پرسش و پاسخ
 
* پرسش   HyperLink HyperLink
 
 
     
   
     
   
عنوان پرسش: پیش بینی بازار فردا
شرح پرسش: با توجه به معاملات ، اخبار و اتفاقات هر روز یک پیش بینی در مورد بازار روز بعد میشه داشت که سعی میشه روزانه پیش بینی هایی در مورد بازار روز بعد در این قسمت قرار داده بشه. میتونید از این قسمت برای تصمیم گیری خرید و فروشتون استفاده کنید. البته مطالبی که تو این قسمت بیان میشن پیش بینی شخصی من و بقیه دوستانی هستش که توی بحث شرکت میکنن و ممکنه که هیچکدوم اتفاق نیافته
فایل مرتبط: - - -
لینک مرتبط: - - -
وضعیت سوال: در انتظار پاسخ
 
 
گروه تخصصی: همه موارد زمان ثبت سوال: جمعه، 05 خرداد 1391 - 22:17:04 تعداد بازدید: 641 تعداد پاسخ: 26
 
     
 
* پاسخ جدید  
 
 
     
 


 
     
 
پاسخ:  
   
فایل مرتبط: (حد اکثر 4 مگابایت)
لینک مرتبط:
 
 
پیام مدیریت در خصوص درج پاسخها

 
     
 
* مشخصات متخصص جدیدترین  -  قدیمی ترین  - امتیاز
 
 
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سارا عمرانپور
ی، 16/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
لینک پیش بینی بازار یکشنبه 3/شهریور/92

http://rs. rhbroker.com/show.file?mainfile =true&userfile_id=19264 509&showType=1

گ روه تحلیلی شرکت کارگزاری راهنمای سرمایه گذاران
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://rs.rhbroker.com
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سارا عمرانپور
ی، 16/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
در پایان معاملات دیروز شاخص کل با افت 102 واحدی به سطح 45488 واحد رسید. نمادهای فارس با 88 واحد ، شبریز با 28واحد و شاراک با 9 واحد بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل شپنا با51 واحد ، پارسان با50 واحد و وصندوق با 21 واحد بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص داشتند.ریزش بازار می تواند بدلیل 4 عامل باشد: نزدیکی به انتخابات ،رسیدن شاخص به سقف قبلی ، جو روانی تحریم ریال و شرکت های پتروشیمی و خودرویی ، ناآرامی های سوریه و ترکیه. به همین دلایل احتمالا در هفته جاری با رکود معاملاتی در بازار روبرو خواهیم بود
اخبار سیاسی تآثیر گذار بر بازار سرمایه:
انتخابات: توافق هایی بین عارف و روحانی با واسطه گری آقای خاتمی بوجود آمده است و نتیجه نشست ها فردا عصر اعلام میشود. در مورد اصول گرایان هم امشب جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم رای نهایی خود را در حمایت از کاندیدای اصلح ائتلاف مشخص خواهند کرد. ولایتی شانس بالایی در جلب حمایت آن ها دارد.
بودجه: مسئله کنترل قیمت ارز مجددا از شورای پول و اعتبار گرفته شد و به بانک مرکزی واگذار شد. در بررسی سایر بندها مورد خاصی گزارش نشده است.
بازار سرمایه:
گروه پتروشیمی : در گروه پتروشیمی در دو روز اخیر مجددا دو خبر در مورد خوراک منتشر شده است. 1- صحبتهای معاون امورزیربنایی مرکزپژوهش‌ها که بیان کرده علیرغم تأکید مرکز پژوهش‌های مجلس قیمت گاز پتروشیمی‌ها در بودجه 92 نیز پایین در نظر گرفته شد. اگر این افزایش قیمت تأثیر شدیدی روی سود این مجتمع‌ها داشت ما تا این حد موافق افزایش قیمت نبودیم، اما آنچه نصیب پتروشیمی‌های گازی می‌شود از حالت سود خارج شده است. افزایش قیمت گاز پتروشیمی‌ها به راحتی تا 13 سنت هم توجیه اقتصادی دارد و حتی افزایش قیمت به 10 سنت نیز در شرایط کمبود منابع در بودجه، منابع خوبی در اختیار کشور قرار می‌دهد. در لایحه بودجه سال 92 مستقیما صحبتی در مورد خوراک پتروشیمی ها نشده است. بنظر می رسد آنچه ایشان گفته همان مبحث قانون هدفمندی یارانه ها است و قیمت گاز خوراک هم داخل آن دیده شده است. در هر صورت اگر واقعا مجلس قیمت گاز را حتی زیر 10 سنت تعیین کرده باشد خبر بسیار خوبی برای پتروشیمی ها خوراک گاز است. در این گروه خارک با ارائه شفاف سازی همچنان بر سود قبلی تاکید کرده است. بنظر می رسد بدون تعدیل سود نماد بازگشایی گردد. 2- در خبر دیگر معاون وزیر نفت از همسنگ سازی تعرفه خوراک‌های گازی و مایع واحدهای پتروشیمی خبر داده است. این اولین بار است که ایشان حرف از کاهش قیمت خوراک مایع از 95% فوب خلیج فارس به 90% فوب خلیج فارس زده است. بحث خوراک مایع پیچیدگی های زیادی دارد زیرا قسمتی از خوراک مایع از پالایشگاهها و قسمت دیگر از خوراک بین مجمتمعهای پتروشیمی فراهم می شود. در هر صورت این کاهش 5% می تواند تاثیر مناسبی بر سود شرکتهای خوراک مایع مانند شاراک و شیران و شصفها و زیر مجموعه های فارس بگذارد.
گروه پالایشگاهی: در پالایشگاهی ها شراز مجدد برای تعدیل سود متوقف شده است. در سال 91 که بازار در جو پالایشگاهی ها قرار داشت هر بسته و باز شدنی، چه تعدیل مثبت بود چه منفی، برای بازار شیرین بود. ولی در روزهای فعلی بسته شدنهای متوالی سهام این گروه بازار را بیشتر نسبت به این گروه بی اعتماد کرده است.

