فرصت تحصیلی

مشکل واحد علوم پزشکی دانشگاه آزاد قشم برطرف شد
نوع اطلاعات : فرصت تحصیلی
طبقه بندي : همه موارد
منبع خبر : isna.ir
تاريخ خبر : 1394/09/02
 
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاداسلامی با اشاره به مشکلات واحد علوم پرشکی قشم این دانشگاه اظهار کرد: مشکلات این مرکز با برنامه‌ای که با هماهنگی وزارت بهداشت صورت گرفت به طور کامل برطرف شد.

دکتر ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: مشکل مرکز قشم با برنامه‌ای که با هماهنگی و کمک وزارت بهداشت صورت گرفت به طور کامل برطرف شد. طبق این برنامه بیمارستان خلیج فارس که متعلق به سازمان تامین اجتماعی بود با انعقاد قراردادی که یک جانب آن دانشگاه علوم پزشکی، جانب دیگر آن حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد و یک طرف قضیه نیز قشم بود، امضا شد، بیمارستان آموزشی تحویل مرکز قشم شده و مشکل بیمارستان آموزشی این مرکز به طور کامل برطرف شد.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد به تعهداتی که به دانشجویان خود داده پایبند است، افزود: شرایط این مرکز و بیمارستان مطلوب است اما باز هم امیدواریم در سفر بعدی که برای بازدید از این مرکز صورت می‌گیرد، شاهد ارتقاء این مرکز و بیمارستان باشیم. در حال حاضر کلاس‌های علوم پایه این مرکز از وضعیت مطلوبی برخوردار است و مرکز قشم در حوزه علوم پایه در سال گذشته برنده مدال طلا در امتحان جامع شد. امیدواریم در آینده نیز در امتحان جامع پیش‌کارورزی نیز در قشم همین وضعیت را داشته باشیم.

تاسیس واحد دندان پزشکی بین المللی در مشهد

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاداسلامی در ادامه با بیان اینکه در 6 ماه گذشته حدود 30 رشته محل جدید در حوزه علوم پزشکی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد تاسیس شد، افزود: در زمینه دندانپزشکی نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است و مرکز دندانپزشکی تبریز در حال تکمیل تجهیزات است. همچنین یک واحد دندانپزشکی بین‌المللی در حال تاسیس است که فقط در آن دانشجویان خارجی پذیرش می‌شوند. این امر توسط هیات امنای واحد مشهد تصویب شده و مکان این کلینیک هم مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفته است. کارهای مقدماتی این امر انجام شده و امیدواریم مجوزهای لازم هم ظرف دو ماه آینده صادر شود. البته آن چیزی که تاکنون بین دانشگاه آزاد و وزارت بهداشت توافق شده، این است که این دانشکده دندانپزشکی بین‌المللی باشد و دانشجوی خارجی پذیرش کند.

هیچ رشته پزشکی در دانشگاه آزاد بدون مجوز نیست

دکتر ابطحی در ادامه با اشاره به بررسی رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد توسط وزارت بهداشت اظهار کرد: در حال حاضر هیچ رشته پزشکی وجود ندارد که مجوز نداشته باشد و همه رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد دارای مجوز هستند، زیرا دانشگاه آزاد اعتقاد دارد که الزامات بخش آموزش در واحدهای این دانشگاه باید اجرا شود به همین دلیل در سال تحصیلی 90-91 که هجمه پذیرش دانشجو زیاد بود و کلاس‌ها کیفیت لازم را نداشت 90 رشته محل ظرفیت‌ها کم شد و به عبارت دیگر میزان پذیرش دانشجو به اندازه 20 هزار نفر در مقاطع کارشناسی ارشد، کارشناسی، علوم تغذیه پرستاری کاهش یافت، زیرا این رشته‌ها با سلامت و حیات مردم سرکار دارند.
 
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2020 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)