، قوانين و شرايط دشوار و زائد عقد و طلاق باعث شده برخي از جوانان به اين سمت گرايش پيدا کنند.

امان الله قرايي مقدم، روانشناس وجامعه شناس در اين باره مي گويد:"با توجه به اينکه 33 درصد دختران ميل به تجردگرايي دارند و با توجه به اينکه مشکلات ازدواج وجود دارد، همچنين ترس از ازدواج و مسئوليت پذيري در بين جوانان در حال افزايش است. جوانان ميل بيشتري به زندگي مجردي پيدا کرده اند.با بالارفتن سن ازدواج روابط نادرست، دوستي هاي خياباني و در دسترس قرار گرفتن دوستان جنس مخالف باعث افزايش پديده همباشي هاي سياه شده است.متاسفانه همخانگي جوانان بدون هيچ تعهد، قانون و توجيه شرعي را ازدواج سفيد ناميده اند در حالي که ازدواج امري مقدس و پيوندي شرعي است در حالي که اين همخانگي هيچ کدام از ويژگي هايازدواج و سپيدبودن را ندارند".

همباش ي يا همخانگي قبل از ازدواج دائم که در سال‏‌هاي اخير به يکي از انتخاب‏‌هاي مورد علاقه‏‌ جوانان بدل شده و اشتياق افراد را براي رسيدن به اين نتيجه که آيا براي زندگي دائم مناسب يکديگر هستند يا خير، برانگيخته است، از ديدگاه اغلب محققان روانشناسي مورد تاييد نيست، آنها معتقدند در بيشتر موارد، اين دوره‏‌ آزمون، نتيجه مثبتي در بر نداشته و در موارد بسيار اندکي در نهايت به ازدواج دائم منجر شده است.دکتر گلزاري معاون وزير در امور جوانان درباره روند بي رغبتي جوان ها به ازدواج و رو آوردن آنها به ازدواج سفيد مي گويد:"ازدواج سفيد نوعي رابطه عاطفي و بخصوص نياز جنسي است که بين زن و مرد اتفاق مي افتد. ازدواج هايي که دختران و پسران بدون آنکه عقد کنند زير يک سقف مي روند. جوان ها براي پاسخ به نيازهايشان به اين ازدواج تن مي دهند و اين ازدواج ها هم حتي در کشورهاي غربي با آسيب هاي زيادي روبه رو بوده است".

نقل قول از: esmaeel tavakoli nia (1394/10/28 - 01:10):
...
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://chamrannews.ir
- - -
     
 
2
امتیاز پاسخ
[imgExp]

رضا حشمتی مقدم
پ، 19/11/96 - 10:20
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
نقل قول از: حنانه حسنی (1394/23/26 - 12:23):
برای زنها که زود وابسته می شن و دوست دارد با یک نفر تا آخر عمر زندگی کنن و طرف مسئولیت تمام زندگی را بپذیره بدترین چیز ممکنه فاجعه است

مطمئن باشید برای مردها هم چیزی کمتر از فاجعه نیست.
بلکه حتی میشود گفت برای بشریت...
تقوا و معنویت در دنیای این آدمها کجاست؟ لذتهای بی پایان معنوی که علمای اخلاق و عرفان مارو متوجهش کردن واقعا کم و کوچک نیست.
چرا بشر باید به اینجا برسه. شمارو به خدا امر به معروف و نهی از منکر رو فراموش نکنید.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
2
امتیاز پاسخ
[imgExp]

داود احسانی
چ، 18/11/96 - 07:47
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
به گزارش خبرآنلاین، ازدواج سفید، تهدید جدید نهاد خانواده در ایران. شاید از تهدید هم باید پا را فراتر گذاشت؛ کابوس هولناک نهاد خانواده...


< br/>ادامه در لينك مرتبط
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://fararu.com
- - -
     
 
2
امتیاز پاسخ
[imgExp]

الهام حسن زاده
س، 17/11/96 - 21:55
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
وای برمن مگر میشود.خدایا بتو پناه مبرم.خداجونم کمکشان کن نکنند از این کارها
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

