فرصت تحصیلی

دوره‌های مشترک ارشد و دکتری در واحد بین‌الملل دانشگاه آزاد قشم ایجاد می‌شود
نوع اطلاعات : فرصت تحصیلی
طبقه بندي : همه موارد
منبع خبر : isna.ir
تاريخ خبر : 1394/09/14
 
تفاهم‌نامه همکاری با هدف ایجاد و برگزاری دوره‌های مشترک مقطع کار‌شناسی ارشد و دکتری تخصصی بین واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی و واحد بین‌الملل قشم امضا شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، نظام پذیرش، اجرای دوره‌ها، تامین استاد و صدور مدارک دانش آموختگان بر اساس ضوابط آموزشی و با هماهنگی گروه‌های آموزشی ذی‌ربط در دو واحد طرف قرارداد صورت خواهد گرفت. همچنین محل برگزاری دوره‌های آموزشی در قشم است.

بر اساس این تفاهم‌نامه، واحد علوم و تحقیقات به نحوه برگزاری دوره‌ها نظارت مستمر خواهد داشت و مدارک تحصیلی دانش آموختگان توسط این واحد دانشگاهی صادر می‌شود.

دکتر علی عباسپور رئیس واحد علوم و تحقیقات در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه گفت: نحوه پذیرش دانشجو و تعداد دانشجویان کار‌شناسی ارشد و دکتری مورد پذیرش، برحسب ضوابط و مقررات، توسط مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی و با هماهنگی واحد علوم و تحقیقات انجام می‌گیرد.

دکتر منصور آزاد رئیس واحد قشم نیز در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه با قدردانی از حسن نظر دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در توسعۀ تحصیلات تکمیلی و حمایت از راهکار جدید برای ایجاد تنوع در شیوه‌های پذیرش دانشجو گفت: همکاری با واحد علوم و تحقیقات که یکی از بزرگ‌ترین و ممتاز‌ترین مجموعه‌های آموزش عالی کشور و برخوردار از سرمایه‌های علمی ارزشمند انسانی و توانمندی‌های قابل توجه پژوهشی و اجرایی است، فرصت مغتنمی را برای توسعۀ هر چه بیشتر و بهتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم ایجاد خواهد کرد.

وی تصریح کرد: واحد قشم این امکان را خواهد یافت تا با اتکال به خداوند و برخورداری از این همکاری در ارتقاء هر چه بیشتر جایگاه جزیرۀ قشم در ابعاد صنعتی، اقتصادی و نفت و انرژی، مفید و مؤثر واقع شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قشم به تشریح اهمیت این همکاری در ابعادی وسیع‌تر از فعالیت حوزه دانشگاه پرداخت و افزود: قشم به عنوان بزرگ‌ترین جزیرۀ خلیج فارس و یکی از جزایر بزرگ دنیا دارای موقعیت استراتژیک و ممتازی است و سرزمین فرصت‌های بکر و دست نخورده است. این جزیره با منابع نفتی و گازی و موقعیت خاص جغرافیایی و شرایط اقلیمی، همچنین قوانین و ضوابط خاص مناطق آزاد، فرصت‌های مناسبی را برای توسعه و انجام فعالیت‌ها و پروژه‌های مختلف در اختیار دارد.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، وی خاطرنشان کرد: امید می‌رود که این همکاری بتواند در افزایش این فرصت‌ها و همین طور بهره‌مندی هر چه بیشتر از این فرصت‌ها مؤثر واقع شود.
 
کلیه حقوق متعلق به مرجع متخصصین ایران می باشد.
Protected under Iranian Copyright laws - (C) 1999-2020 irexperts.ir - Privacy Policy (in Persian)