کنفرانس/همایش

آخرین مهلت ارسال مقاله به کنگره استانداردهای تجهیزات پزشکی
نوع اطلاعات : کنفرانس و همایش
طبقه بندي : همه موارد
منبع خبر : isna.ir
تاريخ خبر : 1394/08/26
 
پنجمین کنگره تخصصی «استانداردهای تجهیزات پزشکی و مواد حوزه کنترل عفونت و استریلیزاسیون»، هشتم و نهم آذرماه امسال در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، این کنگره علمی با حمایت انجمن کنترل عفونت و دانشگاه علوم پزشکی ایران و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سازمان غذاو دارو، مرکز تحقیقات بیماری‌های عفونی و گرمسیری، معاونتهای بهداشت و درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی تهران، اداره کل استاندارد استان تهران، سازمان تامین اجتماعی، سازمان حفاظت محیط زیست، شهرداری تهران، پژوهشگاه استاندارد، سازمان جهانی استریل، سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران و آزمایشگاه مرجع سلامت در مرکز همایش‌های بین المللی رازی برگزار می‌شود.

از محورهای مورد بحث این کنگره دو روزه می‌توان به مواردی نظیر استانداردها و راهبردهای اجرایی مرتبط با مواد و تجهیزات پزشکی حوزه کنترل عفونت و استریلیزاسیون، راهکارهای ایجاد حداکثر مشارکت و هماهنگی بین نهادها و ارگان‌های مرتبط در حوزه کنترل عفونت و استیریلیزاسیون، نقش تجهیزات پزشکی و مواد حوزه کنترل عفونت در طرح تحول نظام سلامت، لزوم بازنگری و تدوین استانداردهای ملی و دستورالعمل‌های اجرایی کنترل عفونت و مقایسه با استانداردهای جهانی اشاره کرد.

اهمیت نظام مراقبت‌های بیمارستانی در کنترل عفونت، بررسی استانداردهای مواد و محلول‌های ضدعفونی کننده و روش‌های صحیح مصرف آنها، شستشو و استیریلیزاسیون، مزایا و محدودیتها، نقش بهداشت محیط در کنترل عفونت‌های بیمارستانی و اعتباربخشی، نقش آموزش همگانی در کنترل عفونت، چالش‌ها و راهکارها، سیستم‌های تصفیه و ضدعفونی هوا و نقش مدیکال در کنترل عفونت و ... از دیگر محورهای مورد بحث در کنگره مذکور هستند.

بر اساس اعلام دبیرخانه همایش، 30 آبان ماه آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات است. همچنین تاریخ ثبت‌نام برای حضور در این کنگره تخصصی تا 28 آبان ماه تمدید شده است.

بر اساس این گزارش، علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع رسانی کنگره به نشانی www.sterileonline.ir مراجعه کنند و یا با شماره تلفن 77653705 تماس بگیرند.
 
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2020 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)