فرصت تحصیلی

موافقت وزارت بهداشت با تأسیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد تبریز
نوع اطلاعات : فرصت تحصیلی
طبقه بندي : همه موارد
منبع خبر : isna.ir
تاريخ خبر : 1394/08/21
 
درپی کسب موافقت قطعی و اخذ مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای پذیرش 30 نفر دانشجوی دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز، این وزارتخانه با تأسیس دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه نیز موافقت قطعی به‌عمل آورد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان‌شرقی، احمد علیزاده نیز طی حکمی از سوی سیدجواد انگجی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان به عنوان سرپرست دانشکده دندانپزشکی واحد تبریز منصوب شد.

علیزاده دارای دکتری دندانپزشکی(DDS) در رشته دندانپزشکی بوده و با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای اولین بار در ایران تحقیق و پژوهش علمی مبسوطی را در زمینه طرح فلوراید تراپی در پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان ارائه کرده وبه نتایج درخشانی دست یافتند که باعث کاهش 40 درصدی پوسیدگی دندان شده است.

وی پیش از این عضوگروه تحقیق بیماری‌های دهان و دندان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مدرس و مربی دانشکده دندانپزشکی و دانشکده بهداشت و تغذیه تبریز بوده و در دانشگاه علوم پزشکی تبریزبه عنوان استاد دانشجویان شاهد با این دانشگاه همکاری داشته و نیز عضو شورای آموزش وپرورش تبریز می باشد.

طبق گزارش، دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز باپذیرش 30 دانشجو در رشته دکتری دندانپزشکی از مهرماه سال جاری کار خود را آغاز کرده است.
 
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2020 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)