گروه سیمان: در گروه سیمانی ، به نظر امروز هم عرضه ها ادامه دار باشد. هر چند به نظرمیرسد اصلاح سیمانی ها موقت خواهد بود و این گروه خود را برای رالی بعدی آماده می کنند. البته زمزمه هایی از عراق شنیده می شود مبنی بر ممنوعیت واردات سیمان که این خبر تأیید نشد. این گروه پس از رشد اخیر، عرضه ها شدت گرفت و برخی از نمادها با صف فروش روبرو شدند. لیدر این گروه سفارس پس از 4.5 میلیون سهم داد و ستد با صف فروش 5 میلیونی روبرو شد. سغرب ، سپاها و ستران هم با صف فروش روبرو شدند.
فولادیها: در گروه فولادی همچنان معاملات کم حجم دنبال می شود. فخوز قبل از رفتن به مجمع بار دیگر سود سال 91 خود را به 6572 ریال افزایش داده است. ذوب هم سود سال مالی 91 را بر اثر تسعیر ارز خریدهای خارجی تا 50% تعدیل منفی داده است. بازار در انتظار گزارش 12 ماهه فولاد است.
گروه دارویی: در گروه دارویی هم اغلب نمادهای مطرح منفی و تقریباً با صف فروش روبرو بودند.
گروه کاشی سازان: شركت های كاشی ساز صادراتشان به صورت ریالی بوده و ارزی از صادرات خود دریافت نمیكنند.از پتانسیل های عمده این شركت ها افزایش نرخ ارز و كاهش میزان واردات و افزایش نرخ فروش صادراتی و داخلی محصولات این شركت هاست.ریسک این گروه داشتن بدهی ارزی و احتمال تسعیر ارز با نرخ اتاق مبادلاتی است كه عمدتا سبب اعمال p/eهای پایین توسط بازار در نمادهای كاشی ساز شده است.همچنین با توجه به انرژی بر بودن صنایع
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سارا عمرانپور
ش، 15/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
پیش بینی بازار 3شنبه 16/3/91:
بورس تهران در نیمه اول خرداد ماه متاسفانه خوب ظاهر نشد . در این 15 روز همچنان شاهد بازاری کم رونق با حجم معاملاتی اندک بودیم.به نظر می رسد تا دوربعدی مذاکرات در مسکو همچنان بازار با روند سینوسی به کار خود ادامه دهد. البته انتظار داریم درنیمه دوم خرداد اوضاع بازار بورس با توجه به نزدیک شدن به دور جدید گفت وگوها وهمچنین درپیش بودن ترافیک فصل مجامع،حال و روز بهتری نسبت به نیمه اول ماه داشته باشد. افزون بر این،انتشار گسترده اوراق مشارکت با نرخ سود سالانه 20 درصد بخش زیادی از سرمایه سرگردان بازار را جذب کرده است.
دربازار طلا و سکه هم با توجه به رشد قابل توجه قیمت جهانی طلا شاهد افزایش قیمت ها بودیم. قیمت جهانی طلا طی چند روز گذشته از محدوده 1550 دلاری حدود 80 دلار افزایش داشته است.البته از نظر تکنیکال طلای جهانی درمحدوده 1670 تا 1700 تومانی با باند مقاومتی محکمی برخورد خواهد داشت.
درمعاملات روز شنبه دماسنج بازار با 20 واحد کاهش به 26735 رسید که نماد کچاد بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشت،در مقابل مخابرات نیز در صدر منفی کنندگان بازار قرار گرفت.
اخابر که بعد از برگزاری مجمع و تقسیم سود 42 تومانی همچنان با روندی منفی مواجه است، هم اکنون به قیمت 255 تومان رسیده است. البته در محدوده 250 تومانی از حمایت خوبی برخوردار است.
در گروه قندی هم که در چند روز ابتدای هفته گذشته اکثر نمادهای آن در شرایط مثبت کامل معامله شدند، موج صعودی دوامی نداشت , مجددا شاهد ادامه روند منفی دراین گروه هستیم. البته با توجه به این که شاخص گروه قندی طی دوماه گذشته بیش از 50 درصد کاهش داشته، به نظرمی رسد که قیمت ها دراین گروه افت اصلی را پشت سر گذاشته اند. به هرحال بهتر است که دراین گروه انتظار رشد قابل توجه قیمت در کوتاه مدت را نداشت. بنابراین به نظر می رسد قیمت ها در این گروه بعد از رسیدن به محدوده های حمایتی مهم،مدتی استراحت داشته باشند.
در گروه معدنی و فلزی هم روز شنبه قرار بود که 15درصد از سهام ذوب آهن به صورت بلوکی واگذار شود.
در چنین شرایطی تا پایان وقت هیچ تقاضایی برای خرید آن ارائه نشد. از جمله دلایل چنین اتفاقی را می توان قیمت بالای سهام ذوب آهن با توجه به وضعیت بنیادی و همچنین اعلام تخصیص این بلوک بابت رد دیون دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان دانست.چنین موضوعاتی باعث شد تا این واگذاری سازمان خصوصی سازی بدون مشتری بماند. عدم واگذاری این بلوک همچنین باعث شد تا سهام ذوب آهن که صف خرید داشت نه تنها صف آن عرضه شود، بلکه قیمت آن نیز تا رقم صفر تابلو نیز افت کند.به نظرمی رسد فردا نیز شاهد معاملاتی منفی دراین نماد باشیم.
اما فولاد مبارکه اصفهان نیز همچنان روندی منفی دارد.البته فولاد در محدوده 280 تومانی با حمایتی تقریبا مناسب روبروست. به هرحال انتظار میرود که قیمت فعلا درمحدوده 280 تا 300تومانی در نوسان باشد.همچنین سایر نمادهای فلزی نیز وضعیت مشابهی دارند.
در نمادهای معدنی هم همراه با افت قیمت های جهانی شاهد کاهش قیمت نمادهای وابسته به قیمت های جهانی هستیم. فاسمین بعد از برگزاری مجمع و تقسیم سود 80 تومانی همراه با افت قیمت جهانی فلز روی همچنان روندی منفی دارد و شنبه نیز تا محدوده 530 تومانی افت قیمت داشت.البته فاسمین به محدوده حمایتی مهم 500 تا 520 تومانی نزدیک شده است که این باند حمایتی به سادگی شکسته نخواهد شد. معادن بافق نیز همچنان روندی منفی دارد.
البته کبافق درمحدوده 1100 تومانی حمایت بسیار محکمی دارد و در واقع این محدوده کف قیمت هشت ماهه گذشته است.
نمادهای گروه روی نیز افت اصلی را پشت سر گذاشته اند و کاهش محسوس قیمت های این گروه دور از انتظار است.روز شنبه چادرملو بعد از برگزاری مجمع و تقسیم سود 100 تومانی در قیمت 554 تومان بازگشائی شد. این در حالی است که این قیمت نسبت به قبل ازمجمع که 641 تومان بوده است، 87 تومان کاهش نشان می دهد.اما نکته اینجاست که با اعمال سود تقسیمی نه تنها این بازگشائی اثر منفی بر شاخص نداشته بلکه با اعمال این روش اثر مثبت 15 واحدی بر شاخص را نیز شاهد هستیم.
در گروه تجهیزاتی نیزشنبه اکثر نمادها منفی معامله شدند. فاراک که ابتدای خرداد پس از اعمال افزایش سرمایه 85 درصدی در قیمت 155 تومان بازگشائی شده بود،روز شنبه تا صف فروش در قیمت 138 تومانی نیز عقب نشینی داشت.
البته صف آن دوامی نداشت و فعلا قیمت در محدوده حمایتی مهمی قرار گرفته است که انتظار داریم قیمت در همین محدوده حمایت شود.فاذر نیز که بعد از تعدیل مثبت هفته گذشته بازگشائی شد، برخلاف انتظار با روندی منفی مواجه شده است.فاذر در محدوده 240 تومانی حمایت مناسبی دارد.حفاری نیز هر چند شنبه منفی بود،ولی کاهش حجم معاملات نشان دهنده اشباع جبهه فروش است.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سارا عمرانپور
ج، 14/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
دیروز شاخص کل با 363 واحد رشد به سطح 44470 واحد رسید. بیشترین تاثیر مثبت مربوط به فارس با 152 و پس از آن فملی با 52 بود بیشترین اثر منفی را مخابرات و کگل با 18 و 15 واحد اثر منفی بود. از نظر تکنیکی شاخص در سطح 44580 مقاومت مهمی را پیش روی دارد شکست این مقاومت و تثبیت بالای این سطح می تواند شاخص را به سمت سقف قبلی ( 45800 واحد ) حرکت دهد.
اخبار سیاسی تآثیر گذار بر بازار سرمایه:
- مجلس: بررسی بودجه در مجلس تمام شد و به تصویب رسید.
- انتخابات: برنامه های تبلیغاتی کاندیداها ادامه دارد. فعلا بیشترین تاثیر را برنامه های تلویزیونی دارد
گروه دارو : در صنعت دارو هم عرضه ها شدید بود. ولی در نهایت تمام عرضه های حقوقی ها توسط بازار جذب شد و صفهای خرید سر جای خود برگشت. هنوز هیچ تعدیل مثبتی در این صنعت اعلام نشده است. باید انتظار اولین تعدیلات را در گزارشهای سه ماهه داشت. p/e این صنعت در حال رشد است.
گروه بانکی: امروز بعضی سهام بانکی نیز صف خرید شدند. گروه بانک در حال حاضر پایینترین p/e بازار را دارد.
گروه سیمان: امروز یک بازگشایی 230 درصدی در گروه سیمان (ساربیل) داشتیم. سهام این صنعت وضعیت متفاوتی از نظر مجمع رفتن و یا اعلام تعدیل اخیر ناشی از افزایش نرخ سیمان دارند، در کل رشد p/e در حال حاضر اتفاق افتاده است. در سفارس امروز صف خرید سنگینی وجود داشت که تنها به میزان حجم مبنا عرضه شد. در این گروه احتمالاً به زودی شاهد تعدیل قابل توجه سیمان درود هم خواهیم بود.
