پرسش و پاسخ
 
* پرسش   HyperLink HyperLink
 
 
     
   
     
   
عنوان پرسش: معرفی کتاب از علوم خفیه تا جفر جامع
شرح پرسش: کتاب از علوم خفیه تا جفر جامع اثر فاروق صفی‌زاده، به علوم سیمیا، ریمیا، کیمیا و هیمیا که جزء علم جفر جامع هستند می‌پردازد. هر کدام از این علوم دارای مباحثی مهم در علم ریاضی هستند و علم نجوم و ستاره‌شناسی بر پایه‌ی همین علوم به وجود آمده است.

علم مغانه، امروز به علوم خفیه مشهور است که مشهورترین این علوم، علم جفر یا ژرف (ژفر) است. در متون مذهبی آمده که اهل بیت (ع) این علم را به پیروان نزدیک خود یاد می‌دادند و اهل بیت (ع) دارای علوم خفیه بوده‌اند. علم جفر بر پایه‌ی علم‌الاعداد بنیان نهاده شده و کلام نیز جزئی از علم‌الاعداد است. در کتاب‌های مقدس نیز می‌بینیم که نوشته شده: بیش از همه‌چیز کلام بود؛ یعنی اعداد؛ یعنی علم جفر، علم جفر را علمای این علم از جاهلی و نادان و نامحرم پوشیده می‌دارند چرا که این علم در دست جاهلین تبدیل به خرافات شده و از نیروهای مقدس خدایی، نیروی شر و شیطانی را ابداع می‌کنند.

تمامی مطالب کتاب از علوم خفیه تا جفر جامع توسط فاروق صفی‌زاده عملا انجام گرفته و به اثبات رسیده است.

در بخشی از کتاب از علوم خفیه تا جفر جامع می‌خوانیم:

علم لیمیا: که از کیفیت تأثیرهای ارادی، در صورت اتصال‌اش با ارواح قوی و عالی بحث می‌کند، که مثلا اگر اراده‌ی من متصل و مربوط شد با ارواحی که موکل ستارگانند، چه حوادثی می‌توانم پدید آورم؟ و یا اگر اراده‌ی من به ارواحی که موکل بر حوادثند، متصل شد، چگونه می‌توانم آن ارواح را مسخر خود کنم و یا اگر اراده‌ام متصل شد به اجنه و توانستم آنان را مسخر خود کنم و از آن‌ها کمک بگیرم، چه کارهایی را می‌توانم انجام دهم؟ این علم را علم تسخیرات نیز می‌گویند.
فایل مرتبط: - - -
لینک مرتبط: - - -
وضعیت سوال: در انتظار پاسخ
 
 
گروه تخصصی: همه موارد زمان ثبت سوال: شنبه، 01 دی 1397 - 21:56:26 تعداد بازدید: 304 تعداد پاسخ: 0
 
     
 
* پاسخ جدید  
 
 
     
 


 
     
 
پاسخ:  
   
فایل مرتبط: (حد اکثر 4 مگابایت)
لینک مرتبط:
 
 
پیام مدیریت در خصوص درج پاسخها

 
     
 
* مشخصات متخصص جدیدترین  -  قدیمی ترین  - امتیاز
 
 

 
     
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2019 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)