پرسش و پاسخ
 
* پرسش   HyperLink HyperLink
 
 
     
   
     
   
عنوان پرسش: بورس کالا
شرح پرسش: اخبار و اطلاعات و آمار معاملات بورس کالا
فایل مرتبط: - - -
لینک مرتبط: - - -
وضعیت سوال: در انتظار پاسخ
 
 
گروه تخصصی: همه موارد زمان ثبت سوال: سه‏شنبه، 09 خرداد 1391 - 10:47:06 تعداد بازدید: 214 تعداد پاسخ: 3
 
     
 
* پاسخ جدید  
 
 
     
 


 
     
 
پاسخ:  
   
فایل مرتبط: (حد اکثر 4 مگابایت)
لینک مرتبط:
 
 
پیام مدیریت در خصوص درج پاسخها

 
     
 
* مشخصات متخصص جدیدترین  -  قدیمی ترین  - امتیاز
 
 
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سارا عمرانپور
ج، 14/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
دادوستدهاي دیروز رينگ فلزات بورس كالاي ايران با افزايش قيمت محصولات رو به رو بود. اين در حالي است كه رينگ هاي فلزي به تبع از نوسانات قيمت دلار با تغييرات قابل توجهي رو به رو شده است. البته دیروز اگرچه قيمت دلار با نوسان رو به پاييني همراه بود اما وجود سطح تقاضا در بازار افزايش قيمتها را توجيه مي كند اين در شرايطي است كه با توجه به در پيش رو بودن ماه رمضان نيز افزايش خريدها و از سويي رفتن به ركود در اين ماه طبيعي است . براساس گفته تحليلگران آنچه در بازارها مشهود است اين است كه تغييرات و روند قيمت ها متاثر از بازار ارز است و اخبار و گزارش هاي سياسي از ديگر موضوعاتي است كه مي تواند روي روند مبادلات تاثير گذارباشد. تشكيل جلسه فعالان بازار صنعت فولاد و تاكيد بر بهبود اوضاع نيز روي روند مبادلات تاثير گذار بود. البته با توجه به طرح هاي مورد نظر فولاد مباركه و ذوب اهن اصفهان مي توان به بهترشدن اوضاع اميدوار بود. در بخش مسي ها نيز قيمت ها به تاثير از تحركات مثبت كالايي در بازارهاي جهاني و تغييرات دلار تغيير قابل توجهي داشت اما همچنان به دليل سطح تقاضا خريدها در بازار بدون اتفاق و مشكل خاصي پيگيري مي شود.
در بازار پتروشيمي ها قيمت ها نوساني بود. به تبع از افت و خيز دلار، دادوستد براي محصولات پتروشيمي با تغييرات متناسبي همراه شد اما موضوع محدوديت هاي نفتي ايران از مهم ترين فاكتورهايي است كه همچنان به عنوان اهرم روي افزايش قيمت ها تاثير مي گذارد. همچنين تحليلگران با توجه به تاكيد دولت بر اعطاي تسهيلات به واحدهاي پتروشيمي مورد نياز و در اختيار قراردادن ارز مرجع براي برخي از واحدهايي كه نياز مبرم به اين ارز دارند منتظرند كه تغييرات مثبتي در بازار پتروشيمي ها روي دهد.
در بازار آتي بورس كالاي ايران دیروز قيمت ها با كاهش محسوسي همراه شد اما در اين روز كم نوسان ترين دوره را بازار طي يك هفته گذشته تجربه كرد. خبر مربوط به آمادگي كشورمان براي مسدود شدن تنگه هرمز و از سويي موضوع دو نرخي شدن ارز و اولويت تقدم به اعطاي نرخ مرجع به 10 گروه كالايي از مهم ترين اخباري بود كه بازار امروز را با تغيير رو به رو كرد. امروز آخرين روز معامله سكه هاي تيرماه بود و از روز 27 و 28 تيرماه تحويل فيزيكي سكه ها شروع مي شود اين در شرايطي بود كه سكه هاي سررسيد آبان ماه امروز در اولين روز معاملاتي دادوستدهايش را آغاز كرد.
توصيه اكيد به سرمايه گذاران اين است كه در شرايط كنوني موقعيت هاي خريد را نگه دارند و از فروش موقعيت هاي خود جلوگيري كنند البته اين معادلات در صورتي بهتر است انجام شود كه مبادلات دلار و طلاي جهاني با همين روال دنبال شود. پيش بيني ميشود روزهاي آينده قيمت ها بيشتر سير نزولي داشته باشد اما در اين ميان ممكن است با تحركات مثبتي نيز مواجه شود
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سارا عمرانپور
س، 11/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
بورس كالاي ايران روز گذشته با عرضه و فروش محصولات فولادي و از سويي بهبود اوضاع در رينگ هاي مختلف همراه بود.مبادلات دیروز رينگ فولادي ها با تحركات مثبت قيمتي به تاثير از ارز همراه شد. اين در حالي بود كه كارشناسان نسبت به روند قيمت مس در كشورمان با توجه به نوسانات نرخ ارز و اعمال عوارض صادراتي براي اين كالا بر اين باورند دليل اصلي عوارض صادراتي براي مس، كوتاه كردن دست دلالان بازار بوده است. اولويت اول شركت ملي مس تامين بازار داخلي بوده و مازاد اين نياز توسط اين شركت صادر مي شد اما برخي از شركت هاي كابل سازي با خريد حجم بالاتري از ظرفيت خود اضافه ظرفيت خريداري شده را صادر مي كردند و سودي كه بايد نصيب شركت ملي مس مي شد نصيب اين شركت هاي واسطه مي شد. به نظر مي آيد هدف اصلي از انجام اين كار حمايت از شركت ملي مس بوده كه در بازار امروز توانست اهرم تغيير دهنده قيمت ها نيز باشد. البته تحركات قيمتي امروز نسبت به هقته هاي قبل شايد در سطح پايين تري باشد اما در مجموع قيمت محصولات مس در ايران نسبت به قيمت جهاني در سطح بالاتري قرار دارد. امروز همچنين فولادي ها همچون ذوب آهن اصفهان عرضه هايش را در پي گرفت اما قيمت ها متاثر از نوسانات نرخ ارز و بالا رفتن نرخ دلار دستخوش تغيير بود. برخي با استدلال اينكه نوسانات ارز به گونه اي شده كه بازار را لحظه اي كرده بر اين باورند اهرم اصلي كنوني بازارها نوسانات نرخ ارز است. (بر پايه دستوالعمل بكارگيري شماره اقتصادي موديان مالياتي (دستورالعمل 169 مكرر قانون ماليات هاي مستقيم) همه خريداران موظف به ارايه كد اقتصادي جديد يا شناسه ملي هستند. بر پايه بندهاي 1-6 و 2-3 اين قانون در صورت عدم ارايه اين اطلاعات در صورت حسابهاي صادره، جريمه اي معادل 10 درصد ارزش معامله به خريدار و متضامناً فروشنده تحميل خواهد شد.) البته در بازار پتروشيمي ها وضعيت مبادلات همچنان ثابت و بدون تغيير است. ادامه شايعات درباره عرضه هاي بازرگاني پتروشيمي، دور زدن محدوديت هاي صادرات محصولات برخي از شركت هاي پتروشيمي همچون مارون و به مشكل برخوردن برخي از ديگر شركت هاي پتروشيمي همچون پتروشيمي زاگرس مهم ترين دلايل نوسانات اندك و ثبات قيمت ها در بازار پتروشيمي بوده، اين در حالي است كه نوسانات نرخ ارز و بالا رفتن قيمت دلار طي دو روز گذشته نيز روي روند مبادلات تاثير گذار بوده است.در بازار آتي بورس كالاي ايران نيز دادوستدها با نوسان همراه شد؛ در شرايطي كه قيمت ها در مبادلات صبح كاهشي بود بعداظهر به تاثير از تحركات مثبت دلار افزايش يافت. در حالي بازارهاي جهاني تعطيل بود كه دورنماي بازار براي فردا افزايشي است و دادوستدهاي امروز بيشتر متاثر از دلار انجام شد. البته در ساعاتي نيز بازار به دليل ثبات قيمت دلار و سكه در بازار فيزيكي تغييري نكرد. در بازار امروز بيشتر براي سررسيدهاي دور و به خصوص شهريورماه موقعيت هاي خريد بالايي سفارش شد و براي سررسيدهاي نزديك متناسب با بازار نقدي موقعيت هاي فروش و خريد جابه جا شد اما تنها عاملي كه بازار آرام امروز را نوساني و مثبت كرد تحركات دلار بود.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