قیمت صادراتی سیمان اکثر شرکت های گروه در چند ماه اخیر رشد زیادی داشته و این موضوع می تواند تعدیلات قابل توجهی را برای آن ها به همراه آورد. کاهش فعالیت های عمرانی دولت و کاهش ساخت و ساز ها هم می تواند به سیمانی ها کمک کند که بخش بیشتری از تولیداتشان را به کشورهای در حال بازسازی اطراف صادر کنند. تولید مازاد بر نیاز داخل و وابستگی شدید به بازار صادراتی عراق از ریسکهای فعلی این صنعت است.
گروه پالایشگاهی: شتران در گزارش تکمیلی اعلام کرده که قیمت هر بشکه نفت 103.27 دلار است که با 5 درصد تخفیف می شود 98.1 دلار اما اگر به قیمت نفت در صورت مالی شرکت ( قسمت بهای تمام شده مواد مصرفی) توجه کنیم حدود 105.9 دلار که حدود 7.8 دلار بیشتر در نظر گرفته شده است. میزان مصرف شرکت حدود 87 میلیون بشکه نفت بوده که با ضرب این میزان در 7.8 وبا احتساب دلار مرجع 1226 تومانی و تقسیم مبلغ کل به تعداد سهام شرکت به ازای هر سهم 13600تومانو با کسر مالیات آن حدود 10500 تومان فقط از این محل تعدیل مثبت سال 91 خواهد بود.
در این گروه پتروشیمی تبریز تعدیل سود 91 را اعلام کرده است و احتمالاً این سهم می تواند از فردا به تابلوی بورس بازگردد. برای گروه پالایشگاهی تدوام روند صعودی در میان مدت پیش بینی میشود. حمایت پالایشگاه شیراز در محدوده 2190 تومان و حمایت پالایشکاه اصفهان 2550 تومان است. ایرانول هم امروز توانست به روند صعودی خود ادامه دهد و با صف خرید به کار خود پایان داد. فردا سهم به محدوده مقاومتی 1200 تومانی می رسد که اگر بتواند به سلامت از آن عبور کند، رشد قیمت تا 1500 تومان هم در میان مدت امکان پذیر خواهد بود
گروه انبوه سازان : در گروه انبوه سازی ، شاخص این گروه در داخل یک محدوده تراکمی در حال نوسان است. در صورت شکست سقف این مثلث ، رالی گروه شروع خواهد شد.
گروه کاشی و سرامیک: کاشیها که نزدیکترین صنعت به صنعت سیمان هستند. در این صنعت هم رشد قیمت 20% محصولات در اواسط اردیبهشت اخذ شده است که هنوز در صورتهای مالی شرکتها لحاظ نشده است. صنعت کاشی نیز توافقنامه ای (مانند سیمانیها ) را با سازمان حمایت به امضا رسانده است که تغییر قیمت و تنظیم بازار را به عهده اتحادیه کاشی و سرامیک گذاشته است. از لحاظ تکنیکی گروه مقاومت های سختی پیش رو دارد. قیمت به میدلاین کانال بلند مدتی خواهد رسید و از دید هارمونیک الگوی ab=cd روی 161٪ lدر حال شکل گیری است. در صورت عبور شاخص این گروه از این مقاومت ها ، احتمال رشد در این گروه زیاد است .
گروه سرمايه گذاري ها: هلدینگ خلیج فارس هم به عنوان لیدر جدید بازار معاملات پر قدرتی دارد. سرمایه گذاری پتروشیمی هم این روزها با اقبال مناسبی روبه رو شده و معاملات پر حجمی دارد. رشد قیمت دلار منجر به تحولات بنیادین در زیر مجموعه های این شرکت شده واکثر آن ها را از زیان بیرون برده و مجدداً سودآور کرده است. از طرف دیگر وضعیت بنیادی گازلوله دیگر زیر مجموعه وپترو هم بسیار تغییر کرده و شرکت وضعیت مناسبی دارد. همچنین به زودی فاز دوم پتروشیمی کارون نیز به بهره برداری خواهد رسید و ظرفیت این شرکت دو برابر خواهد شد. وپترو مالک 17 درصد پتروشیمی کارون است. این سهم اگر بتواند مقاومت 190 تومانی را پشت سر
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سارا عمرانپور
ج، 14/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
پیش بینی بازار 4شنبه:
بازار امروز هم به مانند بازار روز گذشته شروع نسبتا مثبتی داشت، اما بتدریج منفي شد.به نظر مي رسد اين روزها كاهش جدي فعاليت حقوقي ها در بازار و عدم حمايت مسئولان از بازار سرمايه از يك طرف و در ركود قرار گرفتن اكثر صنايع به دليل مسائل سياسي و انتظار برای نشست آينده مسكو باعث وضعيت فعلي بازار شده است. امروز شاخص با روند منفي كار خود را پايان داد به طوري با افت 45 واحدي به سطوح 26803 واحدي رسيد.
دربازارهاي جهاني هم قيمت ها كمي بالا آمده اند.روي هم اكنون در سطوح قيمتي بالاي 1900 دلار درحال معامله است. مس نيز در سطوح قيمتي بالاي 7750 دلار در حال معامله مي باشد كه اين روند صعودي در صورتي كه ادامه دار باشد مي تواند منجر به برگشت روند سهام معدني در بازار 4شنبه شود.
در بازار امروز سيماني ها همچنان روند صعودي خود را ادامه داده و به گروه برتر بازار تبديل شده اند. سيماني هايي كه همچنان پتانسيل هايي مانند افزايش احتمالي نرخ سيمان و حتي آزاد سازي نرخ فروش سيمان را پيشروي خود دارند.بايد توجه داشت كوچكترين افزايش نرخ سيمان مي تواند سود شركت هاي سيماني را تا حدود زيادي افزايش دهد و اثرات احتمالي گام دوم طرح تحول را خنثي نمايد.
در اين گروه سيمان غرب، هگمتان، دورود، بهبهان و مازندران و به طور كلي آن دسته از سيماني هايي كه سرمايه كمتري داشته و p/e آن ها نيز در سطوح پايين 5 مرتبه قرار دارد بيشتر مورد توجه بازار مي باشند. به نظر می سد فردا هم كماكان روند صعودي سيماني ها ادامه يابد.
امروز اگر چه خودرويي ها روندی منفي را طي كردند، اما سايپا ديزل پس از تعديل مثبت 150 درصدي سود سال 90 خود امروز با رشد قيمتي خوبي بازگشايي شد.كنترل هزينه هاي مالي و افزايش فروش محصولات اين شركت با تغيير مديريت سايپا ديزل باعث تحول در اين سهم خودرويي شده است. در ساير نمادهاي خودرويي نيز قيمت سهام اين شركت ها كم كم به سطوح حمايتي معتبري نزديك مي شود.سايپا با توجه به احتمال تعديل منفي اندك سود سال 90 خود احتمالا تا قيمت هاي 160 تومانی افت كرده و سپس يا به دليل برگزاري مجمع و يا به دليل عرضه سهام سايپاي كاشان با بازدهي 10 درصدي مواجه خواهد شد.اما كماكان روند كاهشي توليدات خودروسازان از ابتداي سال 91 چشم انداز خوبي را براي خودرويي ها در سال 91 رقم نمي زند.
در گروه بانكي امروز بانك هاي پاسارگاد، كارآفرين و پست بانك با روند مثبت خوبي همراه شدند. در اين بين وكار برنامه اخذ مجوز افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي دارايي دارد.در گروه بانكي درنماد بانك صادرات نيز شنيده مي شود شركت قصد افزايش سرمايه از اين محل را دارد. با توجه به نظر مثبت سازمان بورس مبني بر افزايش سرمايه بانكي ها از اين طريق بايد منتظر توجه بيشتر بازار به گروه بانكي باشيم. امروز نه نرخ هاي بالاي فروش شمش فخوز و نه آگهي فروش بلوكي ذوب آهن هيچ کدام نتوانست روند فولادي ها را مثبت كند. به نظر مي رسد فولاد مباركه هم به زودي با تعديل مثبت در گزارش 12 ماهه خود مواجه شود.
در اين گروه شنيده مي شود که تامين اجتماعي قصد خريد بلوكي سهام فخوز و ذوب آهن را دارد. از طرف ديگر فخوز هم به دليل رشد قيمتي شمش خود در بورس كالا بايد به زودي تعديل مثبتش را براي سال 91 به بازار اعلام نمايد.پس فولادي ها هم به زودي روند صعودي خود را در پيش خواهند گرفت. امروز دو نماد تجهيزاتي آذرآب و ماشين سازي اراك علي رغم تعديل مثبتشان همچنان با روندی منفي مواجه شدند.
يك منفي 4 درصدي ديگر سهام تجهيزاتي ها را به سطوح قيمتي خوبي براي خريد خواهد رساند. به خصوص آذرآب كه از وضعيت بنيادي بهتري برخوردار بوده و قابليت افزايش سرمايه 200 درصدي و تعديل سود سال 91 را نيز دارا مي باشد.اما در نهايت براي فردا انتظار داريم بازار با روند متعادل تري كار خود را دنبال كند. سهام شركت هاي معدني مي توانند فردا با نوسانات مثبت همراه شوند.
در اين بين بانكي ها نيز به نظر مي رسد با توجه به پتانسيل افزايش سرمايه هايشان با اقبال بيشتري مواجه خواهند شد، اما همچنان سيماني ها ليدر بازار خواهند بود.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سارا عمرانپور
پ، 13/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
لینک پیش بینی بازار یکشنبه 3/شهریور/92

