فرصت تحصیلی

تمهیدات دانشگاه علامه برای تسهیل تردد دانشجویان
نوع اطلاعات : فرصت تحصیلی
طبقه بندي : همه موارد
منبع خبر : isna.ir
تاريخ خبر : 1394/09/07
 
معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی از درخواست این دانشگاه از پلیس راهور و سازمان تاکسیرانی برای تعبیه مسیرهای وسایل حمل و نقل عمومی جدید جهت تسهیل تردد به ساختمان مرکزی دانشگاه علامه خبر داد.

دکتر رضامراد صحرایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به سرویس‌هایی که برای حمل و نقل دانشجویان دانشگاه علامه توسط این دانشگاه تعبیه شده است، اظهار کرد: دانشگاه علامه طباطبایی به دلیل عدم امکان تردد اتوبوس در ساعت‌های 7 صبح، 12 ظهر و 17 عصر مینی‌بوس‌ هایی برای تردد دانشجویان خود از مترو صادقیه به دهکده المپیک و ساختمان دانشگاه در نظر گرفته است.

وی از درخواست این دانشگاه از پلیس راهور و سازمان تاکسیرانی برای تعبیه مسیرهای وسایل حمل و نقل عمومی جدید برای تردد به ساختمان مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی خبر داد و افزود: دانشگاه علامه از پلیس راهور و سازمان تاکسی‌رانی تقاضا کرد که برای این دانشگاه مسیر تعریف کنند. در واقع حضور دانشگاه باعث تغییراتی زیاد در مسیرهای سرویس دهی عمومی تاکسیرانی تهران می شود، به همین دلیل دانشگاه علامه طباطبایی با پلیس راهور و سازمان تاکسیرانی وارد مذاکره شد که از برخی از نقاط به ساختمان مرکزی دانشگاه سرویس و مسیر حمل و نقل عمومی تعریف شود. در واقع مسیرها باید توسط سازمان تاکسیرانی تعبیه شده و توسط پلیس راهور تایید شوند.

معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: برای مثال لازم است از سه راه ضراب خانه تا ساختمان مرکزی ایستگاه تاکسی ایجاد شود. البته هزینه بر عهده دانشجو است اما مقدمات تعبیه چنین مسیری بر عهده دانشگاه است. ما در نظر داریم این تاکسی‌ها در برخی ساعت مستقیم از مترو به سمت دانشگاه تردد کنند.

دکتر صحرایی با بیان اینکه این درخواست در پلیس راهور و تاکسیرانی در حال بررسی است، گفت: با این حال و به رغم سرویس های موجود، چنانچه دانشجویان تقاضای بیشتری برای وسایل حمل و نقل عمومی دارند نماینده ای را تعیین کنند و این نماینده تقاضای دانشجویان را به معاونت دانشجویی منتقل کند تا این تقاضاها مورد بررسی قرار گیرند.

وی در ادامه در پاسخ به برخی گلایه‌های دانشجویان از نبود مایکروفر در سلف سرویس‌ها گفت: این موضع حتما در معاونت دانشجویی دانشگاه پیگیری خواهد شد.
 
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2020 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)