فرصت تحصیلی

پیشنهادات وزارت بهداشت به سازمان مدیریت برای تخصیص بودجه فرهنگی دانشگاه‌ها
نوع اطلاعات : فرصت تحصیلی
طبقه بندي : همه موارد
منبع خبر : isna.ir
تاريخ خبر : 1394/08/30
 
معاون فرهنگی،دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت از ارائه سه پیشنهاد این معاونت به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای نحوه تخصیص بودجه فرهنگی به دانشگاه‌ها خبر داد.

دکتر محمدرضا فراهانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، از مذاکره معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خبر داد و افزود: معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت با سازمان مدیریت و برنامه ریزی وارد مذاکره شد که یا سازمان مدیریت و برنامه ریزی بودجه فرهنگی را حذف کند و بودجه دانشجویی را واقعی کند تا معاونت فرهنگی اعلام کند که فاقد بودجه فرهنگی است و از معاونت انتظار امور فرهنگی وجود نداشته باشد و یا اینکه بودجه امور دانشجویی منطقی شود و برای امور فرهنگی هم رقمی تعیین شود که دانشگاه‌ها مجبور نباشند بودجه فرهنگی را صرف بودجه دانشجویی کنند.ان‌شاءالله این اتفاق در بودجه سال آینده اتفاق می افتد.

دکتر فراهانی با بیان اینکه مشکل بودجه فرهنگی از 30 سال قبل وجود داشته است،گفت:پیشنهاد دیگر معاونت فرهنگی دانشجویی به سازمان مدیریت این بود که 70 درصد بودجه فرهنگی به ستاد وزارت خانه داده شود و وزارت‌خانه در مقابل تفاهم‌نامه بین ستاد و دانشگاه و در قبال صرف هزینه دانشگاه‌ها برای امور فرهنگی،به آن‌ها بودجه دهد.

وی با اشاره به فرآیند رتبه‌بندی خوابگاه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی اظهار کرد: سوالاتی که برای رتبه‌بندی خوابگاه‌ها طراحی شده بود و شاخص هایی که باید مورد ارزیابی قرار می گرفت نهایی شد و در حال حاضر قراردادی در حال انعقاد است تا بر اساس آن چندین تیم برای جمع‌آوری اطلاعات، به خوابگاه‌ها اعزام شوند.

آیین‌نامه تغذیه هنوز ابلاغ نشده است

وی در ادامه از ارسال آیین‌نامه تغذیه دانشجویان علوم پزشکی به دفتر وزیر بهداشت برای تایید نهایی خبر داد و اظهار کرد: آیین نامه تغذیه تهیه شده و برای تایید به دفتر وزیر ارسال شد.اما قسمت حقوقی وزارت‌خانه اعلام کرده بود چه ضرورتی دارد که وزارت خانه آیین نامه تغذیه ابلاغ کند. از طرفی از آنجائی که معاونت فرهنگی درگیر بودجه سال آینده است هنوز فرصت نکرده در جلسه‌ای اعلام کند که ابلاغ این آیین‌نامه جزو وظایف ستادی است.به محض تشکیل این جلسه،آیین‌نامه تغذیه ابلاغ می‌شود.

دکتر فراهانی با انتقاد از نحوه صرف بودجه فرهنگی در دانشگاه‌های علوم پزشکی اظهار کرد: سال گذشته به دلیل تلاش‌هایی که صورت گرفت،بودجه فرهنگی از بودجه دانشجویی تفکیک شد،اما متاسفانه انتظاری که داشتیم محقق نشد.زیرا روسای دانشگاه‌ها اعلام کردند در بخش های دیگر از جمله تغذیه با کسری بودجه مواجه هستند به همین دلیل مجبور هستند با وجود اینکه این امر تخلف محسوب می‌شود،بودجه فرهنگی را به اموری که در اجرای آن کسری بودجه وجود دارد اختصاص دهند.
 
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2020 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)