فرصت تحصیلی

اعتبار بخشی دانشگاههای علوم پزشکی تا پایان سال
نوع اطلاعات : فرصت تحصیلی
طبقه بندي : همه موارد
منبع خبر : isna.ir
تاريخ خبر : 1394/09/02
 
معاون آموزشی وزارت بهداشت از ارسال پیش نویس استانداردهای اعتباربخشی موسسه ای به دانشگاههای علوم پزشکی کشور خبرداد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر باقر لاریجانی طی نامه ای به دانشگاههای علوم پزشکی کشور اعتباربخشی موسسات آموزشی را یکی از اقدامات زیربنایی برای ارتقای کیفیت آموزش و ورود دانشگاههای علوم پزشکی به عرصه های بین المللی برشمرد.

وی اضافه کرد: با آغاز برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی، اعتباربخشی موسسات آموزش عالی علوم پزشکی به عنوان یکی از محورهای این برنامه،‌ جزء ماموریت های اصلی حوزه معاونت آموزشی می باشد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت به تصویب کمیسیون ملی اعتباربخشی دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی در جلسه شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: پیش نویس استانداردهای اعتباربخشی موسسه ای در حوزه معاونت آموزشی تدوین شده که پس از احصاء نظرات محیطی،‌ در کمیسیون ملی اعتباربخشی طرح خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، دکتر لاریجانی گفت: اجرای اعتباربخشی دانشگاهها و موسسات آموزشی کشور در قالب بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی به یکی از دانشگاههای علوم پزشکی کشور واسپاری شده و پس از نهایی شدن استانداردهای مربوطه در کمیسیون ملی اعتباربخشی، تا پایان سال جاری کلیه دانشگاههای علوم پزشکی کشور اعتباربخشی خواهند شد.
 
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2020 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)