http:// rs. rhbroker.com/show.file?mainfil e =true&userfile_id=19264 509&showType=1

گروه تحلیلی شرکت کارگزاری راهنمای سرمایه گذاران
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
150678_2013082508510743357sl58dk4q.changeto(pdf)
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سارا عمرانپور
پ، 13/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
پیش بینی بازار 4شنبه17/3/91
استراحت دو روزه بازار هم نتوانست روند منفي بازار را كه از هفته گذشته شروع شده است را پايان دهد.روندي فرسايشي كه سهامداران حقيقي را حسابي خسته كرده است. در این روزها م شاهد كاهش شديد حجم نقدينگي در بازارسرمايه هستيم.اين روزها زنگ هاي خطر هم نتوانسته سهامداران حقوقي را هوشيار كند. سهامداراني كه در مقطع فعلي بيش از پيش اهمیت بودنشان احساس مي شود.اين روزها بايد چشم انتظار سهامداران حقوقي باشيم تا به كمك بازار آیند و مجددا با افزايش و تزريق نقدينگي دربازارجهت بازار را عوض كنند.اين روزها انگار که بازارهاي جهاني در حال فروپاشي مي باشند. روند نزولي نفت، مس، روي و به طور کلی تمامي كالاها در بازارهاي جهاني با شدت بالايي ادامه دارد.مشكلات يونان هم كه در حال سرايت به اسپانيا و چند كشور اروپايي است،خطر فروپاشي اتحاديه اروپا را افزايش داده است.به هر حال فعلا چشم انداز قيمت هاي جهاني كالاها از نفت گرفته تا فلزات همگي منفي مي باشد.اما شاخص بورس همچنان با افت به كار خود ادامه مي دهد. به طوري كه امروز هم شاهد افت 42 واحدي شاخص كل بوديم. شاخصي كه فعلا به نظر مي رسد تا كسي به دادش نرسد مي خواهد روند نزولي فعلي را ادامه دهد. اكثر گروه ها يا به بیان بهتر همه بازار با روند و جو منفي همراه بودند. امروز گروه سيماني ها هم كه چند روزي خيمه پيروزي خود را بر بام بازار افراشته بودند با روند اصلاحي همراه شدند. به نظر مي رسد سيماني ها فردا نیزهم همچنان با روند منفي و اصلاحي كار خود را دنبال كنند.اما در گروه كوچك قندي ها كه روزگاري حاشيه ساز ترين و پراقبال ترين گروه ها بودند،نیز بازگشايي منفي و صف فروش امروز قشير كماكان باعث ادامه روند نزولي در سهام قندي شده بود. از طرف ديگر خبر واردات محموله هاي 50 هزارتني شكر از برزيل هم مزيد بر علت شده تا سهام قندي ها همچنان روزانه با افت قيمتي هر روز سهامداران خود را نااميدتر از ديروز كنند.
اما تنها گروهي كه امروز كمي وضعيتش بهتر بود گروه بانكداري بود كه امروز حداقل چند نماد مثبت را از اين گروه ديديم.نمادهايي همچون بانك ايران زمين و بانك كارآفرين جز نمادهاي مثبت امروز بانكي ها بودند. به اعتقاد ما همچنان سهام بانكي جز گزينه هاي مناسب با ديد ميان مدت مي باشند. در اين گروه بانك كارآفرين و ملت جز دو سهم برتر از ديد بنيادي هستند.در خودرويي ها هم همچنان در نماد سايپا معاملات بلوكي ادامه داشت.اين معاملات بلوكي حداقل مانع از افت قيمتي سهام سايپا شده است.سايپايي كه به زودي مجمع خود را برگزار و احتمالا تا يك ماه آينده سهام سايپاي كاشان را نيز در بازار فرابورس عرضه خواهد كرد. اما مابقي خودرويي ها وضعيت خوبي نداشتند.به طوري كه امروز زامياد، گروه بهمن، ايران خودرو و سايپا ديزل همگي با روندی منفي و افت قيمتي همراه بودند. خودرويي ها هم فعلا چشم انتظار نشست مسكو و احتمال كاهش تحريم ها مي باشند.اين روزها افت شديد قيمت جهاني نفت و فلزات حال و روز خوبي نه براي سهام گروه معدني گذاشته است و نه ديگر كسي به گروه پتروشيمي توجه مي كند.البته در گروه پتروشيمي امروز تك سهم پتروشيمي كرمانشاه كمي وضعيت متعادل و مثبتی را در پيش گرفت. مابقي سهام اين گروه نیز همچنان با روندی منفي همراه مي باشند.
طبق تحقيقات صورت گرفته ظاهرا شركت هايي كه محصولاتشان به صورت مايع مي باشد، مانند شركت هاي توليد كننده متانول مشكلاتي را در خصوص حمل محصولات خود پيدا كرده اند و مابقي سهام اين گروه وضعيتشان عادي مي باشد.سهام پتروشيمي ها كم كم مجددا با انتشار گزارشات 3 ماهه سهام اين گروه مورد توجه بازار قرار خواهد گرفت.
اما اوضاع در معدني ها و به خصوص شركت هاي رويي اصلا مناسب نمي باشد. بازگشايي نامناسب كروي پس از برگزاري مجمع در بازار امروز و روند منفي ساير شركت هاي زير مجموعه توسعه معادن روي چشم اندار خوبي را از اين سهم به نمايش نمي گذارد.
بازار 4شنبه هم احتمالا به مانند 3شنبه دنبال خواهد شد. مگر اينكه پتانسيل و يا خبري بتواند كمي از بار منفي بازار كاسته و باعث متعادل تر شدن روند معاملات شود.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مهتاب رهنما
چ، 12/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
سلام خانم عمرانپور -من هم قصد خرید سهام دارم ولی از بازار وخرید سهام اطلاعات کمی دارم میشه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سارا عمرانپور
چ، 12/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
روز گذشته شاخص با رشد 196 واحدي به سطح 44107 واحد رسید بنظر میرسد هدف میان مدت شاخص 50هزار واحد باشد. بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص را فارس با 187 واحد و بیشترین تاثیر منفی نیز مربوط به کگل و فولاد با 36 و 29 واحد بود. از نظر تکنیکی سطح 44575 به عنوان مقاومت بعدی شاخص خواهد بود. این سطح علاوه بر این که یک سطح فرکتالی است ، بر روی فیبوناچی 61.8 درصد قرار دارد. هدف میان مدت شاخص 50000 واحد می باشد.
اخبار سیاسی تآثیر گذار بر بازار سرمایه:
- مجلس: مجلس به بندهای الحاقیه بودجه رسیده است، فردا انتخابات هیات رییسه مجلس برگزار خواهد شد. به احتمال زیاد تغییر خاصی ایجاد نمیشود.
- انتخابات: با نزدیک شدن به انتخابات صف بندی نامزدها شفاف شده است: جبهه پایداری رسما جلیلی را نامزذ خود اعلام کرد. ایت ا... مصباح هم با ذکر اینکه نسبت به لنکرانی اشنایی بیشتری داشته است، از جلیلی حمایت کرد. دکتر ولایتی برای اولین بار در گفت و گوی ویژه خبری در رسانه ملی و از زبان مشاور بین الملل مقام معظم رهبری ، اعداد و ارقام مربوط به طلب ایران از چین و هند را علنی کرد و بیان کرد به دلیل کمبود دلار در داخل ، قیمت آن سه برابر شده و مشکلات عدیده ای برای مردم ایجاد شده استدر سمت اصلاح طلبها نیز ملاقاتهای روحانی و عارف با هاشمی و خاتمی بیشتر شده است. اولین مناظره گروهی نامزدها نیز روز جمعه برگزار خواهد شد

