فرصت تحصیلی

ارسال 200 مقاله به جشنواره و نمایشگاه دانشگاه پاک
نوع اطلاعات : فرصت تحصیلی
طبقه بندي : همه موارد
منبع خبر : isna.ir
تاريخ خبر : 1394/09/07
 
معاون فرهنگی دانشگاه بجنورد از ارسال 200 مقاله به جشنواره و نمایشگاه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پاک خبر داد.

دکتر جواد هراتی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خراسان‌شمالی، اظهار کرد: تاکنون 200 مقاله از دانشگاه‌های شرق کشور شامل سمنان، گلستان، مازندران و استان های خراسان جنوبی، رضوی و شمالی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

وی با بیان اینکه مهلت ارسال آثار به جشنواره و نمایشگاه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پاک به پایان رسیده است، ادامه داد: از اوایل هفته آینده داوری ها روی آثار رسیده توسط اعضای هیات علمی دانشگاه بجنورد و دیگر صاحب نظران در این رشته آغاز خواهد شد.

هراتی با اشاره به برپایی اختتامیه جشنواره و نمایشگاه در اواخر آذر ماه سال جاری، گفت: برگزاری این جشنواره طی آذر ماه سال جاری در راستای انعقاد تفاهم نامه ای بین ستاد مبارزه با مواد مخدر و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزات علوم برگزار خواهد شد.

هراتی با اشاره به برگزاری این جشنواره به صورت منطقه‌ای، افزود: امسال این جشنواره به میزبانی دانشگاه بجنورد و با مشارکت دانشگاه های شرق کشور همانند خراسان رضوی، خراسان جنوبی، گلستان، مازندران و سمنان برگزار می شود.

هراتی خاطر نشان کرد: سبک زندگی مطلوب دانشجوی سالم و به دور از مواد مخدر و روان گردان‌ها، نقش توانمندسازی فرهنگی و اجتماعی دانشجویان در کاهش میزان ابتلا به اعتیاد، بررسی نقش رسانه‌های مدرن و دنیای مجازی و تبعات و اثرات آن در کاهش تقاضا، نقش و جایگاه تفکرات و اندیشه‌های انحرافی در میزان ابتلای به مواد مخدر از محورهای این جشنواره است.

وی از دیگر محورهای این جشنواره به جایگاه خانواده، دوستان و همسالان دانشجو در گرایش به سوء مصرف مواد مخدر و روان گردان‌ها، اهمیت مدیریت محیط های خوابگاهی و نقش آن در پیشگیری و کاهش تقاضا، ارتباط افت تحصیلی و اختلالات رفتاری و روانی با سوء مصرف مواد مخدر به ویژه روان گردان‌ها، گسترش اعتیاد به اینترنت، چالش‌ها و فرصت‌ها اشاره کرد.
 
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2020 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)