پرسش و پاسخ
 
* پرسش   HyperLink HyperLink
 
 
     
   
     
   
عنوان پرسش: دلایل روماتیسم ودرمان آن
شرح پرسش: سلام وعرض ادب
از دلایل روماتیسم و روشهای درمان این بیماری میخواستم بدونم.
ممنون
فایل مرتبط: - - -
لینک مرتبط: - - -
وضعیت سوال: در انتظار پاسخ
 
 
گروه تخصصی: علوم پزشکی > پزشکی زمان ثبت سوال: جمعه، 01 بهمن 1389 - 22:42:56 تعداد بازدید: 350 تعداد پاسخ: 3
 
     
 
* پاسخ جدید  
 
 
     
 


 
     
 
پاسخ:  
   
فایل مرتبط: (حد اکثر 4 مگابایت)
لینک مرتبط:
 
 
پیام مدیریت در خصوص درج پاسخها

 
     
 
* مشخصات متخصص جدیدترین  -  قدیمی ترین  - امتیاز
 
 
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

mahsa sarlak
ی، 20/03/97 - 11:13
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
گاهی اوقات مدیریت محافظه کارانه شبکه‌ی عنکبوتی و وریدهای واریسی در خانه ممکن است نتایج مطلوب را فرآهم نکنند. در این موارد، بسته به محل و اندازه رگ‌های غیر طبیعی، روش‌های تخصصی پزشکی بیشتری در دسترس قرار می‌گیرد. این روش‌های پزشکی اغلب به دلایل تمایل به زیبایی صورت می‌گیرند. بنابراین در صورتی که ایجاد تغییراتی در شیوه‌ی زندگی پاسخ مناسب و مطلوب ندهند یا اگر رگ‌های واریسی بدتر شده و باعث درد زیادی شوند، پزشک یک روش تهاجمی را برای [URL=http://www .variceclinic.com/]درمان واریس[/URL] فرد امتحان می‌کند.
[URL=http://www .variceclinic.com/%da%af%d8%b1% d9%81%d8%aa%da%af%db%8c-%d8%b9% d8%b1%d9%88%d9%82/]گرفتگی عروق[/URL]
گرفتگي عروق باعث عوارض شديدي مثل درد ، سياه شدن اندام ويا حتي قطع عضو ميشود

[URL=http://www .variceclinic.com/%d9%84%db%8c% d8%b2%d8%b1-%d9%88%d8%a7%d8%b1% db%8c%d8%b3/]لیزر واریس[/URL]
لیزر واریس یکی از بهترین روش های درمانی واریس اندام تحتانی می باشد.
[URL=http://www .variceclinic.com/%d8%ac%d8%b1% d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%b1% d8%b7%d8%a7%d9%86/]جراحی سرطان[/URL]
امروزه این روش یکی از بهترین گزینه های درمان جراحی سرطان محسوب می شود.
[URL=http://dra rashtofigh.com/%D8%B2%D8%AE%D9% 85-%D9%BE%D8%A7%D9%8A-%D8%AF%D9 %8A%D8%A7%D8%A8%D8%AA%D9%8A/]زخم پای دیابتی[/URL]
ديابت با درگير كردن عروق و اعصاب پا ميتواند باعث بروز زخم بر روي پا بشود كه بسيار عفوني هستند
[URL=
http://www .variceclinic.com/%d8%a8%db%8c% d9%85%d8%a7%d8%b1%db%8c%d9%87%d 8%a7%db%8c-%d8%b9%d8%b1%d9%88%d 9%82%db%8c/]بیماریهای عروقی[/URL]
گروهی از مشکلات که عروق خونی (عروق مغز یا قلب) را درگیر می کند
[URL=http://www .variceclinic.com/%d8%a7%d9%86% d9%88%d8%b1%db%8c%d8%b3%d9%85-% d8%a2%d8%a6%d9%88%d8%b1%d8%aa/] انوریسم آئورت[/URL]
ائورت شريان اصلي بدن ميباشد كه با خروج از قلب خون را توسط شاخه هايش به تمام نقاط بدن ميرساند.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

جواد مبارکی
ش، 02/11/89 - 22:15
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
سلام جناب مهندس فاخری علت این بیماری میکروبی به نام استر پتوکوکاست .بیماری با آنژین ،مخملک یا هر نوع عفونت دیگر حاصل از استر پتوکوک شروع می شود.ظاهرا حساسیت فردی ویژه ای نیز رشد و پیشرفت بیماری را تسهیل می کند.