بازار سرمایه:
گروه دارو : گروه دارويي : در این گروه عرضه ها شدت گرفت و پیش بینی میشود امروز هم روی این نمادها عرضه داشته باشیم. برخی از نمادهای این گروه به دلیل صف خرید سنگین و عدم عرضه نسبت به میانگین گروه رشد کمتری داشتند. سبحان و شركت هاي زير مجموعه( البرز دارو و ايران دارو) همچنان روند صعودي دارند. احتمالاً اين سه سهم دارويي تعديل مثبت خوبي خواهند داشت . سایر شرکتهای دارویی ازجمله اسوه و كارخانجات داروپخش به دليل فاصله مثبت و رشد قيمتي در هنگام بازگشايي روند متعادلی را سپري كردند
گروه سیمان: تعديل مثبت سيماني ها تازه شروع شده و هر روز شاهد تعديل مثبت تعدادی از سيماني های بازار هستیم. سيماني هايي كه پتانسيل تعديل مثبت بسيار خوبي دارند و بازار در حال افزايش p/e متوسط آنها است.در این گروه سيمان غرب و دورد گزينه هاي برتر اين گروه محسوب مي شوند. دو سهمي كه پتانسيل تعديل مثبت عايدي بسيار خوبي داشته و روند ميان مدتشان همچنان صعودي ارزيابي مي شود. البته اكثر نمادهاي سيماني با ديد ميان مدت گزينه بسيار خوبي محسوب میشوند. هدف تکنیکالی نماد سفارس که شاخص این صنعت است 240 تومان خواهد بود. امروز تقریبا تمام فروش سهم در نماد سفارس متعلق به صندوق نفت بود.
گروه پالایشگاهی: در این گروه شتران با شايعات خوبي همراه است و افزايش سرمايه 1000 درصدي از يك طرف و شايعه تعديل مثبت سود سال 92 در كنار سهام شناور اندك سهم باعث ادامه يافتن روند صعودي شتران در بازه ميان مدت خواهد شد.
گروه انبوه سازان : این گروه از نظر تکنیکی بر روی ترند بلند مدت خود قرار دارند. ضمن این که در تایم کوتاه تر شاخص این گروه در یک محدوده رنج در حال نوسان است که اکنون به کف این ناحیه رسیده است.
گروه کاشی و سرامیک: در این گروه احتمال افزایش 40 درصدی قیمت محصولات وجود دارد. به نظر می رسد به دلیل این که رابطه منطقی بین بهای تمام شده و قیمت فروش محصولات صنعت کاشی و سرامیک ایجاد شود، با درخواست افزایش نرخ محصولات این گروه موافقت شود.
گروه مواد غذایی : نرخهای جدید روغن خوراکی هم مجدد اعلام شده است. تنها به فاصله یک ماه از افزایش حدود 30% قبلی مجددا افزایشی نرخی میان 15-20% اعلام شده است
گروه سرمايه گذاري ها: وصندوق و هلدينگ خليج فارس و نفت و گاز پارسيان در بين سرمايه گذاري ها داراي پتانسيل بنيادي بالايي هستند و جاي رشد قيمتي خوبي را در بازه ميان مدت دارند. احتمال معاملات این گروه متعادل خواهد شد و بصورت آرام به روند صعودي خود ادامه میدهند.
تجهيزاتي ها : در این گروه نماد آذراب با اخبار مثبت همراه است . آذراب براي سال 91 به سود 58 توماني رسیده است براي سال 92 با شايعه سود 80-100 توماني با فروش برخي از دارايی هاي خود مواجه است كه همين شايعات باعث صف خريد سهم و رشد آن شده است
گروه پتروشیمی : مجمع کرماشاه روز گذشته برگزار شد و تقسیم سود 180 تومانی را تصویب کرد. در مجمع خراسان نیز حدود 130 تومان سود تقسیم خواهد شد. به این ترتیب تقسیم سود بالای زیر مجموعه های پارسان می تواند سود این سهم را تا حوالی 175 تومان رشد دهد.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سارا عمرانپور
س، 11/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
لینک پیش بینی بازار سه شنبه 29/مرداد/92


http://rs. rhbroker.com/show.file?mainfile =true&userfile_id=19200 416&showType=1


