پرسش و پاسخ
 
* پرسش   HyperLink HyperLink
 
 
     
   
     
   
عنوان پرسش: سوال مهم
شرح پرسش: با سلام خدمت تمامي وكلاي عزيز و گرامي
بنده در سال گذشته يك واحد آپارتمان خريداري نمودم كه در قولنامه ( بيعنامه ) ذكر شده بود پاركينگ به صورت مشاع ميباشد و در آن موقع صاحبخانه در قسمت پاركينگ يك واحد مسكوني درست كرده بود تا زماني كه بتواند طبقات ديگر ساختمان را درست كرده و بعد از آن واحد مسكوني مذكور را كه در پاركينگ قرار داشت تخريب كند ولي متاسفانه به تازه گي متوجه شديم ايشان با روابطي كه با شهرداري دارد توانسته با دادن جريمه جواز ساخت واحد مسكوني در پاركينگ را بگيرد ! لازم به ذكر مي باشد در حال حاظر فقط يك خودرو در پاركينگ ميتواند پارك نمايد و آن هم به يكي از اعضاي ساختمان به صورت اختصاصي داده شده است ! شايان ذكر ميباشد به 3 نفر از اعضاي ديگر ساختمان هم مانند من در قولنامه پاركينگ به صورت مشاع قيد شده است ولي در واقع در شزايط فعلي كه پاركينگ در اختيار يكي از اعضاي ساختمان به صورت خصوصي مي باشد و بقيه پاركينگ هم تبديل به واحد مسكوني شده است تكليف ما چيست ؟!؟!؟ ----------------- با تشكر فراوان
فایل مرتبط: - - -
لینک مرتبط: - - -
وضعیت سوال: در انتظار پاسخ
 
 
گروه تخصصی: علوم انسانی > حقوق زمان ثبت سوال: شنبه، 06 شهریور 1389 - 11:16:40 تعداد بازدید: 682 تعداد پاسخ: 5
 
     
 
* پاسخ جدید  
 
 
     
 


 
     
 
پاسخ:  
   
فایل مرتبط: (حد اکثر 4 مگابایت)
لینک مرتبط:
 
 
پیام مدیریت در خصوص درج پاسخها

 
     
 
* مشخصات متخصص جدیدترین  -  قدیمی ترین  - امتیاز
 
 
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

محمد زند خانه شهری
د، 13/01/97 - 08:33
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
من یه متن مهم حقوقی دارم کسی هست کمکم کنه؟
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

رضا سلیمانی
ج، 18/12/96 - 02:48
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
دوست عزیز باید مفاد قولنامه بطور کامل مطالعه شود بعد دقیقا پاسخ صحیح داد در صورت امکان تاریخ تحویل واحد به شما را در قرار داد بفرمایید آیا در قرار داد برای عدم انجام تعهد طرفین خسارت روزشمار قید گردیده یا خیر؟اگر قرار داد از نوع جدید سامانه املاک باشد در فرم چاپی اکثر خسارت عم انجام تعهد بصورت روزشمار در نظر گرفته شده
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
2
امتیاز پاسخ
[imgExp]

امنه شاهمیری مقدم
ش، 02/10/96 - 08:51
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
در مشاع خريدار يا فروشنده در هر جزيي از اجزا مبيع مالك ميشود وهرمقدار نيز تلف شود به نسبت مالكيت فروشنده وخريدار تلف ميشود پس با دادن درخواست به دادگاه شروع به حق خواهي نمايد
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

صالحه رضایی
ج، 24/09/96 - 14:02
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
از طریق دادگاه میشه پیگیری کرد
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
1
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مهدی محمدی
س، 06/07/89 - 12:47
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
با سلام متقابل
با توجه به اینکه در بیعنامه پارکینگ مشاعی درج شده است و مالک با توجه به همان پروانه ساختمان اخذ کرده است لذا شما می توانید با تقدیم دادخواست به دادگاه قلم و قمع واحد مسکونی را تقاضا نمایید و با توجه به اینکه اقدام مالک غیر قانونی است دادگاه حکم بر قلع و قمع بنا خواهد داد ضمنا شخصی که پارکینگ به او اختصاص داده شده اگر در سند خریداری حق پارکینگ نداشته شما می توانید شکایت تصرف عدوانی از وی بنمایید
در ضمن موردی که می فرمایید ربطی به روابط با شهرداری ندارد بلکه وی مطابق تبصره 5 ماده 100 قانون شهرداری با جریمه تخلف ساختمانی را برطرف کرده است و این مورد شایع است
موفق باشید
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -


 
     
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 2018 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)