اهداف درمان شامل : تسکین و کاهش درد، کاهش تورم ، کاهش یا توقف روند تخریب مفاصل ، کمک به ایجاد احساس بهتر در فرد و حفظ فعالیت او می باشد. 1- ایجاد تعادل بین میزان فعالیت و استراحت 2-محكم گرفتن اشياء باعث وارد آمدن فشار زيادي برروي مفاصل انگشتان مي‌شود در صورت امكان استفاده از وسايل برقي بجاي وسايل دستي باعث كاهش ميزان فعاليت مفصل و فشار وارد شده به آن مي‌شود.
3-فعاليتهاي روزانه بصورت ناگهاني و در مدت كوتاه انجام نشوند. 4- هر گونه درد در مفصل و اعمالي كه باعث ايجاد درد در مفصل مي‌شوند توجه شود. 5- از داروها برای کاهش درد ، تورم و توقف روند بیماری به سمت بدتر شدن استفاده می شود. دارویی که پزشک تجویز می کند براساس سلامت عمومی بیمار، شدت بیماری و اینکه بیماری تا چه اندازه شدید خواهد شد و مدتی که باید بیمار دارو بگیرد و اینکه دارو تا چه اندازه کارایی داشته و عوارض جانبی آن چه می باشد، خواهد بود.
بس بهتره حتما به یه پزشک متخصص مربوطه مراجعه شود با تشکر
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

هانیه دهقانی
ش، 02/11/89 - 12:07
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
روماتيسم مفصلي بيماريي است که سبب درگيري مفاصل مي شود. اين بيماري منجر به بروز سفتي و درد و تورم مفاصل مي شود. اگر يک زانو يا دست مبتلا به اين بيماري شود ساير مفاصل نيز درگير خواهند شد. اين بيماري معمولاً بيش از يک مفصل را درگير کرده و هر مفصلي را دچار مي کند. بيماران مبتلا به اين بيماري معمولاً احساس خستگي داشته و گاهي اوقات دچار تب مي شوند.
بعضي از افراد فقط براي چند ماه يا يک سال يا نهايتاً دو سال مبتلا به اين بيماري بوده و بعد از طي اين دوره بدون ايجاد هيچگونه ضايعه اي، بيماري رفع مي شود. بعضي ديگر نيز گاهگاهي دچار علائم بوده و گاهي بهبود مي يابند. در بعضي افراد نيز ممکن است بيماري بسيار شديد بوده و براي سالها يا تمام عمر باقي بماند. اين فرم بيماري منجر به بروز صدمات شديد به مفاصل مي شود
علل:ژنتيک ، محيط و هورمونها
درمان:اهداف درمان شامل موارد ذيل است تسکين و کاهش درد، کاهش تورم ، کاهش يا توقف روند تخريب مفاصل ، کمک به ايجاد احساس بهتر در فرد و حفظ فعاليت او مي باشد.
برنامه درمان مي تواند شامل موارد زير باشد: آموزش بيمار، برخورد و اقدامات صحيح خود بيمار با مشکلاتش و گروههاي حمايتي که به فرد کمک مي کنند. تا اطلاعات بيشتري در ارتباط با نحوه درمان، چگونگي انجام فعاليتهاي بدني و استراحت را داشته، نحوه بيان مشکلاتش را پيدا کند.
درمانهايي که جهت بهبودي اين بيماري مورد استفاده قرار مي گيرند :
تغيير در روش زندگي : از جمله کارهايي که مي توان جهت درمان اين بيماري استفاده نمود تغيير در روش زندگي است که شامل ايجاد تعادل بين ميزان فعاليت و استراحت ، مراقبت از مفاصل کاهش استرس هاي رواني، استفاده از يک رژيم غذايي سالم مي باشد.


داروها : بسياري از بيماران مبتلا به روماتيسم مفصلي جهت درمان از دارو استفاده مي کنند. از داروها براي کاهش درد ، تورم و توقف روند بيماري به سمت بدتر شدن استفاده مي شود. دارويي که پزشک تجويز مي کند براساس سلامت عمومي بيمار، شدت بيماري و اينکه بيماري تا چه اندازه شديد خواهد شد و مدتي که بايد بيمار دارو بگيرد و اينکه دارو تا چه اندازه کارايي داشته و عوارض جانبي آن چه مي باشد، خواهد بود.


جراحي: روشهاي جراحي زيادي جهت درمان اين بيماري مورد استفاده قرار مي گيرد. از اين روش جهت تسکين درد، کمک به عملکرد بهتر مفاصل و عملکرد بهتر فرد در فعاليتهاي روزمره خود استفاده مي شود.
مراجعات منظم به پزشک : بسيار مهم مي باشد زيرا از اين طريق پزشک مي تواند ببيند آيا بيماري شديدتر شده و آيا دارو کمک کننده بوده است، عوارض جانبي داروها ظاهر شده اند و در صورت نياز داروها را عوض نمايد. اقداماتي که ممکن است نياز به انجام آن شود شامل: آزمايش خون، ادرار و عکسبرداري مي باشد.


روش درماني جايگزين : گاهي اوقات از رژيمهاي غذايي خاص ، ويتامينها و ساير روشهاي ديگر جهت درمان روماتيسم مفصلي استفاده مي شود. بعضي درمانها به کاهش استرس بيمار کمک مي کند. بسياري از اين روشها بي ضرر مي باشند و اما بايد گفت که اين روشها بطور کامل و دقيق مورد بررسي قرار نگرفته اند لذا قبل از استفاده از آنها حتماً بايد با پزشک مشورت شود.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -


 
     
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 2018 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)