esmaeel tavakoli nia
ی، 15/11/96 - 01:10
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
نقل قول از: (1394/01/27 - 13:01):
من اولین باره همچین چیزی میشنوم مگه میشه؟؟ این که دیگه اسمش ازدواج نیست افتضاحه حتی یه چیزی اون ور تر
سرکارخانم شادی عزیزدرودبرشما.بله دخترم گرچه باورش سخته ولی متأسفانه این سوغات وفرهنگ فرنگ ؛رفته رفته دارددرجامعه مااعلام موجودیت میکندوبه باورحقیر،اکثرآنشآت گرفته ازاشتغال وکسب استقلال اقتصادی پسران و بویژه دختران،(فرزندسالار؟!)امروزی میباشدکه بهردلیلی ترجیح میدهندمستقل باشند.وگرنه دربسیاری جوامع به اصطلاح متمدن؛رایج است ولی اکثرأبادادن تعهداخلاقی بیکدیگربه این صورت که تاچندماه وحتی چندسال مثل دو دوست وخواهر وبرادر دریک آپارتمان زندگی وهرکدام ازنظراشتغال وامورمعیشتی مستقل وخود را مدیریت میکنندتارفته رفته به خصوصیات اخلاقی و رفتاری یکدیگرآشناشده وآنوقت است که تصمیم به ازدواج وبرقراری ارتباط جنسی مینمایند. جالب اینکه درطول مدت هم خانگی ،خانواده های شان ازآن ارتباط آگاهند ورفت وآمد دارندومنتظر اعلام نظرآنان برای ازدواج دائم هستند.لذااگرقراربرپذیرش این پدیده درفرهنگ این عصروزمانه جامعه ماباشد؛خوشبختانه بنظرمیرسدازنظرشرعی بتوان باموافقت هردوخانواده؛بینشان صیغه محرمیت برادروخواهری جاری ساخت تانسبت بهم آشنایی پیدانمایندومهیای ازدواج وزندگی زناشویی شوند.(تردیدی نیست دراین خصوص جناب حاج آقا احسانی عزیز صاحب نظروراه گشامیباشد.)
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
2
امتیاز پاسخ
[imgExp]

shadi alias
ش، 14/11/96 - 13:01
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
من اولین باره همچین چیزی میشنوم مگه میشه؟؟ این که دیگه اسمش ازدواج نیست افتضاحه حتی یه چیزی اون ور تر
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
2
امتیاز پاسخ
[imgExp]

محسن یعقوبی
ش، 14/11/96 - 12:16
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
با سلام
از نظر من بسیار زشت است چون قلب انسان کاروانسرا نیست .
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
2
امتیاز پاسخ
[imgExp]

داود احسانی
ش، 14/11/96 - 11:52
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
از صغري و كبرايي كه جناب آقاي اکبر صحبتی چيدن بيان داشته‌اند كه انسان آزاد است و به طوريكه ايشان نتيجه گرفته‌اند استنباط ميشود كه اين آزادي نيز مطلق است، بنابه حكم عقل انسان آزاد مطلق نيست و آزادي معناي خاص خود را دارد و در جاي خود بايد پيرامون آن بحث نمود بايد توجه داشته باشيم كه نه معناي آزادي آنچنان است كه ايشان بيان نمودند و نه معناي دين... صرف نظر از دين... در هيچيك از كشورها حتي كشورهاي كمونيستي كه معتقد به دين و خدا نيستند انسان‌ها نمي‌توانند برخلاف قوانين آن كشور عمل نمايند و قانون شكني در هيچ كجاي دنيا آزاد نيست بنابراين ازدواج در كشور ما تابع يكسري قوانين خاص ميباشد و همه موظف به رعايت قانون هستند.

نقل قول از: (1394/55/26 - 20:55):
درود به همه دوستان
انسان موجود ازاد و مختار است
و دین چیزی است حصرگرا
و از انجایی که انسان موجودی ازاد است نمیتوان در مورد کارهای شخصی او به او خرده گرفت
ازدواج سفید که به زور نیست هر دو طرف راضی هستن پس نمیتوان گفت که کار غیر قانونی است ، ولی میتوان گفت غیر شرعی
و کسی که دینی را انتخاب نمیکند و خود را حصرگرا نمیداند در مورد کار او دخالت کردن میشود فضولی و این خیلی زشت و ناپسند است و چیزی که ناپسند با شد گناه است و گناهکار باید مجازات شود
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
2
امتیاز پاسخ
[imgExp]

اکبر صحبتی
ج، 13/11/96 - 20:55
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
درود به همه دوستان
انسان موجود ازاد و مختار است
و دین چیزی است حصرگرا
و از انجایی که انسان موجودی ازاد است نمیتوان در مورد کارهای شخصی او به او خرده گرفت
ازدواج سفید که به زور نیست هر دو طرف راضی هستن پس نمیتوان گفت که کار غیر قانونی است ، ولی میتوان گفت غیر شرعی
و کسی که دینی را انتخاب نمیکند و خود را حصرگرا نمیداند در مورد کار او دخالت کردن میشود فضولی و این خیلی زشت و ناپسند است و چیزی که ناپسند با شد گناه است و گناهکار باید مجازات شود
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -


 
     
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2019 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)