فرصت تحصیلی

فعالیت 20 نشریه دانشجویی در دانشگاه بوعلی سینا
نوع اطلاعات : فرصت تحصیلی
طبقه بندي : همه موارد
منبع خبر : isna.ir
تاريخ خبر : 1394/09/07
 
معاون فرهنگی دانشگاه بوعلی سینا به حضور کمیته ناظر بر نشریات در دانشگاه اشاره کرد و گفت: 20 نشریه در سطح دانشگاه به صورت هفته‌نامه، ماه‌نامه یا گاه‌نامه در حال فعالیت هستند که وظیفه نظارت بر همه نشریات دانشگاهی برعهده این کمیته است به طوریکه نشریه‌های دانشگاهی ابتدا مجوز رسمی از این کمیته دریافت کرده سپس فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

دکتر اکبر عروتی‌موفق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان(ایسنا)، منطقه همدان، به برگزاری غیرمختلط همه اردوهای دانشجویی اشاره کرد و افزود: از ابتدای سالتحصیلی تاکنون دو اردوی همدان‌گردی و دو اردوی آموزشی زیارتی قم برای دانشجویان برگزار شده که همگی غیرمختلط بوده است.

وی در ادامه از برگزاری همایش امت واحده با هدف تقریب اهل‌سنت و شیعه در آذرماه امسال خبر داد و با بیان اینکه همایش‌های مختلف فرهنگی در طول سال برگزار خواهد شد، اظهار کرد: همایش امت واحده توسط جامعه اسلامی دانشجویان سال گذشته با دعوت از سخنرانان مذهبی اهل‌سنت و شیعه برای نخستین بار برگزار شد و امسال نیز درهفته اول آذرماه دومین دوره آن برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی دانشگاه بوعلی سینا از برگزاری جشنواره دانشجو با هدف مشارکت کانون‌های فرهنگی و هنری به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو در 16 آذرماه خبر داد و تصریح کرد: همایش کانون محدویت نیز با هدف آغاز امامت حضرت مهدی(عج) آذرماه برگزار خواهد شد.

عروتی ادامه داد: تشکل‌های اسلامی دانشگاه نشست‌های مختلفی درخصوص برگزاری مشترک برخی از برنامه‌های فرهنگی به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه داشته‌اند.

وی از برگزاری کانون‌های مختلف فرهنگی در سطح دانشگاه خبر داد و افزود: کانون سلامت، کانون هلال‌احمر، کانون محیط‌زیست و کانون‌های خوابگاهی از جمله کانون‌های فرهنگی فعال در دانشگاه هستند که بخشی از فعالیت‌هایشان در حوزه سلامت و بخشی در حوزه پیشگیری از اعتیاد است.

معاون فرهنگی دانشگاه بوعلی سینا با بیان اینکه یکی از مهمترین فعالیت‌های مرکز مشاوره دانشگاه مشاوره در خصوص اعتیاد است، عنوان کرد: همکاری نزدیک با سازمان بهزیست،ی برگزاری کانون‌هایی در خصوص اعتیاد و جلسات مشاوره فردی و گروهی از جمله اقدامات معاونت فرهنگی دانشگاه در خصوص اعتیاد است.

وجود 51 انجمن علمی فعال

عروتی درخصوص مشارکت اساتید در برنامه‌های فرهنگی دانشگاه نیز گفت: در مجموع 51 انجمن علمی فعال در سطح دانشگاه وجود دارد که یک استاد مشاور بر کارهای این انجمن‌ها نظارت دارد.

وی ادامه داد: از ظرفیت اساتید در کانون‌های فرهنگی که در سطح دانشگاه برگزار می‌شود، استفاده شده همچنین در برگزاری جشنواره بهاره در دانشکده هنر و معماری اساتید نقش ویژه‌ای داشته‌اند.

معاون فرهنگی دانشگاه بوعلی سینا در خصوص آسیب‌شناسی اثرات سوء ماهواره و اینترنت گفت: با حضور مسئولان حراست و انتظامات و مسئولان معاونت پژوهشی جلساتی در خصوص آسیب‌شناسی اثرات سوء ماهواره و اینترنت داشته‌ایم و همچنین در قالب برنامه‌های ضیافت‌اندیشه جلساتی در ماه مبارک رمضان برای خانواده‌های اساتید و دانشگاهیان برگزار کرده‌ایم.

وی به سخنرانی‌های انجام شده در سطح دانشگاه در خصوص اثرات سوء ماهواره اشاره کرد و گفت: از ظرفیت اساتید معارف هم در این حوزه استفاده شده است.

عروتی در پایان به برنامه‌های دهه اول محرم اشاره کرد و گفت: هیأت دانشجویی با نظارت نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه توانستند با اجرای برنامه‌های مذهبی و آموزشی مخاطبان زیادی را جذب کنند.
 
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2020 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)