پرسش و پاسخ
 
* پرسش   HyperLink HyperLink
 
 
     
   
     
   
عنوان پرسش: کار در حوزه شبکه یا مهندسی نرم افزار
شرح پرسش: سلام
دوستان من فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار و دانشجوی فوق لیسانس صنایع هستم. در مورد آینده شغلیم تصمیم دارم وارد حوزه مدیریت پروژه بشم که دوست دارم این پروژه ها، کامپیوتری باشه. اما قبل از اون میخوام در پروژه های کامپیوتری کسب تجربه کنم بعد وارد حوزه های مدیریتی اون بشم.
بنابراین در دو زمینه از کامپیوتر یعنی شبکه و مهندسی نرم افزار، مردد هستم. همین الآن بگم که اولویتم با برنامه نویسی نیست حتی اگه درآمد بالایی داشته باشه. بنابراین خواهشاً در مورد برنامه نویسی اصلاً نظر ندیدن (ممنون!).
در مورد شبکه که دوستان عزیز، میدونن مباحث مربوط به اون پیکربندی، امنیت، راه اندازی و... هست که شرکت های مهم در این زمینه سیسکو و مایکروسافت هستن و گواهینامه های جور و واجور برای اون وجود داره. اولویت به سیسکو و یادگیری مناسب لینوکس هست.
در مورد مهندسی نرم افزار، مباحث تحلیل،طراحی و تست(پیاده سازی رو به دلیل گقته شده حذف کردم) سیستم های نرم افزاری (RUP, UML, BPMN)، معماری سرویس گرا (SOA)، معماری سازمانی (EA) و.. هست که در این زمینه نیز انواع گواهینامه ها صادر میشه که مهترینش مورد تأیید IBM (مالک فعلی Rational) هست.
حال بفرمایین با توجه به وضع مملکت در زمینه شبکه (بخصوص امنیت داده و اطلاعات، مدیریت شبکه و مسیر یابی (مبحث جدیدیه))، بیشتر میشه پیشرفت و مدیریت کرد (و صد البته درآمد خوبی داشت) یا در زمینه مهندسی نرم افزار (بخصوص SOA و EA که مباحثی جدید و نیاز امروز کشو است)؟
لطفاً با دلیل و بدون توجه به رشته خودتون (مهندس IT یا مهندس Software) راهنمایی مبسوط بفرمایید. (ملاحضات ادامه تحصیل رو در خارج از کشور هم رو مدنظر داشته باشین هر چند چندان مهم نیست چون مدیریت پروژه این فیلد ها رو در آینده کار خواهم کرد که بین این و ادامه تحصیل در خارج اولویت با اولی-ه، یعنی اولویت کار کرد نه ادامه تحصیل دادن!)
با احترام و سپاس
فایل مرتبط: - - -
لینک مرتبط: - - -
وضعیت سوال: در انتظار پاسخ
 
 
گروه تخصصی: فنی مهندسی > کامپیوتر زمان ثبت سوال: یکشنبه، 30 بهمن 1390 - 09:51:12 تعداد بازدید: 509 تعداد پاسخ: 2
 
     
 
* پاسخ جدید  
 
 
     
 


 
     
 
پاسخ:  
   
فایل مرتبط: (حد اکثر 4 مگابایت)
لینک مرتبط:
 
 
پیام مدیریت در خصوص درج پاسخها

 
     
 
* مشخصات متخصص جدیدترین  -  قدیمی ترین  - امتیاز
 
 
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

صلاح الدین احمدزاده
چ، 18/02/98 - 14:41
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
باتوجه به وضعیت کنونی کشور که همه چیز نوسان دارد هیچ گزینه ای پیشنهاد نمی گردد
انتخاب اینکه کدام راه را بروید با خودتان است. توصیه می گردد بر روی امنیت و پیکربندی شبکه تمرکز نمایید. چون مباحث شبکه ها را بدون مدرک و تحصیل ساده می تان بدست آورد و استفاده کرد. ولی مباحث امنیت شبکه جزء بهترین بخشهای شبکه های رایانه ای است
موفق باشید
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

محسن نصیری
پ، 12/02/98 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
نقل قول از: علی اصغر عبدالله زاده (1391/36/14 - 22:36):
... ...

ممنون از جوابتون!
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -


 
     
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2020 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)