فرصت تحصیلی

بدهی سنواتی 1500 میلیاردی دانشگاه‌ها
نوع اطلاعات : فرصت تحصیلی
طبقه بندي : همه موارد
منبع خبر : isna.ir
تاريخ خبر : 1394/09/09
 
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست شورای دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: طرح آمایش آموزش عالی که این روزها در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار دارد، ساماندهی آموزش عالی را محقق می‌سازد و رشد کمی به وجود آمده را تعدیل می‌کند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این نشست دکتر محمد فرهادی، دانشگاه علم و صنعت ایران را یک دانشگاه دارای سابقه و قدمت و تاثیرگذار ارزیابی کرد و در ادامه به مسائل و دغدغه‌های مطرح شده از سوی اعضای این شورا پاسخ گفت.

وزیر علوم با اشاره به 1500 میلیارد تومان بدهی سنواتی دانشگاه‌ها، پردیس‌های دانشگاهی را بستر خوبی برای درآمدزایی دانشگاه‌ها دانست و افزود: بنای وزارت علوم بر تعطیل کردن پردیس‌ها نیست، بلکه بر ارتقای کیفی آنهاست و پردیس‌ها باید دقیقا چارچوب‌های آموزش عالی را رعایت کنند.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، وی در ادامه به افزایش دیپلماسی کشور پس از برجام اشاره و اظهار امیدواری کرد که دانشگاه‌ها با جذب دانشجوی خارجی بتوانند در ارتقای فرهنگ ایرانی اسلامی هم نقش مؤثری داشته باشند.

فرهادی در پایان ضمن اظهار تاسف از اینکه نتوانسته است در جمع دانشجویان و استادان شرکت کند، اظهار داشت: در اولین فرصت فراهم شده در نشستی با حضور استادان و دانشجویان شرکت کند.
 
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2020 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)