فرصت تحصیلی

دوران دانشجویی بهترین زمان برای تمرین فعالیت های تیمی
نوع اطلاعات : فرصت تحصیلی
طبقه بندي : همه موارد
منبع خبر : isna.ir
تاريخ خبر : 1394/08/23
 
مدیر گروه رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در راستای ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده در زمینه سلامت بهتر است مشارکت تیمی شکل گیرد و آغاز این امر باید از دوران دانشجویی افراد باشد.

دکتر حسین درگاهی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، اظهار کرد: در بهترین مراکز بهداشتی درمانی موفقیت تیم ارائه دهنده خدمات با استفاده از یک تیم جراحی، مراقبت، پشتیبانی، اداری، مالی و سازمانی به طور کامل میسر می شود که تشخیص و درمان مناسب، برنامه ریزی مناسب، مدیریت مالی مناسب و سازماندهی مناسب را در کنار هم داشته باشد.

وی افزود: می توان از فارغ التحصیلان رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی به عنوان نقش پشتیبانی در زمینه های برنامه ریزی، مدیریت و سازماندهی تیم استفاده کرد.

عضو بورد تخصصی علوم مدیریت و اقتصاد بهداشت وزارت بهداشت تشریح کرد: در نظام سلامت ایران مانند سایر کشورها نیازمند کار تیمی هستیم که اعضای آن به رهبری پزشکان با یکدیگر در تعامل باشند و کار تیمی را فرا گیرند.

درگاهی در پایان گفت: آغاز این فعالیت های تیمی از دوران دانشجویی سبب می شود دانشجویان نسبت به حرفه های یکدیگر شناخت پیدا کنند و شکاف موجود بین حرف مختلف رشته های علوم پزشکی از بین برود.
 
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2020 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)