فرصت تحصیلی

برگزار نشدن اردوهای مختلط و کنسرت در دانشگاه محقق اردبیلی طی دوسال اخی
نوع اطلاعات : فرصت تحصیلی
طبقه بندي : همه موارد
منبع خبر : isna.ir
تاريخ خبر : 1394/08/26
 
‌رییس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: اشاعه فعالیت‌هایی که در شأن دانشگاه‌ها نیست مایه نگرانی ما است.

دکتر گودرز صادقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، در خصوص برگزاری اردوهای مختلط و کنسرت در دانشگاه‌ها، گفت: در طول سال‌های 93 و 94 که در دانشگاه مسئولیت داشته‌ام، هیچگونه اردوی مختلط و کنسرتی برگزار نشده است، ولی در مورد دانشگاه‌های دیگر اطلاع دقیقی ندارم و ورود به مباحث آنها، در حوزه فعالیت و مسئولیت من نیست.

صادقی در پاسخ به این سوال که نظر کلی شما در خصوص اجرای برنامه های موسیقی و کنسرت در دانشگاه‌ها چیست، تصریح کرد: با توجه به اینکه بنده در مورد حرمت موسیقی و اینکه کدام نوع آن مباح است، صاحب نظر نیستم، تصور می کنم موسیقی فی نفسه حرام نباشد، کما اینکه انواع آن در جشن ها و حتی صدا و سیما هم ارائه می شود.

رییس دانشگاه محقق اردبیلی تاکید کرد: با این وجود آنچه ممکن است مایه نگرانی باشد، اشاعه فعالیت‌هایی است که با شأن دانشگاه سازگار نیستند.

وی ادامه داد: با وجود مشکلات جدی که در امر آموزش و پژوهش داریم، همین مانده است که دانشگاه‌ها وظایف خود را رها کرده و تبدیل به مکانی برای برگزاری کنسرت‌های متعدد بشوند.

صادقی خاطرنشان کرد: البته در بین برنامه‌های مختلف فرهنگی به مناسبت جشن‌های ملی و دینی، گاهی موسیقی مجاز هم عرضه می شود، ولی اینکه کنسرت‌ها از تالارهای عمومی و جشن‌های عروسی راه خودشان را به دانشگاه ها باز کنند، مورد قبول نیست، مگر اینکه تالارهای عروسی هم دانشجو بپذیرند!

رییس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به حضور خود در کشور هلند برای تحصیل، گفت: در طول سالیانی که در کشور هلند تحصیل می کردم، مشاهده نکردم که کنسرتی در خود دانشگاه برگزار شود و جالب اینکه در ساختمان قدیمی دانشگاه که محل برگزاری جلسات دفاع از پایان نامه دکترا هم بود، به دلیل داشتن قداست، کف زدن و گرفتن عکس و فیلم هم از جلسه ممنوع بود، به جز لحظاتی کوتاه در پایان جلسه.

وی ادامه داد: این در حالی است که کشور مورد نظر چارچوب‌های اخلاقی ما را نیز ندارد و به آزادی های فردی بی حد و حصر معروف است.

رییس دانشگاه محقق اردبیلی در پایان خاطرنشان کرد: ما نه تنها دغدغه های رهبر معظم انقلاب را درک می کنیم، بلکه اینجانب و همکارانم در مدیریت دانشگاه معتقد و ملتزم به رعایت آنها و چارچوب‌های روشن جامعه اسلامی و اخلاقیات مد نظر معظم له بوده و هستیم.
 
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2020 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)