گروه تحلیلی شرکت کارگزاری راهنمای سرمایه گذاران
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
http://rs.rhbroker.com
150678_20130820084644593e5dm4bdegy.changeto(pdf)
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سارا عمرانپور
س، 11/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
پیش بینی بازار شنبه 20/خرداد/91
بازار هفته گذشته روند منفی و بسیار کم حجم را شاهد بود. آخرین میزان شاخص در روز چهارشنبه با افت 57 واحدی به 26635 واحد رسید. با درنظر گرفتن این روند در فصل مجامع انتظار رشد در کوتاه مدت را نباید از بازار داشت . در حال حاضر بهترین فصل بازار با رکود همراه شده است. این درحالیست که قیمت بعضی از نمادها به سطوح حمایتی رسیده است و تا حدی برای سرمایه گذاری گزینه های جذابی محسوب میشوند و از دید دیگر وجود مسائل هسته ای و تهدیدها و تحریم ها باعث شده که خریداران با احتیاط عمل کرده و تا حدی عقب نشینی کنند.نتایج جلسه امروز نمایندگان ایران و آژانس بین المللی در تصمیمات معامله گران وثر خواهد بود بنابراین در صورتی که روند منفی بازار ادامه دار باشد و حقوقی ها حمایتهای لازم را از بازار نداشته باشند احتکال افت بیشتر بازار وجود دارد.
بررسی صنایع:
سیمانی ها : این گروه بعد از رشد جمعی و سریع خود، با حجم معاملات بالا و البته با اصلاح قیمت مواجه هستند. در صورت قطعیت عدم اجرا فاز دوم طرح تحول که کمی دور از ذهن می رسد، احتمال هیجان بیشتر در گروه سیمانی و تا حدود 30 درصدی این صنعت تا پایان سال وجود خواهد داشت
گروه پیمانکاری: در این گروه قیمت نماد آذرآب به حمایت 240 رسیده که اگر این حمایت شکسته شود سیگنال منفی ایجاد خواهد شد
گروه حمل و نقل: نماد تایدواتر به سطوح حمایتی خود رسیده است و در صورت شکسته شدن این حمایت سیگنال منفی ایجاد خواهد شد
گروه خودرویی:زامیاد در یک روند نزولی بلندمدت قرار دارد و به آخرین سطح حمایتی خود (93) رسیده ولی هیچگونه سیگنال مثبتی در این نماد وجود ندارد
گروه قندیها: در نماد قثابت از این گروه قیمت در یک روند نزولی به سطحج حمایت خود نزدیک میشود حمایت اول 357 و حمایت بعدی 323 خواهد بود
گروه ساختمانی: در نماد وساخت از این گروه با توجه به وضعیت بنیادی مناسب سهم احتمال رشد قیمتی وجود دارد
گروه پتروشیمی : در این گروه شرکت بازرگانی پتروشیمی توانسته برخی مشکلات فروش شرکتهای پتروشیمی را برطرف کندکه احتمالا عملکرد فروش پتروشیمیها بهبود خواهد یافت. همچنین نوسانات نرخ ارز اهرم سود آوری مناسب این شرکتها است. ریسک این گروه بحران اروپا و آمریکا و تداوم این بحران است
از نمادهای پرپتانسیل این گروه میتوان به پتروشیمی اراک و پتروشیمی فن آوران اشاره کرد. پتروشیمی اراک عایدی سال 91 را 953 ریال با فرض قیمت خوراک مصرفی 95% فوب خلیج فارس در نظر گرفته که در صورت کاهش این نرخ به 65% ، سود شرکت افزایش قابل ملاحظه ای خواهد داشت و شرکت خواهد توانست به سود 1600 ریال برسد . از لحاظ تکنیکال این شرکت در یک کانال صعودی در نوسان است که محدوده 5100-5200 کف کانال و سطح حمایتی آن و 7200 هدف میان مدت این سهم است
در خصوص پتروشیمی فن آوران با توجه به وضعیت بنیادی مناسب و سود انباشته بالا و سود تقسیمی مناسب در مجمع این سهم کم ریسک ارزیابی میشود . هدف بلندمدت این سهم 15000 ریال و مقاوت آن در محدوده 13800 میباشد.

