فرصت تحصیلی

کار مشترک وزارت بهداشت ایران و مجارستان از طریق خواهرخواندگی دو دانشگاه
نوع اطلاعات : فرصت تحصیلی
طبقه بندي : همه موارد
منبع خبر : isna.ir
تاريخ خبر : 1394/09/10
 
وزیر بهداشت تفاهم صورت گرفته با کشور مجارستان در حوزه‌های مختلف علوم پزشکی را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سیدحسن هاشمی در حاشیه برگزاری کنفرانس بین‌المللی بیماری‌های عفونی در بارداری و زنان که با حضور وزیر بهداشت و نخست وزیر مجارستان در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، ضمن اشاره به رونمایی از تندیس حکیم "ابوعلی‌سینا" و همچنین "سملوایز" از برجستگان علوم پزشکی مجارستان، گفت: بنابر اظهارات نخست وزیر مجارستان، بعد از انجیل، دومین کتابی که بیشترین نشر را در مجارستان داشته، کتاب ابن‌سینا بوده که این باعث افتخار ایرانیان بویژه جوانان جویای علم است.

وی همچنین به تفاهم‌ روز گذشته وزارت بهداشت ایران با مجارستان اشاره کرد و افزود: این تفاهم‌نامه بیشتر در حوزه آموزش، پژوهش، سرمایه‌گذاری مشترک برای تولید مواد و اشکال دارویی و همچنین صادرات متقابل دارو بویژه در حوزه صادرات داروهای گیاهی از کشور ما است.

وزیر بهداشت افزود: در زمینه اقدامات مشترکی که می‌توان از طریق خواهرخواندگی دو دانشگاه علوم پزشکی تهران و سملوایز انجام داد نیز تفاهم‌هایی صورت گرفته است.

به گفته وزیر بهداشت، تا کنون حدود 4000 نفر از دانشجویان پزشکی ایران در مجارستان تحصیل کرده‌اند و حدود یکهزار و 116 نفر نیز اکنون در حال تحصیل هستند.
 
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2020 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)