سارا عمرانپور
پ، 06/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
بازار جهاني
نگراني از درآمد چشم انداز شركت هاي بزرگ و افت طولاني مدت از ماه می در كنار وام اضطراري براي تقويت بانك هاي اسپانيا از مهمترين دلايل افت شاخص قيمت ها در بازار عنوان شده است. اين در حالي است كه بازارهاي مالي در شرايطي با افت قيمت شاخص رو به رو شده اند كه بازارهاي كالايي همچنان با روند نوساني همراه شده اند. در اين ميان طلا با اطمينان بيشتري از سوي سرمايه گذاران كاهش نرخ داشته و به تاثير از تقويت دلار و تضعيف يورو شرايط نزولي را پشت سر گذاشته است. گزارش هاي هفتگي مربوط به اوضاع بازار كار و شرايط مربوط به بانك هاي اسپانيايي و از سويي حمايت از اقتصاد ايتاليا در نشست هاي اخير اروپا مهمترين موضوعي بوده كه روي روند دادوستدها تاثيرگذار بوده است.

بورس کالای تهران:
بورس كالا روز سه شنبه عرضه هاي مربوط به سولفور ،موليبدن و بيلت آلومينيومي ايرالكو را دنبال كرد اين در حالي است كه قيمت ها تغيير زيادي نداشت و مبادلات در اين رينگ ها بيشتر با همانند دوره قبل تغييري نكرد. تغييرات ارز همواره يكي از فاكتورهاي تاثيرگذار روي روند دادوستدها در بازارهاي پتروشيمي، فولادي و بازار آتي بورس كالا است. البته در بازار آتي بورس كالا قيمت ها برعكس روزهاي ماقبل در روز سه شنبه با افزايش و تحركات مثبتي همراه شد زيرا روند معاملات سكه در بازار آتي به تاثير از دلار كه به خاطر حواله هاي ارزي مسدود شده بود با شيب رو به بالايي همراه بود.
پيش بيني ها نسبت به آينده متفاوت و همه چيز در روزهاي آينده به حركت دلار بستگي دارد. البته دور دوم مذاكرات ايران و اروپا در استانبول (24 ژوييه/ 3 سوم مردادماه) و اخبار و گزارش هاي منتشرشده پيرامون فاكتورهاي غير اقتصادي از مهم ترين مباحث و موضوعاتي بود كه توانست روي دادوستدها تاثيرگذار باشد.
فولاد مباركه در تازه ترين اطلاعيه در خصوص اصلاحيه هزينه هاي اضافي محصولات قلع اندود اعلام كرده هزينه هاي اضافي محصولات قلع اندود شركت فولاد مباركه اصلاح شده است.
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -


 
     
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2019 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)