مشکلات بازار سرمایه در وضعیت فعلی:
یکی از مشکلات بازار توقف طولانی از نمادهای اصلی بازار بدون دلیل و توضیح خاص است و کسی هم جوابگوی سهامداران متضرر نیست. بخش دیگر بازار نیز بدلیل تقسیم سود چندین ماه انتظار برای بازگشت قیمتها می مانند. تعدادی از شرکتها نیز با ثبت نشدن افزایش سرمایه شرکت ها در مدت زمانی بیش از یکسال شاهد خروج نقدینگی و سرمایه هایشان از چرخه معاملات می شوند. این درحالیست که در بازارهای موازی مثل بازار پول افراد میتوانند 20 درصد سود تضمین شده را دریافت نمایند
عرضه های خصوصی سازی : عرضه هایی که یا خریدار نداشتد یا اینکه بعد از مدت ها انتظار در روزی که عرضه باید انجام میشد با اعلام از سوی سازمان خصوصی سازی لغو شد. در حالیکه رشد این چند روزه فولاد خوزستان تحت تاثیر این معامله بلوکی بود. همچنین عرضه بلوکی 15% سهام ذوب آهن اصفهان خریدار نداشت. در حالي که معامله‌ گران با صف خريد نماد ذوب ‌آهن اصفهان مواجه بودند اما در نهایت بدون وجود خریدار به صف فروش کشیده شد.
بازارهای جهانی:
در سطح بازارهای بین المللی هم باتوجه به نوسانات عدم ثبات و نا آرامی وجود دارد. قیمت جهانی نفت از محدوده 100 دلاری به 80 دلار هم افت کرده است. ورزش جام ملت های اروپا و بعد المپیک لندن می تواند تاثیر مختصری بر اوضاع و احوال اقتصاد اروپا داشته باشد. اما مشکلات فعلی به مراحل نسبتا دشواری نزدیک شده و فروپاشی واحد پولی مشترک یورو امری چندان دور از ذهن نیست.
آخرین نرخ های جهانی به شرح زیر هستند؛ مس: 7480 دلار، روی :1898 دلار، بیلت: 360 دلار، آلومینیوم:1947 دلار، طلا: 1580 دلار و نرخ برابر یورو و دلارنیز: 1.246
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سارا عمرانپور
س، 11/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
پیش بینی بازار دوشنبه 8/3/91
در اولین روز این هفته به دلیل وجود جو روانی منفی در بورس تهران ناشی از ادامه انتظار در مورد سرانجام پرونده هسته ای افت سراسری قیمت ها را داشتیم اما امروز شاهد بازاری متعادل بودیم. در نهایت هم بازار با 4 واحد افت به عدد 26905 رسید.
دو نماد مپنا و اخابر نیز به ترتیب بیشترین اثر مثبت و منفی را بر شاخص امروز ایفا کردند. به هر حال در بازار امروز بزرگترین شرکت بورس عامل اصلی افت بازار بود. اخابر که در مجمع سالیانه 420 ریال تقسیم سود تصویب کرد، پس از بازگشایی با روندی منفی روبرو شد و امروز نیز قیمتش به کمتر از 260 تومان رسید.اخابر برای سال 91 سود تلفیقی 472 ریال پیش بینی کرده است و این درحالی است که قیمت کنونی اخابر کمترین قیمت این سهم طی 20 ماه گذشته است.البته اخابر در محدوده 250 تومانی حمایت بسیار محکمی دارد که انتظار می رود سد راه موج نزولی آن نیز شود.
گروه سیمانی هم که به دنبال خبر عدم اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها با اقبال بازار مواجه شده، امروز نیز از معدود گروه های مثبت بازار بود. در بیشتر نمادهای این گروه امروزشاهد تشکیل صف های خرید بودیم. سیمان دورود که در مجمع سالانه خود از مبلغ 1149 ریال سود سال 90 مبلغ 1050 ریال سود تقسیم کرد با توجه به p/e مناسب هر چند در محدوده 390 تا 400 تومانی با مقاومت مواجه است، اما در میان مدت توانایی عبور از این مقاومت و رشد بیشتر را خواهد داشت. سیمان غرب نیز که در مجمع 80 تومان تقسیم سود تصویب کرد نیز امروز در محدوده 270 تومان صف خرید داشت.مقاومت مهم سغرب در محدوده 300 تومان قرار دارد. نماد سفارس نیز امروز در نهایت با صف خرید 3 میلیونی به کار خود پایان داد.سفارس که هنوز مجمع سالانه آن برگزار نشده است، اکنون به محدوده سقف قیمت نزدیک شده و در محدوده 1300 تا 1360 تومانی با مقاومت مهمی روبرو خواهد شد. سشمال هم که 10 خرداد مجمع سالانه آن برگزار می شود هر چند با صف خرید به کار خود پایان داد، اما درسقف قیمت قرار دارد و در محدوده 120 تا 125 تومانی با مقاومت محکمی برخورد خواهد کرد. سشرق نیز امروز صف خرید داشت. هرچند در محدوده 100 تومانی با مقاومت مواجه است، اما چنانچه از این مقاومت به طور کامل عبور کند تا 115 تومان برای مرحله بعد جای رشد خواهد داشت.در مجموع انتظار داریم طی یکی دو روز آینده معاملات گروه سیمانی متعادل شود.
گروه قندی نیز که اواخر سال پیش رشدهای حبابی داشتند اصلاح قیمتی زیادی را تجربه کردند. هم اینک به طور طبیعی با توجه به اصلاح مناسب و رسیدن به محدوده های حمایتی مطابق انتظار شاهد برگشت قیمت نمادهای این گروه هستیم. ناگفته نماند در چنین شرایطی باز هم معتقدیم که این روند صعودی تا محدوده های قبلی ادامه نخواهد داشت. به طور مثال قشکر که امروز مانند اکثر نمادهای این گروه صف خرید داشت. اواخر سال گذشته قیمتش تا بالای هزار تومان نیز رسیده بود.این سهم در طی دوماه گذشته تا محدوده 440 تومانی افت قیمت داشته است و این درحالی است که قشکرماه گذشته تعدیل مثبت 65 درصدی نیز داشته است.قشرین نیز از قیمت بالای هزار تومان بهمن ماه طی این مدت تا 460 تومان افت داشته است. همچنین قپیرا که نمادش دیروز جهت افزایش سرمایه متوقف شد در حالی که اسفند ماه در قیمت 2600 قرار داشته دیروز در قیمت کمتر از 1200 تومان معامله شد.سایر نمادها نیز کم و بیش وضعیتی مشابه داشته اند. بنابراین نمادهای گروه قندی طی دو ماه گذشته به طورمتوسط نزدیک به 50 درصد افت قیمت داشته اند.از این رو روند مثبت دو روز گذشته کاملا طبیعی ارزیابی می شود. هر چند طول موج صعودی کنونی شاخص این گروه طولانی نخواهد بود.
در گروه تجهیزاتی نیز امروز شاهد معاملاتی مثبت بودیم.دراین گروه صدرا بیشتر از دو ماه است که متوقف است و ظاهرا گزارشات این شرکت هنوز مورد تائید حسابرس واقع نشده است.دراین گروه امروز فاذر بعد از تعدیل مثبت بازگشایی شد و حدود 6 درصد افزایش قیمت داشت و مجددا به محدوده مقاومتی 270 تا 280 تومانی نزدیک شد.مپنا نیز بعد از چند ماه بالاخره چهارشنبه هفته گذشته بازگشائی شد. مپنایی که دیروز همراه با جو منفی بازاربا افت قیمت مواجه شده بود، امروز مجددا مورد اقبال واقع شد و صف خرید شد. انتظار داریم این سهم در میان مدت همچنان روندی صعودی داشته باشد.فاراک نیز بعد از افزایش سرمایه 85 درصدی رشد مناسبی داشته و اکنون درمحدوده 150 تومانی قرار دارد. محدوده کنونی برای فاراک مهم و تعیین کننده است. چنانچه فاراک بتواند بالای 150 تثبیت شود می توان گفت که جای رشد تا 180 تومان نیز خواهد داشت.
شاخص کل بورس هم که اکنون در محدوده 26900 قرار دارد در راه رشد همچنان با مقاومت در محدوده 27000 مواجه است. البته اولین حمایت پیش رو نیز در محدوده 26800
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سارا عمرانپور
د، 10/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
چند نکته مهم درباره بازار فردا
هفته گذشته در حالي به پايان رسیدكه معاملات مثبت و بازاري رو به جلو در روزهاي آخر هفته داشتیم به طوري كه شاخص باز هم توانست در سطوح بالاي 27 هزار واحدي تثبيت شود. اما تمامي اين روندها تنها و تنها به دليل خوش بيني بازار به نتايج نشست 1+5 بود، بازار انتظار داشت در نشست بغداد دو طرف به توافقي نسبي دست يافته و شاهد كاهش حداقل يك گام از تحريم‌ها باشند. انتظاراتي كه براي برآورده شدن آن ها بايد همچنان منتظر نتايج نشست مسكو بود. اين امر تبعات و اثرات بسياري در تمامي سطوح دارد. در درجه اول در بازار سرمايه با توجه به عدم حصول نتيجه مشخصي از اين نشست، انتظارات سهامداران نيز برآورده نشد و همين امر مي‌تواند زمينه ساز افزايش عرضه‌ها به خصوص از سوي سهامداران حقيقي در كليه سطوح بازار به خصوص صنايعي مانند خودرويي‌ها كه انتظار مي‌رفت با كاهش تحريم‌ها و كاهش نرخ ارز وضعيتشان بهبود يابد، شود.در نهايت بازار شنبه مي‌‌تواند با جو رواني منفي همراه شود،جوي كه البته به مانند تجربه‌هاي گذشته عمري كوتاه و در حد چند روزه خواهد داشت.در درجه دوم از فردا احتمالا شاهد روند صعودي در نرخ ارز نيز خواهيم بود، البته روند صعودي نرخ ارز در روز پنجشنبه نيز كاملا در بازار مشهود بود، به طوري كه قيمت دلار به سطوح بالاي 1700 تومان رسيد و چه بسا بعيد نيست قيمت دلار تا سطوح 1800-1850 تومان نيز رشد كند. رشد قيمتي دلار مي‌‌تواند پس از پايان جو رواني چند روزه بازار مجددا توجهات بازار را به سمت شركت‌هاي صادر‌كننده كه مستقيما با نرخ ارز در ارتباط هستند، به همراه داشته باشد. در اين شرايط است كه صنايعي مانند پتروشيمي‌ها و شركت‌هاي سرمايه‌گذاري وابسته مي‌توانند مجددا با روند صعودي مواجه شده و نوسانات مثبتي بدهند. اما اين اثرات تنها به بازارهاي داخلي خلاصه نشده و در بازارهاي جهاني هم ادامه انتظارها براي سرانجام مذاكرات گروه 1+5 باعث رشد قيمتي نفت و به تبع آن رشد قيمت فلزات شده است. رشد قيمتي كه اگر تا اواخر وقت امروز ادامه داشته باشد و فلزات بتوانند افت شديد قيمتي چند روز اخير خود را جبران نمايند، معدني‌ها روز شنبه مي‌توانند با نوسانات مثبت همراه شوند،البته فعلا اوضاع بازارهاي جهاني چندان مساعد نیست و تا تثبيت شدن اوضاع توصيه مي‌‌شود از سهام معدني به خصوص رويي‌ها كمي فاصله بگيريد. در بازارهاي كالايي رشد قيمت ارز باعث خواهد شد، شركت‌هايي كه مزيت ارز گران باعث رشد قيمت محصولاتشان شده بود، مانند فولادي‌ها و شركت‌هايي كه محصولاتشان را در بورس كالا عرضه مي‌‌كنند، مجددا مورد توجه بازار قرار بگيرند. به طور كلي بازار تا 3 هفته آينده مجددا با ابهام و كلافي سر‌درگم مواجه است، كلافي كه منجر به پديدار شدن بازاري نوساني و بدون هدف خواهد شد. در اين بين توصيه مي‌شود از جو منفي احتمالي روزهاي ابتدايي هفته كمال استفاده را ببريد، جو احساسي هميشه فرصت هاي بسيار عالي را در بازار به منظور شكار سهام پرپتانسيل ايجاد خواهد كرد
البته برداشت‌ها از نشست بغداد متفاوت است برخي بدبينانه و برخي ديگر خوش‌بينينانه به اين قضيه نگاه میکنند، پس بايد منتظر شد تا 3 هفته آينده نشست مسكو برگزار میشود و نشستي است با سطح بالاتر به نسبت بغداد و در كشوري كه مي‌تواند احتمال توافقات هر چند نسبي را افزايش دهد. پس همان طور كه اشاره شد از فرصتي كه در هفته پيش رو به وجود خواهد آمد كمال استفاده را برده و تا 3 هفته آينده از نوسانات احتمالي برخي از صنايع به خصوص آنهايي كه به نرخ دلار وابسته هستند بهره ببريد.
در اين بين توجه به عوامل ذيل را از ياد نبريد و هميشه پيگير چند عامل تاثير‌گذاري ذيل طي روزهاي آينده باشيد:
نرخ ارز: اين عامل به عنوان يك پارامتر تعيين‌كننده در روزهاي آينده تاثير بسزايي در بازار سرمايه خواهد داشت.
قيمت كالاها: طي روزهاي آينده وضعيت قيمت‌گذاري محصولات شركت‌هاي پتروشيمي و فولادي و فلزي در بورس كالا از اهميت بالايي برخوردار است و هر گونه افزايش نرخ احتمالي در اين كالاها مي‌تواند سهام وابسته به آنها را در بازار سرمايه با رشد خوبي مواجه سازد، پس همواره پيگيري اخبار بورس كالا نيز باشيد.
روند بازار: روند بازار را به خصوص در چند روز اول هفته دنبال كنيد و سعي كنيد به دنبال شركت‌هايي باشيد كه وضعيت بنيادي و تكنيكالي مناسبي داشته و در كف قيمتي قرار گرفته‌اند. مطمئن باشيد اگر به موقع و در كف قيمتي اقدام به خريد سهام پرپتانسيل نماييد، نوسان خوبي نصيب شما خواهد شد.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سارا عمرانپور
ی، 09/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
سلام آقای تاتاری ببخشید نمیدونم چرا نظرتون تو صفحه بازار سرمایه حدف شد . بهرحال عدرخواهی میکنم
در مورد سوالتون، این تحلیلها رو من خودم برای کارگزاری راهنمای سرمایه گداران انجام میدم و هر روز ساعت 8 صبح قبل از شروع معاملات رو سایت کارگزاری گداشته میشه
مطالب رایگان و آزاد هستش و نیاز به عضویت هم نداره (البته فعلا)
تو سایت کارگزاری راهنمای سرمایه گاران که برید وسط صفحه یه بخش هست بنام تحلیل روز توی اون بخش میزارم
بهرحال امیدوارم براتون مفید باشه.
اگه بازم مشکلی تو دانلود کردن فایل داشتید بفرمائید که من راهنمائیتون کنم
اینم لینک کارگزاری: http://rs. rhbroker.com/index.do
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سارا عمرانپور
ی، 09/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
پیش بینی بازار 3شنبه :

