پرسش و پاسخ
 
* پرسش   HyperLink HyperLink
 
 
     
   
     
   
عنوان پرسش: برنامه نویسی و تاسیس شرکت برنامه نویس
شرح پرسش: از کچا شروع کنیم یه برنامه نویس حرفه ای بشیم و کسب و کار راه بندازیم.
فایل مرتبط: - - -
لینک مرتبط: - - -
وضعیت سوال: در انتظار پاسخ
 
 
گروه تخصصی: فنی مهندسی > کامپیوتر زمان ثبت سوال: یکشنبه، 02 دی 1397 - 11:35:26 تعداد بازدید: 849 تعداد پاسخ: 3
 
     
 
* پاسخ جدید  
 
 
     
 


 
     
 
پاسخ:  
   
فایل مرتبط: (حد اکثر 4 مگابایت)
لینک مرتبط:
 
 
پیام مدیریت در خصوص درج پاسخها

 
     
 
* مشخصات متخصص جدیدترین  -  قدیمی ترین  - امتیاز
 
 
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

رزرو 339098
ج، 14/10/97 - 19:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
فقط پول
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
2
امتیاز پاسخ
[imgExp]

رضا بهرامی راد
س، 11/10/97 - 11:53
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
سلام

شرکت برنامه نویسی ندارم و تجربه مدیریت در این زمینه نداشتم ولی مواردی که دیدم و کار کردم را عرض می کنم. شاید بتواند به شما کمک کند. یک مدیر شرکت در زمینه فناوری اطلاعات علاوه بر روش های مرسوم توسعه نرم افزار و داشتن تخصص در این حوزه باید از (قانون تجارت، قانون مالیات، قانون تامین اجتماعی، قانون های مرتبط با سازمان ها، روابط عمومی بالا، آشنا به حسابداری و روش های مدیریتی و روحیه کارآقرینی) برخوردار باشد. ثبت نام در دوره های کارآقرینی و دوره های مدیریت و حسابداری می تواند کمک شایانی باشد.ح رفه ای به کسی می گویند که بتواند از کار و تخصص خود پول در بیارود. به نظرم کسی که در زمینه مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات تحصیل می کند و کار می کند تا لحظه بازنشستگی خود را دانشجو بداند و دنبال یادگیری باشد چون هر لحظه تکنولوژی و ابزار های جدید ایجاد می شود و اگر کسی نتواند خود را بروز کند نمی تواند کار پیدا کند.

بنده خودم حرفه ای نیستم و در حال کسب مهارت و یادگیری هستم؛ به توصیه اساتید، زبان های برنامه نویسی ابزار هستند و بسته به نوع پروژه که زودتر به هدف برساند انتخاب می شوند و در فرآیند توسعه یک بخش آموزش برای یادگیری تعیین می گردد. ما همیشه باید یاد بگیریم که بتوانیم قدرت حل مساله را در خودمان افزایش دهیم.

کتاب هایی که اساتید در این زمینه برای بنده معرفی کردند برای شما هم معرفی می کنم. کتاب حل مساله جورج پولیا، کتاب ساختمان گسسته آقای دکتر قلیزاده، کتاب داده‌ ساختار ها و‌ مبانی‌ الگوریتم‌ ها آقای دکتر قدسی، مهندسی نرم افزار (پرسمن) دو جلدی، پایگاه داده آقای دکتر روحانی رانکوهی، زبان برنامه نویسی ++C آقای دیتل (انگلیسی ترجمه فارسی این کتاب به هیچ وجه) و یا کتاب آموزش برنامه نویسی ++ C آقای قمی برای شروع کار واقعاً دید مناسبی از دنیای برنامه نویسی به ما می دهد. و

نکته!
یک مهندس نرم افزار باید زبان انگلیسی بداند و بتواند ریاضیات عمومی و حبر خطی را بلد باشد.

نکته!
تج ربه ای که کسب کردم در زمینه یادگیری برنامه نویسی ++C فوق العاده بود چون پس از یادگیری این زبان، یادگیری همه زبان ها آسان می شود. به نظرم کسی که بتواند با استفاده از کتاب های خارجی و فارسی فراوان و منابع آنلاین سایت ها و فیلم های آموزشی فراوان که در این زمینه وجود دارد بحث شیء گرایی و ساختمان داده ها را با این زبان برنامه نویسی یاد بگیرد یادگیری زبان جاوا و #C و PHP و پایتون سخت نخواهد بود.

پس از یادگیری مطالب بالا، زمینه کاری خود را تعیین کنید در زمینه دسکتاب، موبایل، وب، سیستم های صنعتی، هوش مصنوعی فعالیت می کنید تعیین کنید و شروع به یادگیری و انجام پروژه کنید تا دانش شما عمیق شود. از تعیین پروژه و انجام آن برای خودتان، کارآموزی در شرکت ها، انجام پروژه های دانشجویی، فعالیت در سایت ها و گرو های برنامه نویسی، فعالیت به صورت Freelancer تا کسب تجربه کنید و پس از آن کسب و کار خود را راه بیندازید.


مطالبی که عرض کردم خلاصه ای از توصیه هایی بود که اساتیدم به بنده داشتند و اینجا برای شما بیان کردم. چون خودم دانشجو و در حال یادگیری هستم و فقط اشتراک مطالب بود.

ان شاء الله موفق و پیروز باشید.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
2
امتیاز پاسخ
[imgExp]

یونس بیات
ی، 09/10/97 - 21:54
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
سلام دوست عزیز این چیزی که می خواهم بگم فقط نظر من است ابتدا و ابتدا باید پیش نیاز برنامه نویسی یعنی الگوریتم و فلوچارت را یاد بگیری برای همه برنامه نویسی ها نیاز است بعد باید با توجه به نیاز بازار وقتت را برای زبانی بگذاری که مورد نیاز جامعه است و البته خود پروژه ها دسته بندی دارد برخی آزاد و برخی برای دستتگاه های دولتی و خصوصی و ... می باشد. بعد از شناسایی و انتخاب زبان مورد نظر بهترین جایی که بنده میشناسم و اوکی است فنی و حرفه ای است بعد از اون باید کمی دستت رو در منزل با استفاده از منابع کتابی و اینترنت پر کنی و در یکی از شرکت های کوجک شروع به کار کنی تا دستت پر شود . اما در حال حاضر پول نقد در طراحی وب سایت و اندروید است و البته دیتابیس های فروشگاهی ، تاکسی سرویس و ... که با سی شارپ هستنند می باشد و البته بازار به طور ویژه ای در دست اندروید است که زبان کد نویسی آن در اندروید استدیو و ایکلیپس جاوا می باشد و البته برنامه نویسی اندروید زامارین هم هست که با سی شارپ است و البته بیسیک فور اندروید . برای وب سایت زبان php , asp.net , asp.net mvc می باشد و قالب های آماده ای نیز وجود دارد که بر روی هاست با تکنولوژی وردپس نصب می شود
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -


 
     
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2019 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)