فرصت تحصیلی

دانشگاه آزاد مشهد جایگاه خوبی در رشته معماری دارد
نوع اطلاعات : فرصت تحصیلی
طبقه بندي : همه موارد
منبع خبر : isna.ir
تاريخ خبر : 1394/08/21
 
رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با اشاره به فعالیت‌های این دانشگاه در حوزه معماری تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی مشهد جایگاه خوبی در رشته معماری دارد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، دانشگاه آزاد اسلامی مشهد شب گذشته، 20 آبان ماه، در سالن اجتماعات دانشگاه میزبان ششمین گردهمایی روز جهانی شهرسازی بود.

در این مراسم که با حضور اساتید، اعضای هیات علمی دانشگاه هنر و معماری و دانشجویان این رشته برگزار شد، اساتید برتر این رشته در خصوص مسائل مختلف این رشته پرکاربرد به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

در ابتدای مراسم دکترسعیدی، دبیر علمی همایش، صحبت‌های کوتاهی را در خصوص فعالیت‌ها و کاربردهای این رشته در شهر مشهد، مطرح کرد.

پس از وی هادی مهدی‌نیا، رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد مشهد، گفت: جایگاه آماری خوبی در حوزه شهرسازی در نظام مهندسی کسب کرده‌ایم.

وی اظهار کرد: در سال‌های گذشته اتفاقات بزرگی در حوزه شهرسازی در دانشگاه آزاد رقم خورده است.

مهدی‌نیا اضافه کرد: در گذشته در نظام مهندسی جذب کمی در این سازمان داشته‌ایم ولی خوشبختانه هم‌اکنون با بیش از 50 نفر عضو در نظام مهندسی و حضور بیش از 1600 دانشجو در این دانشکده به فعالیت می‌پردازیم.

وی تصریح کرد: برای دانشگاه آزاد افتخار بزرگی به حساب می‌آید که دانشجویان این رشته توانسته‌اند به عنوان اعضای هیات علمی این دانشگاه فعالیت خود را دنبال کنند.

مهدی‌نیا با تاکید این موضوع که این رشته درحال پیشرفت است، افزود: خوشبختانه توانسته‌ایم جایگاه آماری خود را در نظام مهندسی پیدا کنیم و همواره نیروهای مستعدی جذب نهادهای مختلف می‌شوند.

رئیس دانشکده هنر و معماری تصریح کرد: اگر بتوانیم انسجام خود را در مجموعه صنفی حفظ کنیم، می‌توانیم موفقیت‌های زیادی به دست آوریم زیرا اعتقاد داریم می‌توانیم از تجربه پیشکسوتان و جوانان و دانشجویان جدیدالورود به نحو احسن استفاده کنیم.

وی در خصوص برگزاری این همایش در این دانشگاه عنوان کرد: بودجه‌ای که برای همایش‌ها در دانشگاه آزاد در نظر گرفته می‌شود بسیار ناچیز است و تمام افرادی که توانسته‌اند در این همایش فعالیت خود را انجام دهند کار بزرگی کرده‌اند. امیدواریم در آینده با کسب جایگاهی برتر بتوانیم در سطح کشور موفقیت بالایی به دست آوریم.

در این همایش دکتر علی غفاری، عضو هیات علمی دانشکده معماری وشهرسازی دانشگاه شهید بهشتی، دکتر راضیه رضازاده، دانشیار دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم وصنعت و همچنین دکتر سیدعبدالهادی دانشپور، فعال در حوزه معماری و شهرسازی، برای دانشجویان صحبت کرده و معایب و محاسن این رشته را بیان کردند.

در پایان این مراسم از چهره‌های برتررشته شهرسازی در یک سال گذشته تقدیر به عمل آمد.
 
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2020 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)