تغییرات مثبت در انتظار کدام شرکت ها است؟

امروز بازار را در حالي آغاز كرديم كه شاهد شروعي مثبت و پاياني منفي بوديم.بازاري كه اين روزها همانطور بدون هدف و با روند نوساني تا نشست مسكو به کارخود ادامه خواهد داد.
البته دراين بين پارامترهايي همچون نرخ دلار، نرخ فلزات و نفت در بازارهاي جهاني مي توانند در روند بازار تاثير گذار باشند.اما امروز شاخص با افت قيمتي همراه شد. به طوري كه دماسنج بازار با تنزل 56 واحدي تا سطوح 26848 واحد افت كرد.
اما در بازارهاي جهاني كمي اوضاع بهتر شده است، افزايش قيمت نفت منجر به افزايش قيمت مس تا سطوح 7750 دلار و رشد قيمت روي تا سطوح 1900 دلاری شده است.اگر طي روزهاي آينده بازارهاي جهاني با روند مثبت همراه شوند. مي توانيم شاهد رشد قيمت سهام معدني در بازار با توجه به روند صعودي نرخ دلار باشيم.
امروزسيماني ها هم در بازار حسابي بر مدار صعودي چرخ مي زدند. شايعاتي در خصوص موافقت با افزايش نرخ سيمان تا سطوح 90 هزار تومان در هر تن باعث شده تا سيماني ها اين روزها با روند صعودي بسيار خوبي همراه شوند.
مضافا اين كه p/e پايين سهام اين گروه نيز سيماني ها را براي خريد جذاب مي كند. در اين گروه سيماني هايي همچون غرب، دورود و هگمتان نیز مورد توجه بيشتري در بازار مي باشند. توصيه مي شود در روندهاي صعودي سهام سيماني بيشتر به دنبال شركت هايي باشيد كه سرمايه و حجم مبناي كمتري دارند تا در اين روندها از حداكثر سود ممكنه بهره ببريد.
امروز دو نماد سرمايه گذاري صنعت و معدن و بوعلي با توجه به رشد سهام سيماني پرتفويشان با روند صعودي مواجه شدند.
در ساير نمادهاي سرمايه گذاري توسعه صنعتي با توجه به روند مثبت آلومينيوم ايران با روند مثبت همراه شد، اما به نظر نمي رسد اين روند چندان پايدار باشد.
البته خبر افزايش سرمايه 45 درصدي قند پيرانشهر كه وتوصا سهامدار عمده آن مي باشد نیز مي تواند طي روزهاي آتي باعث نوسان مثبت در وتوصا شود.
اما اين روزها دارويي هاي پر پتانسيل با روند آرام صعودي همراه مي باشند. امروز هم داروسازي كوثر، ابوريحان و اكسير با روندی مثبت همراه شدند.افت شديد نسبت p/eسهام دارويي و احتمال افزايش نرخ دارو مي تواند چشم انداز مثبتي را براي دارويي ها به خصوص در قيمت هاي پایین فعلي به ارمغان بياورد.امروز خبر عرضه بلوك 15 درصدي ذوب آهن در روزشنبه مي تواند از فردا روند خوبي را در اين سهم رغم بزند.
به نظر مي رسد سهامداران خوبي در پي خريد بلوكي سهام ذوب آهن مي باشند. ذوبي كه اگر رقابتي بر سر بلوكش انجام گيرد به راحتي مي تواند تا سطوح قيمتي 200 تومانی بالا برود.
نمادهاي پتروشيمي اي به دليل شايعاتي درخصوص فروش محصولاتشان و مشكل در زمينه حمل و نقل محصولاتشان علي رغم تكذيب مديران اين صنعت همچنان با روندی منفي مواجه هستند.پتروشيمي ها با توجه به پتانسيل تعديل مثبت سود سال 91 جاي افت قيمتي چنداني ندارند و در صورت ايجاد محركي مي توانند بسيارسريع با برگشت روند معاملات همراه شوند. پس بهتر است که همواره سهام پتروشيمي را زير نظر بگيريد.
اما در گروه خودرويي خبر كاهش 20-30 درصدي توليد خودرو در دو ماهه ابتداي سال جاري تير خلاصي بود،بر پيكره صنعتي كه اين روزها با مشكلات فراواني مواجه است.مشكلاتي كه با توجه به كنترل شديد دولت بر قيمت محصولات اين شركت ها اميدي به بهبود آن نميرود. در نهايت توصيه مي شود در سهام خودرويي و قطعه سازي نهايت احتياط را لحاظ كنيد.
اما براي فردا و روزهاي آينده به نظر مي رسد بازار كماكان سينوسي و با نوسان همراه باشد.حالا شايد در اين بين پتانسيل دلار و يا بازارهاي جهاني بتواند شركت هاي صادر كننده را دستخوش تغييرات و نوسانات مثبت نماید.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -


 
     
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2019 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)