پرسش و پاسخ
 
* پرسش   HyperLink HyperLink
 
 
     
   
     
   
عنوان پرسش: کشته شدن خرس سیاه آسیایی در پناهگاه حیات وحش زریاب بم
شرح پرسش: منابع محلی از کشته شدن یک خرس سیاه آسیایی در پناهگاه حیات وحش زریاب بم خبر می دهند. مدیرکل محیط زیست استان کرمان با تایید این خبر گفت که اداره متبوعش در حال بررسی دلایل کشته شدن خرس سیاه است.

در حالی که هنوز هیچ اطلاعی از علل کشتن خرس سیاه در دست نیست و بنا به گفته مردم محلی احتمال می رود خرس کشته شده مسموم شده باشد، مدیرکل محیط زیست استان کرمان ضمن تایید خبر، گفت که کارشناسان در حال بررسی دلایل مرگ این خرس هستند.
«عباسعلی دامن گیر»، مدیرکل اداره محیط زیست استان کرمان با تایید خبر کشته شدن خرس سیاه در بم، گفت:‌«خبر کشته شدن خرس به ما هم رسیده و ما در حال بررسی دلایل این اتفاق هستیم.» خرس های سیاه در حال حاضر در فهرست قرمز اتحادیه جهانی حفاظت از منابع طبیعی، _ IUCN _ و در رده در آستانه انقراض قرار دارند و از درجه حفاظتی بالایی برخوردارهستند. هنگامی که جانوری از درجه حفاظتی برخوردار می شود به این معنی است که در 10 سال اخیر حدود 50 درصد از جمعیت این حیوان کاسته شده است.
«دامن گیر» در پاسخ به این پرسش که چه تعداد از این جانور در زیستگاه های استان کرمان باقی مانده است، به رقم 20 قلاده اشاره کرد. منابع غیر رسمی اما تعداد این گونه خرس در این منطقه را حداکثر 15 قلاده برآورد می کنند. با وجودی که به گفته دامن گیر، در سال های اخیر موردی مشابه در کشته شدن خرس سیاه آسیایی در استان کرمان گزارش نشده است، ‌اما در ایران ما هر سال تعداد زیادی از توله های این گونه توسط مردم محلی و شکارچیان اسیر یا کشته می شوند. این توله ها بی آزارند و تنها برای خوردن میوه به باغ ها از درختان بالا می روند و به طور معمول درهمین مواقع اسیر می شوند.
پراکنش خرس سیاه آسیایی در ایران محدود به مناطق جنوب شرق شامل استان های کرمان، هرمزگان و سیستان وبلوچستان است
فایل مرتبط: - - -
لینک مرتبط: - - -
وضعیت سوال: در انتظار پاسخ
 
 
گروه تخصصی: فنی مهندسی > محیط زیست و منابع طبیعی زمان ثبت سوال: سه‏شنبه، 10 مرداد 1391 - 15:23:12 تعداد بازدید: 166 تعداد پاسخ: 1
 
     
 
* پاسخ جدید  
 
 
     
 


 
     
 
پاسخ:  
   
فایل مرتبط: (حد اکثر 4 مگابایت)
لینک مرتبط:
 
 
پیام مدیریت در خصوص درج پاسخها

 
     
 
* مشخصات متخصص جدیدترین  -  قدیمی ترین  - امتیاز
 
 
     
 
0
امتیاز پاسخ
[imgExp]

مهسا علیدوستی
چ، 05/02/97 - 14:36
 
     
متن پاسخ:

نقل قول
باز هم افسوس و صد افسوس
لینک مرتبط:
فایل مرتبط:
- - -
- - -


 
     
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 2018 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)